![]() |
|
![]() |
![]() |
В ІА «МістОдеса» відбулася пресконференція з інтригуючою назвою: «Скільки битися серцю Одеси?» У ній взяли участь головний спеціаліст функціональної діагностики обласного кардіологічного диспансеру, кандидат медичних наук Валентина Кротенко, завідувачка організаційнометодичного відділу обласного кардіологічного диспансеру Людмила Натарова та доцент кафедри внутрішньої медицини № 2 ОНМУ, кандидат медичних наук Микола Перепелюк.
Як відзначила Людмила Натарова, серцевосудинна патологія стає причиною 2/3 смертей і 1/3 випадків інвалідності. Саме тому в усьому світі шукають шляхів ефективного опору цій, безперечно, епідемії.
Якщо говорити про наш регіон, раніше передувала ішемічна хвороба серця – патологічний стан, що характеризується цілковитим або частковим порушенням кровопостачання міокарда через поразку коронарних артерій серця. Сьогодні в лідери вийшла гіпертонічна хвороба, яка характеризується сталим підвищеним кров’яним тиском.
Микола Перепелюк звернув увагу на те, що у чоловіків віком до 35 років, а у жінок – до 45 років болі в ділянці серця найчастіше не пов’язані із серцем. Таку симптоматику можуть забезпечувати проблеми з хребтом, шлунком, якісь невротичні стани. Тому не слід боятися обстежень, здатних допомогти розібратися, що ж всетаки турбує пацієнта.
Серед основних чинників розвитку серцевосудинних захворювань медики називають паління (у нас курить 36% населення, включаючи дітей 12річного віку), вживання алкоголю (20% населення вживають гарячливі напої регулярно), неправильне харчування.
– За моїми спостереженнями, якщо життя вдалося – чекай на гіпертонію, – сумно пожартував Микола Миколайович. – Серцевосудинні захворювання стають хворобами комфорту і достатку. Людині треба серйозно над собою працювати, щоб не стати їх жертвою.
Що ж, перефразувавши слова класика, скажемо: не тільки душа сучасної людини повинна трудитися. Але й тіло її мусить одержувати не надлишкову, а потрібну кількість калорій, бути тренованим і сильним. Тож поки не настали зимові холоди, вирушайте на піші прогулянки або пробіжки до моря, у парки.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |