![]() |
|
![]() |
![]() |
– Олександре Семеновичу, губернатор області Едуард Матвійчук відвідав будівельний майданчик на 21-му кілометрі Старокиївської дороги, де згодом з’явиться нове виробництво фірми з випуску лікарських засобів – ВАТ «ІнтерХім». Що дуже важливо, фірми одеської, яка базується у своїй роботі на досягненнях наших вчених.
– Так, у зв’язку із цим варто нагадати, що премією імені Андрія Кіпріанова НАН України «За видатні наукові праці в галузі органічної хімії, хімії високомолекулярних з’єднань та хімічної технології» минулого року відзначені одеські автори. Це академік НАН України, директор Фізикохімічного інституту ім. А.В. Богатського НАН України Сергій Андронаті, академік НАМН України, завідувач відділу Фізикохімічного інституту ім. А.В. Богатського Микола Головенко та генеральний директор ВАТ «ІнтерХім», кандидат хімічних наук Анатолій Редер. ВАТ «ІнтерХім» визнавалося одним з підприємств фармацевтичної галузі країни, які найдинамічніше розвиваються. Тобто йдеться про дуже сучасну фірму – лідера, що працює відповідно до європейських вимог та впроваджує у виробництво, виводить на вітчизняний ринок розробки українських вчених. Будівництво нової ділянки (обсяг фінансування складе близько 30 мільйонів євро) випереджає черговий якісний виток у її розвитку. Для цього, безумовно, необхідні відповідні умови – партнерські відносини між бізнесом та владою. Про них і говорив губернатор області Едуард Леонідович Матвійчук під час урочистої церемонії закладання першої палі у фундамент. Влада буде робити все, щоб лідери могли успішно справлятися з поставленими завданнями. У цьому випадку – допомагати підприємству забезпечувати населення якісними, дешевшими у порівнянні з імпортними, українськими лікарськими препаратами. У майбутньому фірма планує розширити асортименти продукції, що випускається, до ста найменувань.
– Важлива заява про те, що ціна на хліб повинна залишатися в області стабільною, незалежно від урожаю, була зроблена Едуардом Леонідовичем під час відвідування державного підприємства Держкомрезерву України – Куліндоровського комбінату хлібопродуктів.
– Підприємствам хлібопекарської галузі було виділено у 2011 році 6,5 млн гривень на часткову компенсацію витрат на придбання борошна. Завдяки цьому, вдалося утримати стабільні ціни на 3 соціально значущі види хліба, які займають понад 60% загального обсягу виробництва хлібобулочних виробів. Крім того, облдержадміністрацією ухвалювалися відповідні розпорядження: «Про закупівлю продовольчого зерна врожаю 2011 року до регіонального ресурсу», яким було затверджено заготівлю незнищуваного 3місячного запасу продовольчого зерна в обсязі 75 тисяч тонн. Це розпорядження було виконане, регіональний ресурс сформували повністю. Другим розпорядженням – «Про створення регіонального ресурсу продовольчого зерна» обґрунтовувалася необхідність закупівлі 25 тисяч тонн зерна пшениці 2 класу у сільгоспвиробників області. Надалі воно буде реалізовуватися хлібопекарськими підприємствами, які забезпечують найбільше виробництво хліба масових сортів та серйозно впливають на формування цінової ситуації в регіоні.
Треба особливо підкреслити: і влада, і керівництво підприємства чудово розуміють соціальну значимість стабільності цінової ситуації із хлібом. Не випадково на зустрічі з керівництвом області генеральний директор Куліндоровського комбінату хлібопродуктів Володимир Березняк акцентував увагу всіх на унікальності таких партнерських відносин. В інших областях прийти до подібної згоди поки що не вдалося.
– Олександре Семеновичу, коли говорять «усі ми родом з дитинства», напевно, до кінця не завжди навіть усвідомлюють, наскільки важливо саме в дитинстві забезпечити дитині всебічний розвиток. І крім фізичного оздоровлення, важливо також подбати про щире, емоційне виховання маляти. Говорю про це у зв’язку із капітальним ремонтом Одеського театру ляльок – головного дитячого театру міста.
– Цей театр – ровесник нашої області. Він, як і Одещина, цього року відзначає свій 80річний ювілей. Звичайно, до ювілею, та ще такого, прийнято робити подарунки. І я гадаю, найкращим подарунком і колективу театру, і його глядачам, і Одесі, і області в цілому стане завершення капітального ремонту та відкриття, по суті, нового, сучасного приміщення театру ляльок.
– Директор театру ляльок Йосип Меркович заявив, що наш театр стане унікальним, і не лише в Україні. Погодьтеся, досить амбіційна заява.
– Так, безумовно. Але давайте уявимо, якщо ми говоримо про виховання в дітей гарного смаку, прищеплювання їм любові до театру, вміння розбиратися в мистецтві, без сучасних можливостей не обійтися. Тому проект капітального ремонту справді передбачає серйозну модернізацію. Таким було головне завдання, щоб у ньому змогли реалізовувати свої новаторські ідеї режисерипостановники, затишно та комфортно почували себе актори, у художніх гуртках займалися діти. Мені б дуже хотілося, щоб Одеський театр ляльок став ще однією яскравою візитною карткою нашого міста. Усі передумови для цього є.
– Вилківська дитячоюнацька спортивна школа, яка подарувала області багатьох сильних спортсменів у веслуванні на байдарках і каное, одержала новий корпус. Відкрилася легендарна «Крижинка». Перефразувавши відоме висловлення, можна сказати: «Спорт нам будувати та жити допомагає».
– Нагадаю, що Президент України Віктор Федорович Янукович оголосив нинішній рік Роком спорту та здорового способу життя. В області у цьому напрямі вже зроблене чимало. Особливо варто відзначити, що Вилкове – це ж далеко від Одеси. Проте, юні спортсмени тепер одержали відмінні, не гірші, ніж в Одесі, умови для занять не лише веслуванням (здається, місцеві канали самою природою для неї створені), а також іншими видами спорту. Можливо, скоро з’являться нові таланти, які продовжать традиції, закладені Олімпійською чемпіонкою Юлією Рябчинською та призером Олімпіади Юрієм Чебаном.
Що стосується «Крижинки», – то це справді історичний майданчик. З нього починалася школа фігурного ковзання в Одесі. Тоді не дужето вірили, що в південному місті цей вид спорту приживеться. Одесити довели, що й зимовий спорт у нас може розвиватися досить успішно. Оксана Баюл, Віктор і Володимир Петренки, Оксана Грищук, Євгеній Платов, Олена Грушина, Руслан Гончаров. Зоряна плеяда спортсменів. Потім настали важкі часи. Але інтерес до фігурного катання не згас. Ті 300 учнів, які займаються на «Крижинці», – це майбутнє одеського фігурного катання. Але не варто забувати і про плани будівництва нового Палацу спорту. Тоді наші спортсмени одержать відмінні умови не лише для тренувань, але й для виступів. Можливо, як у Росії, тоді почнуть повертатися на Батьківщину і тренери, і спортсмени. Крім того, 500 тисяч гривень виділено на ремонт спорткомплексу «Олімпієць».
Губернатор Едуард Леонідович Матвійчук неодноразово підкреслював, що для занять фізичною культурою та спортом в області будуть створюватися всі необхідні умови. Ми бачимо, як відкриваються після реконструкції спортивні школи. З’являться в районах також тринадцять стадіонів. Як я вже говорив, займатися спортом у нормальних умовах зможуть не лише одесити. Це дуже важливо, тому що протягом багатьох років поля на стадіонах або травою заростали, або в смітники перетворювалися. Тепер і в цьому плані люди повертаються до цивілізованого життя.
На мій погляд, впевнений старт року дозволяє з оптимізмом дивитися у майбутнє. Область успішно розвивається, реалізує намічене і, на мій погляд, причин для песимізму немає.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |