ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Дружити народами і парламентами
26.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 45(4319) / Тираж: 18937

Гагаузія – автономна територія з особливим статусом, у складі Республіки Молдови. Площа – 1,83 тисячі квадратних кілометрів, населення – понад 150 тисяч жителів. Автономія розділена на три райони (долаї): Комрат, Чадир­Лунга, Вулкенешть. Керують Гагаузією Народні Збори, які складаються з 35 депутатів. За 17 років історії автономії Народні Збори оби­ралися вже чотири рази. Сьогодні їх очолює пані Анна Харламенко.

Позавчора відбулося підписання протоколу за результатами двосторонніх переговорів між Одеською обласною радою і Народними Зборами Гагаузії (Республіка Молдова).

Делегацію Гагаузії на кордоні Одеси зустрічав перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк. Після вітання і вручення традиційного короваю гості прибули в адмінбудинок на проспекті Шевченка.

Як відзначив голова обласної ради Микола Пундик, на сьогоднішній день в Молдові налічується близько 600 підприємств з українським капіталом, а в Україні – близько 150 з молдавським. За минулий 2011 рік товарообіг між нашими країнами зріс на 27% .

Під час зустрічі сторони принципово домовилися про співпрацю між юридичним факультетом Комратського державного університету і НУ «Одеська юридична академія». Можливо, подібні угоди будуть укладені і з іншими вищими навчальними закладами, адже за кількістю вузів Одеса є третім містом в Україні, а за кількістю студентів – другим.

Голова Народних Зборів Гагаузії Анна Харламенко відзначила, що автономія підтримує зв’язки з діаспорою в Україні, і подякувала за доброзичливе ставлення жителів нашої країни до національних меншин. До речі, на Одещині, за даними останнього перепису, живе понад 40 тисяч гагаузів.

– У Гагаузії теж є українське село. Гадаю, ви обов’язково поспілкуєтеся з його представниками під час візиту­відповіді, – повідомила пані Харламенко.

Делегація облради запрошена на 6 травня, коли відзначається національне гагаузьке свято Хедерлес. Гостей обіцяли почастувати ягням і місцевим вином, а також порадувати культурною програмою, включаючи традиційні перегони. Справа в тому, що тільки в одному з регіонів Росії та Гагаузії збереглися конезаводи, що займаються розведенням орловських рисаків. Микола Пундик подякував за запрошення і сказав, що делегація Одещини обов’язково відвідає Гагаузію.

Під час обговорення перспектив співпраці гості розповіли про «податкові канікули» для підприємців, що інвестували у виробництво Гагаузії понад 250 тисяч доларів. За минулий рік цією можливістю вже встигли скористатися кілька текстильно­швейних турецьких фірм. Також керівництво автономії розраховує на інвестиції в АПК.

Анна Харламенко висловила надію, що договір про співпрацю буде підписаний і дозволить сторонам активно спілкуватися і обмінюватися ідеями.

– Мій покійний батько був директором винзаводу, тому я дуже добре знаю винзавод у Вулканештах, бував там багато разів і зберіг найясніші спогади, – розповів на завершення зустрічі Микола Пундик.

Його перший заступник Микола Тіндюк особливо підкреслив можливість обміну досвідом між депутатськими комісіями, а представник МЗС по Півдню України Костянтин Ржепішевський відзначив активний політичний діалог між Україною та Молдовою. Пропозиція гагаузької сторони «дружити народами і парламентами» зустріла дуже теплий відгук. Зустріч завершилася підписанням протоколу і обміном невеликими презентами.

Автор: Марія ГРИГОР’ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту