![]() |
|
![]() |
![]() |
У п'ятницю в Одеському культурному центрі відбулися збори міської ради, на яких розглядалося питання щодо проведення референдуму про дострокове припинення повноважень мера Олексія Костусєва.
Нагадаємо, перші збори громади мали відбутися ще 16 вересня у л. Лесі Українки. На жаль, за два дні ініціаторам зборів відмовили у приміщенні через «аварійний стан стелі» у залі. При цьому в будинку культури не припинялася роботата дитячих танцювальних гуртків. Друга спроба була вдалішою. Збори відбулися 23 вересня, одесити висловилися за проведення референдуму і затвердили списки ініціативних руп. Але міська влада відмовила в реєстрації цих груп, пославшись на формальний привід: документи були подані не за десять, а за дев'ять з половиною днів.
Й ось треті збори. Того вечора до ького культурного центру, що 'лиці Василя Стуса, прийшло ю городян. Біля столиків для рації вилаштувалася черги лю-
деи з паспортами, які хотіли взяти участь у голосуванні.
— Незважаючи на те, що влада всіма силами намагається не допустити проведення референдуму, ми зробимо все можливе, щоб змусити її зареєструвати ініціативні групи з підготовки референдуму, — наголосив керівник фракції «Фронту змін» в Одеській міськраді Олександр Остапенко.
На зборах було понад 300 осіб: 268 брали участь в обговоренні та голосуванні, 12 спостерігачів, журналісти п'яти телеканалів, багатьох газет та електронних ЗМІ.
Цього разу організатори зборів потурбувалися про те, щоб вони відбувалися суворо за процедурою, щоб були дотримані усі формальності. Головував Олександр Кожин, представник секретаріату обласної
організації «Фронту змін». Голосування з кожного питання відбувалося мандатами, підрахунок голосів проводився з суворим дотриманням правил.
Першим питанням зборів була доцільність проведення референдуму. Виступало чимало охочих, представників різних районів Одеси, активістів, які підтримували необхідність проведення референдуму з відставки міського голови.
Одесити згадували і тотальне невиконання передвиборних обіцянок, і брехливі бігборди на вулицях міста, і некомпетентність міської влади, і відсутність професійної роботи чиновників, і розквітле хабарництво, і рейдерські захоплення малих та великих підприємств, що сталися за останній рік, і скорочення фінансування на соціальні програми. А такі «подвиги» влади, як подарунок невідомо кому аеропорту, роздача задарма приморських схилів? Чого лиш вартий наїзд на незалежні ЗМІ, на українську мову, або те, що міська влада ігнорує потреби будь-яких релігійних громад і конфесій, окрім православної церкви Московського патріархату?!
— Загострилися різного роду сепаратистські настрої, — вважає активіст партії «Фронт змін» Андрій Руденко. — Цього року вперше за багато років міська влада заборонила католикам проводити хресну ходу вулицями міста у день Тіла Господнього. Українська мова при нинішній владі — поза законом. Цими днями телеканал «Круг»розповідав про жахливий випадок: хворій людині відмовилися переливати кров лише тому, що донори розмовляли українською.
—Олексій Костусєв боїться зустрічатися з людьми і боїться референдуму, — зазначив у своєму виступі представник Приморського району Костянтин Овчинников. — Нинішня міська влада намагається зруйнувати все, що створювали їх попередники. Сьогодні важко усім — і бюджетникам, і підприємцям.
Виступаючі добрими словами згадували діяльність колишнього міського голови Едуарда Гурвіца, який високо підняв планку роботи міської влади. Зараз одеситам є про що згадати: і відремонтовані вулиці, і високий рівень соціального захисту, і вирішення багаторічних проблем міського господарства...
— Район Пересипу відомий своїми локальними катастрофами, —зазначила Ольга Шпігель. — Під час дощу ми завжди «плавали» у своїх квартирах. Команда Гурвіца успішно вирішила цю проблему. Зливові каналізації були відремонтовані і чистилися часто. Нині міська влада не переймається нашими питаннями.
Кожен з промовців завершував свій виступ словами на підтримку референдуму щодо відставки міського голови.
Присутні підняли вгору свої мандати за проведення такого референдуму майже одноголосно — одна людина утрималася.
Другий пункт порядку денного — формування питання, яке вирішуватиметься референдумом. Тут думки присутніх розділилися. Частина з них хотіла винести на референдум питання про дострокове припинення повноважень міського голови і всього депутатського корпусу нинішнього скликання. Інша частина пропонувала винести на референдум лише відставку мера. Шляхом голосування більшість присутніх висловилася за проведення референдуму з відставки міського голови Олексія Костусєва.
Під час обговорення третього питання були сформовані і затверджені списки ініціативних груп, які з усіма необхідними документами будуть подані до Одеської міської ради.
— Одеса, як місто вільнихлюдей, зробила значний крок назад за останній рік, — вважають активісти зборів, члени партії «Фронт змін». — Ми намагаємося донести до кожного одесита думку, що кожен з нас має право впливати на владу, на тих, кого ми найняли керувати містом. І якщо вони це роблять неефективно — ми можемо і повинні замінити їх на інших.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |