![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ШАНУЮЧИ І ЖИВИХ, І ПОЛЕГЛИХ
Сьогодні, о 12.00, у військово-історичному музеї Південного оперативного командування розпочнеться зустріч молоді Одеси з ветеранами локальних війн, присвячена Дню воїна-інтернаціоналіста.
Учасники зустрічі – студенти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, вихованці військового ліцею, військовослужбовці Південного оперативного командування матимуть змогу почути спогади і роздуми головного військового радника Збройних сил Республіки Афганістан у 1975 – 1979 роках, генераллейтенанта Л. Горєлова; голови Одеського обласного Комітету ветеранів війни в Афганістані, колишнього розвідника, учасника бойових дій, кавалера ордена «За заслуги» і медалі «За відвагу» В. Перевєрзєва; голови Асоціації інвалідів локальних війн «Ренесанс Одеси», учасника бойових дій, сапера, підполковника, кавалера орденів Червоної Зірки і «За службу Вітчизні» М. Овчаренка; голови Спілки ветеранів Афганістану і Збройних сил, учасника бойових дій, санінструктора, кавалера ордена Червоної Зірки і медалі «За відвагу» І. Стокича та інших ветеранів локальних війн.
У зустрічі візьмуть участь дипломати Генерального консульства Російської Федерації в Одесі.
Учасники під час цього заходу вшанують пам'ять усіх колишніх радянських воїнів, які загинули в Афганістані та померли від ран, отриманих в тій жорстокій війні, вже в мирний час.
З ВІРОЮ В СОЛДАТА
В області стартувала інформаційно-патріотична акція «Ми віримо в тебе, солдате!», спрямована на підвищення престижу та привабливості військової служби.
Ініціаторами заходу виступають керівництво Південного оперативного командування, повітряного командування «Південь», Західної військовоморської бази за підтримки офіцерів регіонального медіацентру Міністерства оборони України, ветеранів Збройних сил, а також засобів масової інформації.
У межах акції в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях передбачені заходи щодо вшанування найкращих воїнів Збройних сил України, зустрічі у військових частинах майбутніх призовників з нинішніми захисниками Батьківщини, ветеранами військової служби, а також військовоспортивні змагання та ігри.
У пресслужбі Міністерства оборони України відзначили, що «представники громадських організацій, діячі культури, військовослужбовці, журналісти та молодь хочуть нагадати широкому колу громадськості про важливість військової служби, сфокусувати увагу суспільства на героїчній професії захисника Батьківщини».
– Сьогодні дуже важливо провести кожний захід з теплом та любов'ю. Наш солдат заслуговує на те, щоб суспільство звернуло увагу на людину, яка захищає мир та спокій громадян, керує військовою технікою на землі, у морі та в небі, несе бойове чергування на сучасних комплексах, виконує завдання в надзвичайних умовах, – підкреслив начальник територіального управління ПівдОК генералмайор Олександр Розмазнін.
Ізмаїльський район
ЗАЛИШАЮТЬСЯ У ПОВНІЙ ГОТОВНОСТІ
Значний обсяг робіт за останні два тижні довелося виконати у зв'язку з негодою працівникам Ізмаїльського райавтодору.
Як повідомив керівник підприємства В. Майбородюк, основні сили і технічні ресурси були зосереджені на розчищенні доріг у північнозахідному від Ізмаїла напрямку, що пов'язує місто із селами Броскою, Матроскою, Ларжанкою, Новою Некрасівкою. Значну увагу також приділили трасам на Болград, Лощинівку, Каланчак, Багате, Утконосівку з урахуванням наявних там складних спусків і підйомів. В очисних від сніжних заметів роботах було задіяно два трактори Т150 з відвалами, повантажувач Т18, автомобільпіскорозкидач «зіл», бригада із дванадцяти робітниківшляховиків.
У повній готовності до виконання поставлених завдань підприємство перебуває й сьогодні.
Овідіопольський район
ДИТСАДОК РОЗШИРИЛИ
У Великодолинському відбулося урочисте відкриття додаткового корпусу дитячого садка «Теремок».
Жителів селища давно непокоїла ця проблема, але побудувати новий дошкільний заклад не було фінансової можливості. Завдяки зусиллям селищної ради та селищного голови Володимира Граба, а також коштам, залученим від підприємців, вдалося відновити приміщення, яке багато років стояло пусткою і руйнувалося.
Тепер тут розміщено дві групи дошкільників, а це 60 дітей. Поруч з'явився новий харчоблок, оснащений сучасним устаткуванням. На відкритті нового корпусу дитячого садка були присутні голова Овідіопольської РДА Михайло Жидков, голова Овідіопольської райради Владислав Плешивцев, Великодолинський селищний голова Володимир Граб.
– Хоча додаткових шістдесяти місць у дошкільному закладі недостатньо для повного задоволення потреб великодолинців, але це перший важливий крок до подолання проблеми, – підкреслив на урочистостях Михайло Жидков.
Комінтернівське
ЧИ ЗАСВІТИТЬСЯ «ЕКРАН»?
На початку року до спільної власності територіальних громад сіл і селищ району обласною радою передано будинок колишнього кінотеатру «Екран». Нині будинок перебуває в аварійному стані і не використовується.
Голова райдержадміністрації Іван Марзак пояснив, що керівництво налаштоване зберегти будинок і використовувати його за призначенням. Зараз відшуковується можливість фінансування ремонтних робіт.
Роздільнянський район
ШКОЛА ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ
Десятилітній ювілей готується відзначити циркова студія «Аріель» Центру творчості дітей та учнівської молоді у Кучургані.
Її незмінний керівник Олександр Васильович Крачун та акомпаніатор Тетяна Дмитрівна Романова вкладають в улюблену справу всю душу, навчаючи вихованців цирковому мистецтву. Багато випускників студії вже працюють у професійних колективах. Серед них – лауреат Міжнародного конкурсу у Брюсселі і дипломант фестивалю у Парижі Наталя Небрат, а також Ігор Гавва, В’ячеслав Гонтар, Максим Каракулін, брати Олександр та Сергій Гринченки, Сергій Поляков.
Сьогодні заняття відвідують талановиті діти з Кучургана, Степанівки, Лиманського, Степового. Всіляко підтримує студійців і допомагає чим може Кучурганський сільський голова Анатолій Павлович Левицький. Адже, на його думку, «Аріель» дає можливість підростаючому поколінню змістовно відпочивати, гармонійно розвиватися духовно і фізично, глибше розуміти красу і пластику рухів.
Котовськ
ПРИЙШЛА КНИЖКА ДО ДІТЕЙ
Центральна бібліотечна система міста підписала угоду про співпрацю з Центром соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
Метою підписання є розширення світогляду дітей, прагнення навчити їх сприймати казки на слух, зацікавити знайомством з новими героями книжок. Фахівці впевнені, що таке спілкування з книжкою допоможе дітям засвоїти суть понять доброти, ввічливості, щедрості.
Організовано перші зустрічі. Завідувачка центральної дитячої бібліотеки Валентина Войтюшенко провела читання «Зимонькозима». Присутні прослухали казки «Дванадцять місяців» та «Снігова королева», ознайомилися з яскравими кольоровими малюнками в книжках, назвали добрих та злих персонажів.
Працівники бібліотек та центру соціальнопсихологічної реабілітації планують провадити подібні заходи щомісячно.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. КОЛЄВ, Т. ГУРІЧЕВА, Н. САМОЙЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО
Щоб зберегти історичну спадщину
В Іванівській раді пройшло організаційне засідання робочої групи з питань видання книжки про історичну спадщину краю. Робоча група утворена за ініціативи райдержадміністрації та районної ради. Відкриваючи засідання, заступник голови райради, голова робочої групи Марія Васильченко відзначила, що поставлено важливе і почесне завдання – увічнення історії району для майбутніх поколінь на сторінках книжки.
Голова районної ради Олексій Мазур, один з ініціаторів ідеї, зазначив, що книжка має охопити всі 13 сільських і селищних рад, кожен із 46 населених пунктів.
Особлива роль належить закладам освіти і культури стосовно збору інформаційних матеріалів. Визначено координаторів, персонально відповідальних за підготовку історичних даних щодо кожної сільської та селищної ради. Наступне засідання буде проведено на початку березня.
Роман КІР’ЯК, Іванівський район
Усіх об'єднала школа
Нерубайський НВК Біляївського району – одна із найкращих шкіл області. У ній навчається 1050 дітей. І як говорить директор Світлана Зубрицька, багатонаціональність області відчувається і в цьому навчальному закладі. Оскільки на околицях Нерубайського розташовано 2 ромських табори, то серед учнів навчальновиховного комплексу є 141 юний ром.
– У питаннях виконання Закону України «Про загальну середню освіту» ми тісно співпрацюємо із заступником начальника управління культури та туризму облдержадміністрації Ярославою Різниковою, головою правління обласного ромського конгресу Сергієм Єрмошкіним, Нерубайським сільським головою Василем Юрковським, – говорить Світлана Петрівна. – Налагоджено діалог і з лідерами ромських таборів, чиї діти навчаються в нашій школі. Усі чудово розуміють: заради дітей треба шукати та знаходити компроміс, враховуючи специфіку менталітету та спосіб життя представників усіх національностей, чиїх дітей поєднують класи нашого навчальновиховного комплексу.
Світлана МАРШИНА, Біляївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |