ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Думській не до «комуналки»
03.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 70(21230) / Тираж: 8525

Громадська рада при Одеській облдержадміністрації запросила на «круглий стіл» з питань житлово-комунального господарства представників міськвиконкому і міської ради, профільних управлінь та департаментів, районних адміністрацій, керівників ЖКС, ОСББ та ЖБК.

На жаль, міська влада проігнорувала запрошення — у засіданні взяв участь лише один співробітник Приморської райадмі­ністрації, який працює там лише два місяці і не зміг відповісти на жодне питання. Тож представники громадськості і керівники житлових об’єднань самотужки обговорювали свої проблеми. А їх назбиралося чимало.

Одна з нагальних — мешканцям будинку, які вирішили бути самостійними, дуже важко зареєструвати ОСББ. Підставою для реєстрації об’єднання повинне бути рішення міської ради. Голова ОСББ «Лазурний-2011» Людмила Леоненко розповіла, що займається цим питанням уже півроку. Керуюча компанія, яка отримала від будівельників новобудову, збирає тисячі гривень невідомо за що, тож мешканці вирішили об’єднатися в ОСББ, щоб утримувати своє житло самостійно.

За законом, вважає директор благодійного фонду «Місцева ініціатива» Юрій Звеліндовський, будинок повинен бути переданий на баланс його жителям упродовж двох місяців, але закони у нас не працюють. На прийом до чиновників Миколи Рублі та Володимира Орлова потрапити неможливо, телефони не відповідають, місцева влада не надає жодної допомоги в організації ОСББ — ні фактичної, ні юридичної.

Голова ОСББ «Роза» Валентин Любчиков підтримав своїх колег, зауваживши, що взагалі існує проблема власності будинків, у яких створені самостійні об’єд­нання мешканців.

Говорили і про те, що ОСББ нараховують тарифи за електроенергію, як для населеного пункту. То кому належать такі будинки: терито­ріальній громаді чи мешканцям? Юридичних тонкощів у цього виду об’єднання вистачає, але, на відміну від ЖБК, які були створені ще у радянські часи, діяльність цих організацій регулюється українським законодавством, існує типовий статут ОСББ. Юрій Звеліндовський вважає, що члени таких об’єднань самі повинні вносити зміни до статуту, якщо у законі з’являється щось нове.

Учасники «круглого столу» обговорили також нагальне питання формування тарифів ЖКГ. Хоча, після введення в дію постанови Кабінету Міністрів № 869, за якою по всій Україні діятиме єдиний порядок формування тарифів, такі обговорення втрачають сенс взагалі. Присутні також відзначили, що сьогодні при формуванні тарифів мешканці будинків ЖБК та ОСББ мають неоднакові умови з тими, хто проживає у будинках комунальної власності. За словами головного фахівця відділу тарифів головного управління розвитку інфраструктури та енергозабезпечення облдержадміністрації Марини Іонаш, відповідно до цієї постанови, буде опрацьований єдиний порядок для формування усіх тарифів. Найближчим часом ця несправедливість буде усунена.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту