ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Молоко виробляти вигідно, якщо…
24.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 44(4318) / Тираж: 18937

На тваринницьку ферму дослідного господарства ім. Суворова, що в селі Оксамитному Болградського району, ми потрапили після ранкового доїння. Працівники вже пили чай, каву, жартували й гучно сміялися.

На перший погляд, у роботі доярки мало що змінилося. Як і багато років тому, підйом удосвіта у будь­яку погоду. Уже о пів на п’яту починається прибирання приміщень, о шостій ранку розпочинають доїння.

З перших хвилин перебування на фермі відчуваєш особливу атмосферу небайдужості колективу до своєї справи. Розповідають, ветлікар Іван Ульянович Кожухар навіть Новий рік зустрів на фермі – почалося отелення корів. А як світяться очі у завідувачки Аурелії Миколаївни Будян, коли вона розповідає про роботу, про плани!

Так у чому ж феномен оксамитненської ферми?

– Зідзвонююся часто зі своїми колегами – ми краще за всіх перезимували, – радіє Аурелія Миколаївна. – Попри мороз і заметілі жодних збоїв у роботі не було. Вода подається завжди, кормова база у нас чудова: і соковиті, і сухі, і комбікорми. Завдяки збалансованому раціону навіть у лютому за надоєм на фуражну корову ми вийшли на рівень травня, коли є соковита трава, і корови пасуться.

На фермі в ДГ ім. Суворова утримується 150 голів основного стада і майже 30 нетелів. У цьому племінному господарстві взяли курс на омолодження стада (тут утримується чорно­ряба порода на базі канадського голштина). Вперше отелені дають по 20­26 літрів молока за добу. Щодня на цій фермі виробляють понад 2 тонни молока, або в середньому по 15 літрів на фуражну корову.

Найвищі надої одержує Світлана Костяєва. Стараються і її колеги – Тетяна Петренко, Наталя Тростянецька, Лариса Оленчук, Анастасія Чолак. А щоб продуктивність була високою, не заощаджують на телятах – з перших днів життя їх напувають незбираним молоком. Тільки в лютому телята випили понад 4 тонни молока! Чотириногих малят доглядає Микола Томак: кого годує із соски, кого із відра. Дуже відповідально ставиться до своєї роботи.

Чистота в приміщеннях, доглянуті корівки – усе вказує на те, що тваринам тут ситно і комфортно. Звідси й результат: торік в Оксамитному від кожної корови одержали по 4 тонни молока, рентабельність виробництва склала 4%. Тобто ферма принесла нехай і невеликий, але все­таки прибуток.

Навесні триває масове отелення корів.

– Я Анатолієві Володимировичу Білоусу, директорові нашого підприємства, обіцяла, що будемо і з молоком, і з телятами, – говорить завідувачка. – Він завжди цікавиться справами на нашій ділянці: скільки молока, як телята? Усі проблеми допомагає розв’язувати. Нещодавно купили нові доїльні апарати.

Аурелія Миколаївна відчинила дверцята шафи для зберігання ліків:

– Подивіться, у нас є все, що потрібно тваринам. Щомісяця купуємо ліків на 8 тисяч гривень. Після отелення на кожну корову йде препаратів у середньому на 450 гривень. Навіть якщо отелення пройшло нормально, провадимо профілактичне лікування.

На оксамитненській фермі трудяться 21 чоловік. Зарплата у тваринників гідна: доярка одержує до трьох тисяч гривень, тракторист – і того більше. До двох тисяч мають слюсарі.

Успіх оксамитненців, як бачимо, тримається на трьох китах: підтримка керівництва, матеріальна зацікавленість працівників і любов до своєї професії.

Автор: Тетяна МИХАЙЛОВА, Болградський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту