![]() |
|
![]() |
![]() |
Нещодавно у селищі Серпневому Тарутинського району завершився перший етап його газифікації.
Вперше у Тарутинському районі роботи з прокладання газопроводу оплачуються самими жителями, без бюджетного фінансування. Причому підрядник – «Чорноморська газова компанія» придбав трубу у борг і на свої кошти почав її прокладати, фактично кредитуючи проект. Поступово серпнівці почали активніше здавати кошти на газифікацію селища. До речі, всіх грошей не зібрано й зараз, але у комітету, який їх збирає, є тверда впевненість у кінцевому успіху. Адже після 30 вересня кожен житель селища переконався, що бере участь у реальній справі.
На передньому краї боротьби за комфорт земляків виступають керівник комітету зі збирання коштів Людмила Тимофєєва та бухгалтер Валентина Мартиненко. Всі переконалися, що від їхньої наполегливості та чарівності багато в чому залежить загальний успіх. Місцева влада на чолі із Серпнівським селищним головою Зіновієм Кіосе координує процес газифікації. Багато сил і часу затратила районна влада на те, щоб процес ішов попри все. І хоча газифікація селища Серпневе ведеться на кошти самих жителів, район не міг залишатися осторонь. Для початку сесія районної ради знайшла можливість виділити серпнівцям 60 тисяч на оплату проекту та експертизи до нього. Згодом держава допоможе ще, щоб зняти з людей бодай частину фінансового навантаження.
Головне, що всі зусилля виявилися не марними, і до Серпневого газ прийшов. На урочистий мітинг із цієї нагоди приїхало багато гостей. Михайло Бартко, уродженець Тарутинського району Антон Кіссе, а також Ігор Єременко репрезентували Одеську обласну раду. До речі, саме Ігор Єременко, який є генеральним директором ТОВ «УкргазифікаціяПівдень», погодився виділити потрібну кількість пластикової труби у борг для проведення робіт.
Зрозуміло, побачити результат і своїх зусиль приїхали голова Тарутинської районної ради Олександр Тасмасис і голова районної держадміністрації Віктор Матчин.
Привітним і щасливим господарем від імені громади виступив Серпнівський селищний голова Зіновій Кіосе. Депутат обласного депутатського корпусу Антон Кіссе не просто пообіцяв знайти кошти на здешевлення робіт, але й назвав їхню приблизну величину. Разом з Михайлом Бартком Антон Іванович ініціює виділення майже трьохсот тисяч гривень з обласного бюджету.
Від імені жителів Серпневого директор школи Галина Кирма промовила теплі слова вдячності всім, хто був причетний до цієї великої справи.
Але от усі слова сказано, стрічечку перед ШГРП (газорозподільною шафою) перерізано, і настала черга запалити газовий смолоскип. Цієї честі удостоївся тандем районних керівників – Олександр Тасмасис та Віктор Матчин.
Наближаються до завершення роботи з підведення газопроводів до селищ Бородіне та Березине. У багатьох інших населених пунктах іде активна робота з проектування, до процесу газифікації постійно долучаються все нові учасники. За словами депутата облради Антона Кіссе, уже до кінця цього року мають бути завершені роботи щодо прокладання газопроводу Тарутине – Арциз – Татарбунари з відводом на Сарату, на що передбачено понад сто мільйонів гривень.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |