![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ВІДКРИТО СЕЗОН КРУЇЗНОЇ НАВІГАЦІЇ
Цими днями біля причалу морського вокзалу Одеського торговельного порту пришвартувався теплохід «Михайло Ломоносов». Таким чином, судно типу «річка-море» відкрило навігацію – 2012.
Пасажирське круїзне судно прибуло з Херсона із 44 членами екіпажу. Прибуття інших членів екіпажу та посадка пасажирів тривала до 25 квітня. Затим «Михайло Ломоносов» взяв курс до берегів Криму.
АВТОТРАНСПОРТНИКИ ЗМУШЕНІ ОБ’ЄДНУВАТИСЯ
Дрібним перевізникам доведеться об’єднуватися, щоб перемогти в конкурсах та одержати маршрути для роботи. Про це йшлося під час прес-конференції начальника управління морегосподарського комплексу, транспорту та зв'язку облдержадміністрації Олександра Ілька.
– У чинному законодавстві прописано, що автотранспорт повинен бути в лізингу або на балансі підприємства, а не в оренді, – повідомив О. Ілько. – Тому багато дрібних перевізників зникло.
Деякі власники автобусів вже об'єдналися, спільно створили великі підприємства, іншим же довелося змінити рід діяльності.
Ускладнилися також умови конкурсу, які вимагають як обов'язкової перевірки механіком автотранспорту при виході на лінію, так і медичного огляду стану водія. А виконувати їх можуть лише великі АТП. Усе це разом взяте повинно привести до якіснішого обслуговування пасажирів та скорочення кількості дорожньотранспортних пригод.
Ширяївський район
СОЛДАТУВИЗВОЛИТЕЛЮ – 90!
Павло Іванович Шерстіченко із села Копійкового відзначив свій 90-річний ювілей. Тут він народився, тут і прожив усе своє життя. Сумлінно трудився в колгоспі імені Фрунзе завідувачем складу, гарману, ферми. Він – люблячий чоловік, дбайливий батько та дідусь, добрий господар.
Павло Шерстіченко – ветеран Великої Вітчизняної війни. Брав участь в обороні Сталінграда, а потім з боями дійшов до Німеччини. За мужність та героїзм П. Шерстіченка нагороджено 32 орденами і медалями. Серед них – два ордени Вітчизняної війни і один – Червоної Зірки, медаль «За відвагу».
Роки беруть своє, нагадують про себе фронтові рани. Павло Іванович нині перебуває на лікуванні у Фрунзівській центральній районній лікарні. Тут і привітала героя з його славною ювілейною датою делегація на чолі з головою районної організації ветеранів війни та праці Федором Сидоровичем Великим. Ювілярові вручили цінний подарунок від керівника програми «Народний бюджет» на півночі області Івана Фурсіна.
Овідіополь
ЗНАТИ Й ЛЮБИТИ СВІЙ КРАЙ
У районному історико-краєзнавчому музеї пройшов щорічний конкурс рефератів «Знай і люби свій край».
Змагалися учні загальноосвітніх закладів району. Їхні роботи оцінювало журі, до складу якого, зокрема, увійшли Володимир Левчук – історик та краєзнавець, співавтор книжок про район, Світлана Адаховська – завідувачка сектору райдержадміністрації. Цього року в конкурсі взяло участь 24 представники з 11 шкіл району. Найактивнішими виявилися Таїровська та Дальницька школи, Великодолинський та Овідіопольський НВК, які представили по кілька рефератів.
Абсолютним переможцем в історичній номінації став Олег Яковлєв з Овідіопольського НВКгімназії, друге місце розділили Марина Яценко з Великодолинської ЗОШ № 2, Вадим Вичиков з Овідіопольського НВКгімназії, Вікторія Коваленко з Великодолинського НВК. На третьому представники Таїровської та Петродолинської ЗОШ.
Переможцями екологічної тематики визначені Карина Кушнір (Таїровська ЗОШ) та Ольга Ільїних (Великодолинський НВК). Усі учасники конкурсу нагороджені почесними грамотами та подарунками. Володарі перших місць одержали книжку «Овидиопольский энциклопедический словарь».
Білгород-Дністровський район
ЧИЙ САНАТОРІЙ?
Білгород-Дністровська прокуратура подала до суду два позови про повернення до державної власності дитячого санаторію «Сперанца».
Правоохоронці вимагають визнати недійсними рішення Сергіївської селищної ради про передачу у приватні руки майнового комплексу оздоровниці загальною площею 13,5 тисячі квадратних метрів, розташованої на земельній ділянці у 5,6 гектара.
Ізмаїл
РОЗРАХОВУЮТЬ НА ТРИ ПРОЕКТИ
До 2013 року міськрада підготує три проекти для фінансування за рахунок Державного та обласного бюджетів.
Місцева влада розраховує дістати кошти на фінансування будівництва нового дитячого садка на 230 місць, а також на капітальний ремонт поліклініки для дорослих та дитячої школи мистецтв.
Котовський район
«БІБЛІОМІСТ» ДЛЯ ЧИТАЧІВ
Інформаційна підтримка мешканців району стала пріоритетним напрямом роботи місцевої влади. Її, зокрема, забезпечить «Бібліоміст», а також відкриття інтернет-центрів в районній дитячій бібліотеці, у бібліотеках села Гонората, станції Борщі.
Крім того, для бібліотек ЦБС придбано нової літератури майже на 100 тисяч та періодичних видань – на 10,3 тисячі гривень, що, звісно, сприяє оновленню бібліотечного фонду району.
Велика Михайлівка
МІСЯЧНИК НЕ МИНУВ МАРНО
Побілені дерева, бордюри, доглянуті клумби свідчать про те, що на місячнику з благоустрою територій тут добре попрацювали.
За інформацією селищного голови Тетяни Жарської, за кожним підприємством, установою та організацією райцентру закріплені ділянки для прибирання. Тож кожної п’ятниці більшість трудових колективів без зайвих нагадувань беруться за наведення порядку. Сприяє належному санітарному стану селища і активна діяльність адміністративної комісії, рішенням якої покарання у вигляді штрафів отримують недбайливі господарі.
Фрунзівський район
ЩОБ ЗНАЙШЛИСЯ ЕФЕКТИВНІ ОРЕНДАРІ
Районна державна адміністрація приділяє увагу питанням належного обробітку землі. Важливо, щоб на території всіх сільських та селищних рад знайшлися ефективні орендарі, які забезпечували б не лише догляд за земельними ділянками, а й доход у місцеві бюджети у вигляді плати за землю.
Всього на сьогодні по району залишаються невитребуваними понад дві тисячі гектарів розпайованої землі. Досліджуючи це питання безпосередньо в громадах, заступник голови РДА Сергій Мартинюк з’ясовує стан таких ділянок, їх кількість та можливість передачі в оренду. Паралельно контролюється хід виконання програми «Народний бюджет».
Інформаційну добірку підготували: Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, О. КОЛЄВ, Л. КУЗЬМЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Т. СТОРЧАК
Одеська обласна державна адміністрація
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Про затвердження Положення про Територіальну міжвідомчу атестаційну комісію з атестації аварійнорятувальних служб та рятувальників Одеської області
Відповідно до пункту 2.9 Порядку атестації аварійнорятувальних служб та рятувальників, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 19 червня 2003 року № 201, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 липня 2003 року за № 640/7961, з метою проведення належної атестації аварійнорятувальних служб та рятувальників Одеської області:
1. Затвердити Положення про Територіальну міжвідомчу атестаційну комісію з атестації аварійнорятувальних служб та рятувальників Одеської області, що додається.
2. Розпорядження набирає чинності з дня офіційного опублікування в газеті «Одеські вісті».
Голова обласної державної адміністрації Е. МАТВІЙЧУК 23.03.2012 р., № 259/А2012
Свято, концерт і сонце
В Одесі, на житломасиві Таїровому дитячі творчі колективи міста провели великодній концерт. Свято відбулося біля фонтана на розі Люстдорфської дороги та проспекту Академіка Глушка.
Подивитися виступ молодих талантів та учнів недільних шкіл прийшло близько 200 одеситів з дітьми. Сонячна погода сприяла гарному настрою. Щоб свято запам'яталося надовго, усі глядачі одержали від організаторів солодкий бонус – морозиво. А декілька дітей, які брали участь у розіграшах, виграли велосипеди.
Співорганізатором великоднього концерту став заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко.
Юрій БАСЮК
Хто про землю дбає, тому вона й повертає
Сергій Григорович Лойтаренко з 17 років виводить свого «сталевого коня» на поля рідного села Чернече. За ці роки він добре вивчив техніку і вміє налагодити її безперервну роботу.
А цієї весни Сергій сів за кермо новенького «Білоруса». Механізатор успішно упорався з оранкою, сівбою, доглядає за посівами. Він добре усвідомлює, що від його роботи залежить доля урожаю.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район
З мрією про курсантські погони
Своєрідним днем відкритих дверей став візит вихованців Сумського ліцею з посиленою військовофізичною підготовкою до Військової академії міста Одеси.
Гості ознайомилися з історією академії, організацією навчального процесу, а також життєдіяльністю курсантів. Програма також передбачала зустрічі з командуванням академії, професорськовикладацьким складом кафедр тактики, ракетноартилерійського озброєння, тилового забезпечення, а також огляд навчальноматеріальної бази підрозділів, що здійснюють набір у поточному році. Досвідчені офіцери розповіли ліцеїстам про спеціальності за якими навчають сьогодні в академії.
Першокурсники академії – Володимир Романько, Дмитро Павлов та Євген Скуп ознайомили гостей з експозицією військовоісторичного музею навчального закладу, запропонували їм екскурсію містомгероєм Одесою, відвідини академічного храму святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія, а також участь у садінні дерев у сквері курсантської пам’яті та звитяги.
На завершення зустрічі тимчасовий виконувач обов’язків начальника Військової академії генералмайор Анатолій Сиротенко побажав ліцеїстам успіхів у навчанні, запросив їх до вступу в академію, а також вручив пам’ятні буклети та відеофільми, присвячені навчальному закладу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |