ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Громада вирішила. Що далі?
28.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 46(4320) / Тираж: 18937

Зробити усе можливе

Друга хвиля сільських зібрань сколихнула жителів громад, яких дуже цікавить, як провадяться роботи за проектом «Народний бюджет». На сьогодні щодо усіх об'єктів, де заплановані капітальні ремонти, проведені експертизи. Керівники району, сільські голови інформують населення про те, куди витрачаються народні гроші, на якому етапі реалізації перебуває кожний об'єкт. Профільні фахівці дають докладний звіт про якість робіт.

Нещодавно пройшло зібрання громади Приморської сільської ради. 3,75 мільйона гривень знадобиться на те, щоб вирішити питання, порушені жителями п'яти сіл цієї сільради (Приморське, Косівка, Вільне, Курортне, По­паздра). Серед них: капітальний ремонт амбулаторії, спортивної зали в селі Приморському, поточний ремонт освітлення вулиць, ремонт мереж водопостачання, поточний ремонт Будинку культури придбання медичного устаткування для сільських ФАПів тощо. Понад півтори сотні місцевих активістів прийшли до Приморського будинку культури, щоб поставити свої запитання керівникам району. Голова районної державної адміністрації Василь Чорнолуцький розповів про роботу щодо наповнення бюджету, легалізації заробітної плати, складання додаткових, у межах наявних законів, договорів на оренду землі вказав на приховані резерви.

Голова районної ради Ва­лентина Орлова інформувала учасників зібрання про те, як депутати райради розподіляють кошти, заплановані на реалізацію об'єктів «Народного бюджету», нагадавши, що наповнення бюджетів залежить від надходження податків.

Голова районної ради ветеранів Павло Ластовецький закликав представників влади поряд з реалізацією програмних проектів не забувати про повсякденні потреби простих людей, особливо літнього віку. Інфраструктура села, яку сьогодні необхідно оновлювати, реконструювати, ремонтувати, створювалася завдяки їхній праці.

У межах «Народного бюджету» для місцевих ФАПів Приморської сільської ради закуповують необхідне медобладнання, реманент, медикаменти – про це доповів головний лікар центральної районної лікарні Валентин Гросул.

Керівник ПП АФ «Будаки» Іван Попов, жителі Катерина Одненко, Андрій Бавицький, Микола Лазукін, Людмила Рідел, Ігор Зеленюк, Лідія Бакуменко та багато інших поставили свої запитання керівникам району та Приморському сільському голові В'ячеславу Козубенку.

– Ми зобов'язані зробити усе можливе, щоб відродити наші села, щоб жителі району змогли відчути реальне піклування про себе. Ми разом розв’яжемо наші проблеми і відродимо славу району, – сказав на завершення Василь Чорнолуцький.

Лідія Іваненко, Білгород­-Дністровський район

Сім найважливіших напрямів

У Савранському районі сільські сходи громадян пройшли у більшості населених пунктів. В них взяли участь голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк та голова районної ради Микола Бадюл. Минулого вівторка Микола Васильович побував у селі Байбузівці.

Сход громадян відкрив сільський голова Ігор Ісько. Він доповів своїм землякам про те, що зроблено минулого року. Зрозуміло, громада потребує допомоги. І вона її отримає в ході реалізації програми «Народний бюджет», ініційованої губернатором Едуардом Матвійчуком.

Місцеві жителі проявили небайдужість, порушували різні питання, що стосуються їхнього життя. Найбільш активно виступали Василь Іваненко, Яків Козеровський, Таїсія Ткач. Звернувся до присутніх і настоятель місцевого православного храму отець Владислав з проханням підтримати будівництво каплиці на кладовищі та упорядкувати природне джерело із смачною питною водою.

Голова районної ради Микола Бадюл зосередив увагу на тому, що минулого року громада давала свої пропозиції до «Народного бюджету», а нині йде мова про подальші шляхи впровадження цієї програми. І насамперед, в якому обсязі та з яких джерел фінансуватимуться ці об’єкти.

Так, для покращення соціальної інфраструктури Байбузівки буде використано понад 1,4 млн грн з бюджетів різних рівнів та спонсорської підтримки. Тут визначені 7 важливих напрямів, зокрема проведення поточного ремонту та покриття дороги по вулиці Набережна, придбання шкільного автобуса для підвезення дітей і обладнання для харчоблоку місцевого навчального закладу, а для Будинку культури – музичної апаратури та підсилювачів.

Для контролю за використанням коштів «На­родного бюджету» за призначенням та відстеження якісного виконання робіт сходка обрала групу контролю у кількості п’яти чоловік.

Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

Від обговорення – до дій

– Сходи другого етапу реалізації проекту «Народний бюджет» проходять ще з більшою активністю, ніж першого, – відзначив голова Татарбунарської ра­йонної ради Валентин Кравченко. – Це викликано й тим, що разом з першими керівниками на сходах в обов’язковому порядку присутні представники освіти, охорони здоров’я, інших районних служб.

У селі Глибокому голова рай­держадміністрації, депу­тат обласної ради Наталія Кожухаренко, що виступила на сході, поінформувала про завдання другого етапу проекту «Народний бюджет», про виділювані кошти на заплановані попереднім сходом об’­єкти з бюджетів різних рівнів. Загострила увагу на нинішньому завданні сільської громади – об’єктивному контролі над якістю робіт та термінами їх виконання. Про те ж сказав і куратор проекту «Народний бюджет» по Татарбунарському району, представник обласної держадміністрації Сергій Тронько.

На минулому сході глибоківської громади давно назрілими проблемами назвали необхідність заміни вікон у школі та ремонт системи водопостачання. І за проміжок між сходами на капітальний ремонт двох свердловин з обласного бюджету вже виділено 540 тис. грн. Готова необхідна документація, є техніка. Роботи почнуться з дня на день.

60 тис. грн, виділені з районного бюджету, підуть на заміну вікон у школі. Проведений тендер визначив виконавця робіт. До них готові приступити одразу після закінчення навчального року.

Із задоволенням поставилися присутні до факту оголошення губернатором Едуардом Матвійчуком нинішнього року Роком охорони здоров’я та здорового способу життя. Це означає, що виділювані кошти дозволять вирішити питання комплектації кадрів, насамперед для сільських амбулаторій та ФАПів. Обговорили на сході й інші питання.

На своєму сході жителі села Борисівки знову порушили проблему забезпечення школи вентиляційною системою. Її розв’язання з готовністю взяв на себе народний депутат України Віталій Барвіненко. Справа за вибором найприйнятнішого варіанту.

Актуальним для цього великого села залишається питання розширення дитячого садка. Кошти на відкриття додаткової групи з районного бюджету будуть виділені.

Таїсія Баранова, спецкор «Одеських вістей», Татарбунарський район

І в цьому головна мета…

Аналіз виконання, а також подальші перспективи проекту «Народ­ний бюд­жет» розглядали жителі села Броски на сільському сході. У залі зібралося понад 200 чоловік. Голова Ізмаїльської райради В. Ан­то­нюк ще раз усебічно розповів присутнім про ініціативу Партії регіонів «Народний бюджет», докладно ознайомив їх і з тим, як на Одещині, і в Ізмаїльському районі зокрема, триває втілення в життя планів, намічених «Народним бюджетом».

Виступили перед жителями Броски і народний депутат України Ю. Крук, голова Ізмаїльської райдержадміністрації С. Павлухін, а також депутат обласної ради, голова районної організації Партії регіонів С. Мазур.

Сільський голова Броски С. Моск­вич нагадала, що бросківці вже давно мріють про оновлений Будинок культури. Тому включили вони його ремонт і до програми «Народний бюджет». Світлана Олександрівна доповіла присутнім, що проектно­кошторисна документація щодо капітального ремонту цього об’єкта замовлена і перебуває в роботі. Також освоєно понад 18 тисяч грн на освітлення села. У кінцевій стадії виконання перебуває і «народний наказ» щодо придбання приміщення під дитячий садок, на відкриття якого тут з нетерпінням чекають малята та їхні батьки.

Актуальним для Броски є також стан доріг. Адже з 35 вулиць на сьогоднішній день заасфальтовано поки що лише сім. Але планомірна робота щодо цього також провадиться. З бюджету на це виділено 82 тисячі грн. За словами сільського голови, проектно­кошторисна документація на їх освоєння вже готова. І незабаром роботи з асфальтування почнуться.

Голова райдержадміністрації С. Павлу­хін та голова райради В. Антонюк повідомили, що у межах проекту «Народний бюджет», в Ізмаїльському районі на суму близько 18,7 млн грн буде споруджена школа в селі Комишівці, а також відремонтовано та реконструйовано 12 дитячих садків та 16 шкіл. На ремонт і переоснащення медичних установ виділяється 1,7 млн грн. Будуть здані в експлуатацію два об’єкти газифікації та два – водопостачання (понад 15 млн грн). А на ремонт автомобільних доріг планується витратити 9,6 млн грн. Це підтверджує, що «Народний бюджет» – проект не на один рік. Його механізм буде діяти і за подальшого бюджетоформування, що дасть можливість послідовно поліпшити якість нашого життя. І в цьому головна мета проекту.

Олег Колєв, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район

Прозоро і реалістично

У Березівському районі другий етап обговорення перебігу та перспектив виконання проекту «Народний бюджет» почався у Розквітівської сільраді.

Перед початком зборів селяни мали нагоду звернутися із нагальними питаннями до виїзної приймальні. У її складі були представники всіх служб району. Тим часом голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансово­економічної політики та банківської діяльності Юрій Маслов разом з головою райради Олегом Богомілом та в.о. голови РДА Іваном Руденком вшанували пам’ять легендарного двічі Героя Соціалістичної Праці М.О. Посмітного та поклали квіти до монумента. Керівники оглянули об’єкти соціальної сфери. Юрій Костянтинович переконався у доцільності порушених на сході громадою питань.

Самі ж збори проходили доволі демократично, байдужих не було.

– Сьогодні ті ініціативи, що взяв на себе обласний бюджет, абсолютно прозорі для вас. Це не полі­тичний крок, а проект, який працюватиме, – сказав Юрій Маслов.

Він закликав людей контролювати виконання поставлених ними перед владою завдань.

– Партія регіонів своєю ініціативою «Народний бюджет» змогла об’єднати навколо нагальних проблем людей та усі політичні сили регіону, – підкреслив голова райради Олег Богоміл.

Пропозиції розквітівців знайшли підтримку як збоку влади, так і з боку інвесторів. Загалом на потреби Розквітівської сільради передбачено 1,7 млн гривень. Зокрема ремонт об’єкта культури фінансуватиметься завдяки благодійній організації «Фонд Фурсіна».

Незважаючи на те, що перші кроки зроблено — відремонтовано дороги по вулиці Ювілейній і Центральній, придбано нові котли для дитячого садка – людей хвилювало не лише те, які об’єкти потрапили до списку першочергових, а й те, які терміни втілення запланованого в життя. Зокрема, ремонт дороги КПП «Гребеники» – Червонознам’янка – Березівка, проблема водопостачання, облаштування школи внутрішніми вбиральнями, підвищення рівня медичного обслуговування тощо. Олег Богоміл повідомив, що на ремонт доріг державного значення в межах Березівського району передбачено 28 мільйонів гривень, тож такий великий обсяг робіт певно буде виконано до осені.

Жодна сфера не залишилася поза увагою. Так, для покращення охорони здоров’я на селі буде придбано медичне обладнання та запроваджено заохочення для молодих працівників.

Свою позитивну думку з приводу народного проекту та запланованого переліку висловили керівники місцевих сільгоспвиробництв Олександр Родік (ТОВ «АФ ім. М.О. Посмітного») та депутат райради Володимир Бондарець.

Реалістичний погляд Юрія Мас­лова імпонував присутнім, адже плани викликають довіру у людей тоді, коли вони правдиві. Він переконав громаду у тому, що не варто чекати дива, воно не станеться, натомість слід розробляти стратегічні плани, рахувати гроші і визначати пріоритети.

Після обговорення актуальних для громади питань, був запропонований цікавий концерт, участь в якому взяли не лише місцеві аматори, а також самодіяльні артисти із Раухівки, Степанівки, Березівки.

Автор: Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту