ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Доведеться зробити ще багато
06.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 25(4299) / Тираж: 18937

Віктор Янукович уже два роки на посту Президента. Хоча остаточні підсумки перебування його в якості Глави держави підбивати зарано, про попередні говорити можна й потрібно. Україна змінюється, і дії влади знаходять своє відбиття в оцінках співгромадян.

За час президентства Януковича на­ша держава довела, що є стабільним і передбачуваним партнером. Україна більше не обертається мов бляшаний флюгер від поривів геополітичних вітрів. У 2010 році було ухвалено Закон «Про основи внутрішньої та зовнішньої політики», який закріпив позаблоковий статус нашої держави. Україна визначила євроінтеграцію пріоритетом своєї зовнішньої політики, далі вибудовує добросусідські відносини з Росією, відновила стратегічне партнерство з Китаєм. Наша країна залишається учасником ключових європейських процесів.

Хоча відносини з Росією залишаються непростими (Києву ніяк не вдається домогтися перегляду невигідних газових контрактів), товарообіг між нашими країнами зростає. Погоджено умови створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом, тривають переговори про умови впровадження безвізового режиму та підписання угоди про політичну асоціацію.

Либонь, головний результат двох років правління Януковича: громадянам нашої країни влада зуміла повернути віру у власні сили. Україні вдалося уникнути негативного впливу економічної кризи. На загальноєвропейському тлі наша держава має гідний і перекон­ливий вигляд, демонструючи стабільне зростання економічних показників. Якщо середньомісячна зарплата 2009 року становила 2233 гривні, то 2011­го – вже 3054. При цьому курс гривні до світових валют залишається стабільним. Якщо у Греції мінімальна зарплата скоротилася на 20%, то в Україні прожитковий мінімум сьогодні становить 1017 гривень, і мінімальна пенсія вже цього року вийде на цей рівень. На тлі рецесії в Європейському Союзі зростання ВВП в Україні 2010 року склало 4,3%, а 2011 року – 5,2%, і темпи його нарощування спростували численні прогнози скептиків. Рівень інфляції за підсумками 2011 року в Україні став найнижчим за добрих десять років, склавши лише 4,6%.

Втішно усвідомлювати, що громадяни України добре розуміють: серйозні перетворення неможливі без непопулярних рішень. Тому вони підтримують зміни, що здійснюються в країні протягом останніх двох років. Згідно з даними соціологічного опитування, проведеного центром соціальних і маркетингових досліджень «СОЦИС», рівень довіри до Президента перевищує відповідні показники Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Варто відзначити, що Віктор Янукович, за даними соціологів, залишається найпопулярнішим політиком України. Його рейтинг становить 16%, тоді як популярність Юлії Тимошенко – 14,1%. Очевидно, що лідерці «Батьківщини» не вдалося конвертувати власне перебування за ґратами у стрімке зростання популярності. Більше того – піврічне перебування Тимошенко в ув’язненні не дозволило жодному з інших опозиціонерів набрати очки й обійти її.

У недавньому інтерв’ю журналістам провідних телеканалів Віктор Янукович підкреслив, що збирається балотуватися на другий президентський термін, чудово усвідомлюючи, що йому доведеться зробити ще багато для забезпечення перемоги у 2015 році. Реформи, що здійснюються сьогодні, важко назвати простими, адже Вікторові Януковичу та його команді доводиться надолужувати упущені владною елітою за 20 років незалежності шанси. Ініційовані Президентом реформи часто зустрічають опір представників бюрократичного апарату, які не бажають працювати по­новому, змінювати свої підходи до спілкування з людьми. Можливо, не все вдається так швидко, як хотілося б, але варто відзначити, що рішучі дії Глави держави здобувають підтримку співгромадян.

Автор: Володимир ЛИТОВЧЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту