![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Хто й кого всиновлює?
Близько половини сиріт нашої області всиновлюють громадяни інших держав. Про це під час прес-конференції повідомила начальник служби у справах дітей обласної державної адміністрації Людмила Швирьова.
За її даними, з 1 січня цього року 196 дітей у нашому регіоні знайшли сім’ю. З них 106 було всиновлено громадянами України, а 86 – іноземцями.
Вікова категорія дітей, яких найчастіше приймають у сім’ї наші співвітчизники, – від немовлят до 5 років. За словами Л. Швирьової, це пов'язано з тим, що більшість прийомних батьків хочуть виховувати дітей з найперших днів. Іноземцям же, у зв'язку з обмеженнями за законодавством України, дозволено всиновлювати дітей віком від 5 років, тому переважно в сім’ї за кордон їдуть діти від 10 років і старші.
Своєю чергою, представники громадських організацій стурбовані цим фактом. Вони стверджують, що в реальності, у всеукраїнських масштабах, кількість усиновлень іноземцями українських дітей значно більша, і необхідно спростити процедуру усиновлення для громадян України.
Однак Л. Швирьова цю інформацію категорично спростовує і вважає, що закон цілком лояльний до кандидатів на роль прийомних батьків з України:
– Для того, щоб усиновити дитину, необхідно мати стандартний пакет документів, який є в будьякого громадянина нашої країни. Єдине, що потрібно брати додатково – це довідку про відсутність судимості у МВС. Перелік необхідних документів не такий великий, – запевняє Л. Швирьова.
Превалює мобільний зв'язок
Оператори мобільного зв'язку країни реалізували з початку року свої послуги на суму в півтора мільярда гривень, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
За даними відомства, 46 відсотків, або близько 700 мільйонів гривень від цієї суми, припадає на жителів нашого регіону. При цьому оператори зв'язку заробляють в основному на розмовах по мобільному телефону. Ще 16 відсотків – оплата комп'ютерного зв'язку. А от спілкування стаціонарним телефоном у межах міста становить усього лише 14 відсотків прибутку.
Саратський район
На усіх фронтах
Поряд зі збиранням пізніх культур заготовляються корми, добрива, йде сівба.
Найкращий цього року врожай соняшнику вирощений у СВК імені Кірова, де зібрали майже по дев'ятнадцять центнерів з гектара, у ТОВ «Успенівське» – по 18,6, у СВК «Прогрес» – 17, у «Сергіївці» – 16,4, у ВАТ «Долинка» – 16 центнерів.
Завершується збирання силосної кукурудзи. Середня врожайність зеленої маси – 83 центнери з гектара. У СВК «Дружба», «Сергіївка», «Родіна», «Південне» урожайність становить сто та більше центнерів.
Найкращий урожай сонячної ягоди збирають виноградарі ВАТ «Южний» – по 70,6 центнера з гектара, у СВК «Родіна» – по 60,4. Середня врожайність винограду по району склала 47,8 центнера.
У господарствах триває сівба озимих.
Під урожай наступного року закуплено 2900 тонн добрив, що стовідсотково задовольнить потреби району.
Фрунзівський район
Зростає рейтинг
У загальнообласному рейтингу район, порівняно з початком року, піднявся з 21-го на 17-те місце. І хоча за цей час зроблено чимало, та тішитися, а тим паче заспокоюватися, не варто, підкреслив під час засідання одинадцятої сесії районної ради голова РДА Павло Шестопалюк.
Передусім слід приділити належну увагу виробництву сільгосппродукції. Свій вплив на показники галузі має те, що в районі налічується близько ста дрібних сільськогосподарських підприємств, які не завжди дотримуються агротехнічних вимог при обробітку землі, не дуже дбають про сівозміну та сортооновлення.
І все ж, наприкінці року в районі окреслюються непогані перспективи: незабаром буде здано в експлуатацію новий хірургічний корпус центральної районної лікарні, газифіковано Оленівський навчальновиховний комплекс, споруджено водопровід у Фрунзівці, очисні відстійники у районній лікарні та притулку для неповнолітніх. Також є надія на заміну вікон у Затишанському НВК, ремонт пологового та дитячого відділень ЦРЛ та сільського Будинку культури у Перехрестовому. Отже, роботи вистачить усім, резюмував голова райдержадміністрації.
Кілійський район
Як розпорядитися наділом?
Реформування земельних відносин необхідне для надання нового імпульсу розвитку економіки держави.
Отож, створеній у районі робочій групі, до якої увійшли компетентні фахівці, було доведено завдання організувати обговорення та роз’яснення мети земельної реформи, правових та економічних засад функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення і узагальнити внесені під час обговорення пропозиції, що будуть враховані при доопрацюванні законопроекту про ринок земель. Згідно з графіком, це питання обговорювалося на громадських сходках у селах. Голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Іван Поджаров, висловлюючи власну думку з цього приводу, зазначив, що на теперішній час «кожний володар наділу повинен розуміти, що землю в нього проти його волі ніхто не відбиратиме. А ось продати чи залишити такий скарб дітям та онукам – це вже особиста справа кожного».
Овідіопольський район
Дружба – пшиязнь
Стали традиційними приїзди офіційних делегацій порідненого Тчевського повіту Польщі. Цього разу гості побували в селищах Овідіополі, Великодолинському, Авангарді, Таїровому та в Одесі.
До складу делегації входили голови сільських адміністрацій, депутат та заступник старости Тчевського повіту Поморського воєводства. Відбулася зустріч делегації з керівниками Овідіопольського району: головою райдержадміністрації Михайлом Жидковим, головою районної ради Владиславом Плєшивцевем, головою Овідіпольської РДА 2000 – 2005 років Володимиром Левчуком та іншими. Були висловлені надії на подальшу плідну співпрацю та обмін досвідом у різних сферах життєдіяльності. Для гостей підготували концерт та подарунки. Польська делегація також вручила овідіопольцям пам'ятні сувеніри.
Велика Михайлівка
Громаді є ким пишатися
Районний центр відзначив 215-ту річницю з дня свого народження. Засноване поміщиком Гросулом у 1796 році поселення будується і розвивається, примножуючи славу рідного краю.
Серед тих, ким пишаються великомихайлівці, – генерал М. Раков, доктор наук В. Новіков, кандидат медичних наук О. Васильєв, народний депутат України С. Ківалов, керівники великих фірм В. Барабаш та О. Ткаченко, інші відомі люди.
На початку урочистих заходів всіх присутніх привітала Великомихайлівський селищний голова Тетяна Жарська. Особливі слова вона адресувала шанованій в селищі людині, ентузіасту й оптимісту, журналісту і засновнику самодіяльного хору ім. Г. Верьовки, ініціатору багатьох гарних справ Віталію Федоровичу Первухіну, який того ж дня відзначав свій 75річний ювілей.
Звучали мелодії духового оркестру, було розгорнуто виставку робіт народних умільців, для дітей організували різноманітні розважальні конкурси та атракціони. Також жителів і гостей селища тішили своїми яскравими номерами учасники танцювального шоу і святкового концерту. Завершилися урочистості традиційним феєрверком.
Савранський район
Автографи від поетаземляка
Довгоочікуваною та цікавою для вихованців Слюсарівського навчально-виховного комплексу стала зустріч із земляком-поетом Яковом Пересуньком.
Нині він живе в Одесі, вже на пенсії, а свого часу був моряком. Побував у багатьох країнах світу. Але ніколи не забував рідної землі, батьківської хати. Про все це пише у своїх віршах. Я. Пересунько – автор восьми поетичних збірок. У рідному селі він репрезентував щойно видану – «Графський парк». Діти уважно слухали автора, який повідав їм про своє важке повоєнне дитинство, морські мандри. На згадку учні отримали автографи від земляка.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, Т. Гурічева, О. Харченко, Ю. Федорчук, Т. Сторчак
Одещина відзначила День юриста
Напередодні професійного свята представників теоретичної та практичної юриспруденції Одещини вітали заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко та заступник голови облдержадміністрації Петро Хлицов.
Звертаючись до винуватців урочистості, Петро Хлицов, зокрема, відзначив, що одеська юридична школа є однією з найкращих в Україні. Багато в чому завдяки копіткій праці наших земляківюристів на Одещині стверджується принцип законності.
– Я від імені всієї обласної ради щиро вітаю вас із професійним святом. Мені випало закінчити медичний університет. І у нас говорили, що ніхто так не знає людину в її слабкості, як медики. І ніхто так не знає людину в її ницості, як юристи. Я вам бажаю знати менше підлості, а більше добра та задоволення від своєї роботи. Звичайно, щастя, здоров'я вам, вашим рідним і близьким, бо це – найголовніше в житті людини, – сказав у своєму вітанні Олексій Гончаренко.
Сумлінну працю працівників правоохоронних органів та адвокатів, суддів і нотаріусів, юристів підприємств, організацій і органів влади, викладачів юридичних спеціальностей було відзначено державними нагородами, нагородами облради та облдержадміністрації. Зокрема, за високу професійність та істотний особистий внесок у підвищення рівня правової культури сторін соціальнотрудових відносин відзнакою Одеської обласної ради нагороджений головний фахівець сектору правового забезпечення Національної служби посередництва та примирення України в Одеській області Анатолій Савчук.
Також, відповідно до розпорядження голови обласної ради Миколи Пундика, за вагомий внесок у ствердження верховенства закону, підвищення його ролі в житті суспільства, багаторічну працю та подання кваліфікованої юридичної допомоги громадянам і юридичним особам почесними грамотами обласної ради нагороджені: адвокати адвокатського об'єднання «Юридична консультація Малиновського району міста Одеси» Ірина Ганчук і Ксенія Пушкарьова, помічник голови Господарського суду Одеської області Людмила Ільєва, адвокат адвокатського об'єднання «Одеська обласна колегія адвокатів» Олександр Пилипчук, приватний адвокат Анатолій Романченко і адвокат адвокатського бюро «Феміда» Олена Янковська.
Наталя БОНДАРЕНКО
Білгородський успіх одеської «Чайки»
Ще одна театральна перемога Одеси на російській території: 9 жовтня Одеський академічний російський драматичний театр представив одну з найкращих вистав свого репертуару – «Чайку» за п'єсою А.П. Чехова – на восьмому Всеросійському театральному фестивалі «Актори Росії – Михайлові Щепкіну», що проходить наразі в м. Білгороді (Росія). Вистава була зустрінута бурхливими оваціями білгородських театралів, зала понад 10 хвилин аплодувала навстоячки. Велика команда провідних театральних критиків Росії, що працює на фестивалі, дала спектаклеві позитивну оцінку й нагородила його дипломом «За дбайливе ставлення до російської класики».Роль Медведенка в цій виставі виконав іменинникювіляр: напередодні заслуженому артистові України Борису Смирнову виповнилося 60 років. Перші вітання із круглою датою він одержав від білгородців і був щиро зворушений їхнім теплим прийомом.Режисера спектаклю Олексія Литвина з Білгородським академічним драмтеатром імені Щепкіна, на сцені якого була показана «Чайка», пов'язує багато що: свого часу він два сезони пропрацював тут головним режисером. Тому палкий прийом білгородської публіки був йому особливо приємний.
Наш кор.
Круїзний лайнер «Rotterdam» побував у Південній Пальмірі
Лайнер, який вже понад півстоліття регулярно огинає земну кулю, відвідав порт Південної Пальміри. Судно висотою майже з дев'ятиповерховий будинок відвідало Одесу, здійснюючи кругосвітню подорож.
Довжина лайнера становить 237 м, він здатен взяти на борт понад 1300 пасажирів, на ньому 12 палуб і стільки ж ліфтів. Корабель може розвинути швидкість 25 вузлів – близько 50 км за годину.
Увечері 8 жовтня, рівно о 17.00, лайнер, давши прощальний гудок одеситам, вирушив у свої подальші мандри.
Андрій Логашевський
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |