ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
04.10.2011 / Газета: Одесские известия / № 109(4236) / Тираж: 18937

Одеса

З оплатою боргів

не слід зволікати

З початку поточного року замінено понад вісім кілометрів теплопостачального трубопроводу, а майже на семи кілометрах відновлено теплоізоляцію.

Про це повідомив генеральний директор комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» Борис Завірюха. За його словами, також цілком завершено ремонт 122 групових та індивідуальних,11 районних і квартальних котелень. Усуваються всі пориви, виявлені при двох гідравлічних випробуваннях опалювальних систем.

Борг населення перед «Тепло­постачанням міста Одеси» – близько 170 мільйонів гривень. І хоча він не найбільший в Україні (куди більш значний цей показник у Дніпропетровську та Харкові), але і з його погашенням не слід зволікати.

Щоб мінімізувати

наслідки зимової негоди

Триває підготовка до роботи в зимових умовах на Одеській залізниці.

Так, відповідні підрозділи вже підготували всі електровози і тепловози, що потребували ремонту. Упорядковані склади твердого палива, системи водопостачання та водовідведення, пристрої контролю за витратами тепло­ та електроенергії.

Зараз фахівці утеплюють побутові та виробничі приміщення, де є необхідність – реконструюють опалювальні мережі, котельні установки, створюють необхідні запаси палива, готують снігоочисну і снігозбиральну техніку, обладнання пневматичного обдуву стрілок.

Залізничникам видаються зимові комплекти одягу та взуття, сигнальні жилети.

Паркувальна арифметика

Відповідно до рішень, ухвалених Одеською міською радою, на паркуваннях міста створено 72 тисячі місць. Наскільки реальна ситуація відрізняється від зазначеної в офіційних документах, і вирішили з'ясувати керівник громадського контролю доріг Сергій Дубенко та депутат обласної ради Михайло Шмушкович.

Так, на вулиці Катерининській (від Грецької до Ланжеронівської) за документами проходить 20 парковувальних місць. Але навіть простого підрахунку виявилося достатньо, щоб зрозуміти: машин припарковано у 2, 5 – 3 рази більше. Причому, розмітка нанесена перпендикулярно до руху основної маси машин, вона коротка, і автомобілі просто не вміщуються у відведений простір.

– Таке паркування є порушенням правил дорожнього руху, – підкреслив Сергій Дубенко. – І якщо хтось проїжджатиме і зачепить машину, він має право відмовитися відшкодовувати збиток. Та й страхова компанія теж може сказати, що винуватець пригоди той, хто неправильно припаркував автомобіль. Тобто його власник.

Сергій Дубенко дивувався, як можна було затверджувати паркування в дуже вузькому провулку Красному. Або відводити місце під паркування в провулку Віце­адмірала Жукова. У підсумку він увесь перетворений на одну суцільну автостоянку. Аналогічний хаос панує по всьому місту. І водії в цій ситуації не повинні забувати про головне: якщо місця для паркування організовані й розмічені неправильно, вони мають право не платити за паркування.

Михайло Шмушкович відзначив, що через таку організацію цього виду бізнесу міський бюджет недораховується мільйонів гривень. Звичайно, вважати подібний стан справ нормальним не можна. Маємо звертатися по допомогу до правоохоронних органів, щоб влада, нарешті, навела порядок.

Проїзд

у міськелектротранспорті може подорожчати

КП «Одесміськелектротранс» підготувало до розгляду на засіданні міськвиконкому проект про підвищення плати за проїзд у трамваях і тролейбусах міста до 1,5 грн, повідомляє прес-служба міськради.

За рахунок збільшення плати за проїзд транспортники планують провести поточний ремонт рухомого складу, придбати трамваї й тролейбуси, а таже спецтехніку і устаткування. На думку авторів проекту, збільшення разового тарифу практично не збільшує витрати жителів міста, які постійно користуються міськелектротранспортом, а також зберігає всі наявні пільги. Так, вартість однієї поїздки за проїзними квитками на двох видах транспорту, що діє на сьогоднішній день, залишається на рівні: для учнів – 0,22 гривні; для студентів – 0,41 гривні; для інших категорій пасажирів – 0,83 гривні. Збережеться також безплатний проїзд для 27 категорій громадян.

Овідіопольський район

Лідирує «Победа»

У господарствах тривають польові роботи. Практично завершено збирання соняшнику на 5 тисячах гектарів, зайнятих цієї культурою.

Валовий збір склав понад 4000 тонн насіння за середньої урожайності 12,5 ц із гектара. Найвища врожайність у господарствах ПП «СОМ» – 22,6 центнера і ПАТ «Победа» – 19,2 центнера.

Збирають виноград технічних сортів. Середня врожайність склала 43 центнери з гектара. Лідирує «Победа», де врожайність 57 центерів.

У розпалі сівба озимих ріпаку та пшениці. Роботи стримує відсутність вологи на глибині залягання зерна. Але терміни підганяють. Хлібороби сподіваються на опади, які, за даними синоптиків, пройдуть найближчим часом.

Сарата

А ситуацію

треба виправляти

Жителі райцентру вважають, що шляхом підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, прийнятих на одній із селищних сесій, купу проблем у сфері ЖКГ не розв'язати.

Пройшли збори громади, на яких ішла мова про дострокову відставку Саратського селищного голови Вадима Петковича. Проведено масовий збір підписів.

Нагадаємо, два роки поспіль узимку в Сараті виникали надзвичайні ситуації з водопостачанням, аж до цілковитого припинення водоподачі. Для ліквідації останньої НС із обласного бюджету виділено майже мільйон гривень. Додатково 83 тисячі гривень надійшло з районного бюджету. Незважаючи на освоєні суми, повна відсутність води в кранах жителів селища спостерігається і сьогодні.

Як прокоментував ситуацію голова Саратської райради Віктор Чемерис, непрофесіоналізм обраного селищного керівника та його небажання прислухатися до компетентних порад щодо використання бюджетних коштів, призвели до плачевних результатів.

Болградський район

Подарунок

малій батьківщині

Генеральний директор столичної будівельної компанії «Інбуд» Віктор Нотевський побудував у селі Калчевому ігровий майданчик для дітей.

Розмістився він на території дитячого садка. Споруди одразу привертають увагу – вигадливі форми, яскраві барви. Дитині не встояти – хочеться піднятися, пройтися, прокататися. Майданчик розрахований на розвиток усіх м'язів, спритності, сміливості. І безпечний для дітвори.

В. Нотевський не раптом зробив подарунок сільській дітворі – він народився і виріс у Калчевому, тут його мала батьківщина.

Ширяївський район

Працювати консолідовано

Чергове засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради відбулося в Осинівці. Голова районної ради Віктор Погорєлов, його заступник Віктор Гайдай, працівники апарату райради, сільські та селищний голови насамперед ознайомилися з об’єктами соціальної сфери, підпорядкованими територіальный громады. Спочатку оглянули ФАП, а потім сільський голова Раїса Фефелатьєва запросила гостей до дитячого садка «Сонечко» та до місцевого навчально-виховного комплексу.

Пленарну частину засідання відкрив голова райради Віктор Погорєлов. Затим Раїса Фефе­латьєва ознайомила присутніх із соціальним паспортом сільради і поділилася планами на майбутнє. Так, вже виготовлено проектну документацію і здійснено експертну оцінку прокладення водогону у селі Яринославці. Кошти на його побудову будуть використані із місцевих надходжень.

При розгляді питання щодо виконання бюджетів селищної і сільських рад Віктор Гайдай зауважив: необхідно щодня відслідковувати сплату усіх видів податків, що надходять у сільські бюджети, а керівники органів місцевого самоврядування повинні чітко знати, хто є боржником і працювати з ними згідно з чинним законодавством. Попереду робота над бюджетом 2012 року. Формуючи його, слід насамперед визначитись з пріоритетами розвитку населених пунктів, створення робочих місць тощо.

Підбиваючи підсумки засідання координаційної ради, Віктор Погорєлов, зокрема, сказав, що нині, за новим Бюджетним кодексом, основні фінансові ресурси зосереджено в територіальних громадах. Майже рік працюють нинішні сільські та селищний голови. Настає час звітувати громаді про конкретні справи. Щороку у населених пунктах повинно бути щось реально зроблено. Для людей основними проблемами зараз є водопостачання та стан доріг. Над їх розв’язанням і треба зосередити увагу на місцях. На спецрахунках сільських рад є кошти, і їх потрібно ефективно використати. Аналіз залишків коштів по сільських радах, за словами Віктора Погорєлова, свідчить про те, що їх вистачило б на 10 місяців для фінансування по захищених статтях. Навіть дотаційні надходження із району не скрізь освоєні. А завершення бюджетного року не за горами.

Віктор Іванович звернувся до колег, керівників громад, з вимогою працювати консолідовано, допомагати один одному. Треба бути справжнім господарем і наводити скрізь лад.

Відновлено

автобусний рейс

У районі відновлено регулярний автобусний рейс «Саханське – Ширяєве».

Транспортне сполучення із райцентром налагоджене за сприяння місцевої влади. Раніше жителям Саханського проблематично було дістатися до Ширяєвого через відсутність рейсового транспорту. Доводилося під’їжджати або власним авто, або попутками. А на це витрачалося багато часу.

Комінтернівський район

…І прийшли

школярі до суду

Уперше за всю історію існування, у районному суді пройшов День відкритих дверей.

До служителів Феміди прийшли учні старших класів Комін­тернівської загальноосвітньої школи­гімназії. Їх привела директорка навчального закладу Людмила Прокопенко.

Гостей зустріла керівниця апарату районного суду Лідія Федак, а з роботою однієї з гілок влади ознайомив суддя Петро Жовтан. Він розповів школярам про судову систему України, порядок розгляду справ, докладніше зупинившись на підлітковій злочинності та процесі розгляду у суді правопорушень, які скоєні неповнолітніми, відповів на запитання. Учні також побували у залах судових засідань, ознайомилися з порядком фіксування судового процесу та роботою щодо проведення документообігу загальних судів.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Комісаренко, Л. Мельничук, Т. Гурічева, А. Бондарева, Т. Сторчак, Б. Подоймян

Свято блакитних беретів

28­ма окрема механізована бригада відзначила 71­й день народження. Урочисті заходи відбулися на військовому полігоні біля наметового містечка, яке розбили учасники навчань «Адекватне реагування­2011» під Болградом.

Після святкового концерту військовослужбовці 25­ї окремої десантної бригади та 79­ї окремої аеромобільної бригади продемонстрували майстерність рукопашного бою та високу фізичну підготовку, а також технічну оснащеність.

Свідками свята військового духу та бойового вишколу стали учні болградських загальноосвітніх шкіл – юнаки та дівчата були в захваті від виступів воїнів у блакитних беретах.

Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Болградський район

У сусідів є чого повчитися

У складі делегації нашої області художник­кераміст Надія Ільїна представляла Ізмаїл на VІІІ міжнародному ярмарку в Лодзі (Республіка Польща).

Німці, росіяни, білоруси, фіни, українці, поляки – такий далеко не повний перелік учасників солідного міжнародного промислово­культурного шоу. Самобутні роботи ізмаїлки – фігурки, які зображують героїв українського фольклору, мали незмінний успіх, особливо чомусь у німців та фінів. До програми Лодзинської ярмарки входили всілякі презентації творів народної культури, музики і танцю. Втім, не фольклором єдиним жило це свято: на великій вуличній сцені виступали місцеві рок­групи, а на критих концертних майданчиках – солісти місцевої опери.

У Лодзі розташована найбільша в Європі пішохідна магістраль, якою, на честь воєводського ярмарку, проходили паради костюмів, шоу вогнів, кінні атракціони тощо.

Поїздка нашої делегації стала можливою після домовленостей, досягнутих у липні нинішнього року між губернатором Одещини Едуардом Матвійчуком та Лод­зинським воєводою Іолантою Хемінською. Крім художників і музикантів Одеси, Ізмаїла та Южного, до складу делегації входили представники Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інте­грації і управління культури облдержадміністрації.

– Я дуже вдячна керівництву області, яке проявляє піклування про культурний розвиток регіону, – сказала Надія Ільїна. – Мені вдалося побувати у Польщі, подивитися на те, як живуть сусіди. Є багато що, чого ми могли би повчитися у них.

Влад СПАСОВ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту