ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Розподілили гроші і постаралися порозумітися з козаками
02.08.2011 / Газета: Одесские известия / № 82(4208) / Тираж: 18937

На дев’ятому пленарному засіданні Ананьївської районної ради шостого скликання, що проходило під керівництвом голови райради Миколи Балана, депутати, затвердивши звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за перше півріччя 2011 року, перерозподілили бюджетні кошти, обговорили проблему автоперевізників і вислухали плани представників Одеського обласного козацького товариства «Південний оперативний козацький округ» про створення в районі мисливського господарства «Ананьївський козацький степ» та центру військово­патріотичного виховання молоді.

Озвучуючи перше питання порядку денного, в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Савелкова сказала, що загальний фонд власних надходжень районного бюджету з урахуванням внесених змін виконано на 105,4 відсотка, при плані 3 мільйони 471 тисяч гривень надійшло на 187,7 тисячі гривень більше.

Заробітна плата з нарахуваннями та енергоносії по всіх галузях бюджетної сфери оплачені стовідсотково. Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення склали майже 13 мільйонів гривень. Частково профінансовані районні програми. Усіх їх 21. Зокрема, на фінансову підтримку ради ветеранів та ветеранів війни в Афганістані спрямовано понад 23 тис. грн, а місцевої газети «Вісті Ананьївщини» — 75 тис. грн.

З бюджету розвитку 100 тис. грн виділено на реконструкцію історичної пам’ятки – собору Олександра Невського, на охорону здоров’я —118 тис. грн, капітальний ремонт закладів освіти та районного Будинку культури — більше півмільйона гривень.

Обговоривши зміни до доходної частини, депутати проголосували за збільшення видаткової частини більш як на 1,2 млн грн.

187 тис. грн, отриманих від перевиконання районного бюджету, направлено на спорудження пам’ятної стели ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, на проведення поточного ремонту Коханівської ЗОШ І­ІІІ ступенів, придбання пластикових вікон для НВК «ЗОШ І­ІІ ступенів­ДНЗ № 3», потреби райради, райлікарні тощо.

В обговоренні не менш важливого питання пасажирського обслуговування населення та заходи щодо його поліпшення взяли участь і самі перевізники. Начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ольга Касімбекова інформувала присутніх, що в районі здійснюють пасажирські перевезення 23 автобуси, які належать Ананьївському АТП­15112 та чотирьом приватним перевізникам. Всі транспортні засоби, що здійснюють пасажирські перевезення в районі, комфортабельні та відповідають сучасним вимогам.

Незважаючи на те, що функції організатора пасажирських перевезень покладено на обласну державну адміністрацію, в райдержадміністрації це питання перебуває на постійному контролі, зокрема, перевезення пільгової категорії населення. Говорилося, що з червня поточного року підвищено тарифи на перевезення пасажирів у приміському та міжміському сполученні у розмірі 0,22 грн за 1 км проїзду. Тому прейскурант вартості проїзду перевізникам необхідно помістити на видному місці в кожному автобусі чи маршрутці.

Присутні автоперевізники у своїх виступах висловлювали занепокоєння, що правоохоронні органи не борються з водіями «лівих» маршруток, які, не маючи дозвільних документів, безнаказанно здійснюють пасажирські рейси. Якщо так справи підуть і надалі, то законослухняним підприємцям, які справно сплачують податки, доведеться закривати свою справу. Щоб розставити всі крапки над «і» у цій справі депутати запросять державтоінспекторів на наступну сесію райради прояснити конфліктну ситуацію.

Вперше за багато років на сесію завітали представники Одеського обласного козацького товариства «Південний оперативний козацький округ» під керівництвом заступника отамана Олексія Олежка. Як відомо, рішенням Одеської обласної ради козакам ще у 2009 році було виділено понад 2 тисячі гектарів мисливських угідь в Ананьївському районі. Районна рада клопочеться про скасування ухвали, мотивуючи тим, що власники земельних ділянок не давали на це згоди. Депутатам було цікаво послухати про перспективні плани козаків. О. Олежко розповів, що їхнє товариство займається відродженням історичних, патріотичних, господарських та культурних традицій Українського козацтва, сприяє громадській злагоді в суспільстві. Діючи у межах національної програми «Відродження і розвиток Українського козацтва», вже зробили чимало добрих справ. Як наочний приклад, козаки продемонстрували проект Біляївського історико­краєзнавчого центру «Козацький кордон». Його мета – відтворення козацького поселення з елементами укріпленого табору з житловими, господарчими та громадськими будівлями, характерними для Причорноморського краю кінця XVIII – початку XIX століття. Аналогічний табір планується створити в Ананьївському районі, щоб зміцнювати в молоді дух козацтва. Разом з цим, планують ефективно розвивати мисливське та лісове господарство в наданих їм у користування мисливських угіддях. Забезпечувати охорону і відтворення звірів, птиці та рибних ресурсів.

Депутати задали козакам чимало слушних запитань, а голова райради Микола Балан зауважив, що плани цікаві, і це може кардинально змінити відношення жителів району до діяльності одеських козаків.

Автор: Юрій ФЕДОРОВ, Ананьївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту