![]() |
|
![]() |
![]() |
Органи місцевого самоврядування поступово стають господарями на своїй території. Виконуючи і, здебільшого, перевиконуючи дохідну частину місцевого бюджету, можуть втілити в конкретні справи своє бажання зробити життя селян кращим. Останнім часом навіть у тих сільських громадах, де постійно сиділи на дотації бюджетів різних рівнів, тепер вони самостійно формують свою бюджетну політику, виділяють немало коштів на соціальноекономічний розвиток населених пунктів.
Чимало проблем у період безгрошів’я накопичилося і в Чогодарівській сільській раді. Ще балотуючись майже півтора року тому на виборах до місцевих рад на посаду сільського голови, Микола Миколайович Заяц добре розумів, за що треба передусім узятися, де наводити порядок, а що потрібно кардинально змінювати. Скажімо, більше уваги потребують об’єкти соцкультпобуту, треба поліпшувати водопостачання населення, матеріально підтримувати малозабезпечених, сім’ї з дітьми і т.д.
Придбала торік сільська рада в Чогодарівський клуб сучасну музичну апаратуру. 6 тисяч гривень не надто й збіднили сільський бюджет, і в клубі стало, безумовно, веселіше і цікавіше. Цього року такий же подарунок планують зробити і для аматорів клубної сцени, сільської молоді у Валентинівці. От тільки ремонтувати ці заклади, поки що немає можливості. Та вже замовлено і буде виготовлено проектнотехнічну документацію на обидва клуби, які нарешті належатимуть сільській раді. Також виготовлятимуться відповідні документи на адмінбудинок.
Сільрада віднині цілком розпоряджається водомережею. Збирає абонплату з водокористувачів, замінює насоси, які вийшли з ладу, на справні, ремонтує водогін. А сільчанам, які постійно користуються водою із артезіанських свердловин, зовсім байдуже до того, хто господарює на об’єкті: чи то ФГ «Бондаренко», як було досі, чи сільська рада, як нині, аби тільки тут був порядок.
У сільського голови роботи, отже, стало більше. Йому допомагають односельці, сільгоспвиробники. Саме за рахунок орендної плати за землю, яку своєчасно і в повному обсязі перераховують у бюджет ТОВ «БіолендОдеса», ФГ «Любас», «Бондаренко», значною мірою формується дохідна частина «сільського гаманця». А якщо потрібна конкретна допомога напередодні надзвичайної події, при впорядкуванні кладовищ чи озелененні села, то без активної участі господарства з його людьми, матеріальними ресурсами аж ніяк не обійтися. Нерідко звертається Микола Миколайович до Віктора Васильовича Бондаренка, досвідченого аграрія, керівника фермерського господарства. Той розпорядиться – і все буде зроблено.
При плануванні видаткової частини бюджету сільський голова не випускає зі свого поля зору дітей та малозабезпечених, інвалідів, старих, немічних сільчан. Школярі та вихованці Чогодарівського НВК, а це майже всі неповнолітні мешканці сільської ради, отримують подарунки і на Новий рік, і на День святого Миколая, і на інші свята. А під час шкільних канікул сільська рада організувала для школярів екскурсійну поїздку до Одеси.
Втім, це було торік, а в цьогорічному бюджеті на фінансування програми «Діти України» заплановано удвічі більше коштів, щоб відзначити першокласників і випускників НВК, стимулювати найкращих школярів, потішити дітей новими подіями і святами. Зросте також із місцевого бюджету матеріальна допомога малозабезпеченим, ветеранам війни та праці, інвалідам.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |