![]() |
|
![]() |
![]() |
Від підтоплень в селі Дачне потерпає не один десяток родин. Місцеві жителі згадують, що почалось це екологічне лихо після землетрусу. До того ж географічне розташування частини Дачного таке, що зливові води збираються у місці, де ґрунтових у надлишку. По весні або після тривалих злив люди вимушені «жити по коліна у воді».
– Минулої весни, наприклад, 4 місяці вода була не лише у погрібах, а й у хатах, – бідкаються місцеві жителі.
Люди розуміють, що самотужки не впоратися із проявами стихії, які із року в рік лягають важким тягарем на їхній побут. Надто затривав пошук виходу із ситуації. Спочатку, мабуть, гадалося, що це – тимчасове явище. Але становище погіршується.
Чому ж мешканці частини села Дачного залишаються довгий час самнасам із проблемою? Саме цим найбільше стурбований голова Біляївської райдержадміністрації Сергій Бринза.
– У нас багато питань, що чекають на вирішення. Але дана проблема – життєво важлива, і без технічної документації та державного фінансування не обійтися, – сказав Сергій Іванович під час виїзного прийому у селі.
Слід мати мужність сказати людям правду: у цьому році вони знову самотужки будуть виходити зі складного становища, породженого підтопленням. Самотужки сільська рада вже провела деяку роботу, щоб відвести воду. Прокладено рів завдовжки 300 метрів, пробурено свердловину, яка має виконувати дренажну функцію у найпідтоплюванішому місці, що на вулиці Центральній.
– За рахунок коштів обласного бюджету здійснено геологорозвідку місцевості та геодезичну зйомку. У цьому році 186 тисяч гривень область виділяє нам в межах проекту «Народний бюджет» на завершення виготовлення проектної документації, – говорить сільський голова Р. Сич.
– Без наукових обґрунтувань тут не обійтися, – продовжує розмову голова РДА С. Бринза. – Необхідно визначатись із вартістю проекту водовідведення та робити все, щоб у наступному році проблему було знято.
Провівши виїзний прийом, голова РДА разом із сільським головою оглянули основні об’єкти культури, соціальної сфери.
Село велике. Проблем багато. Взаємодопомога, підтримка і бажання працювати сьогодні мають стати запорукою їх розв’язання.
Олександра КОВАЛЬСЬКА, Біляївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |