ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
28.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 46(4320) / Тираж: 18937

Одеса

Меморандум дії

В Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ НАДУ) відбулося урочисте засідання Одеського регіонального відділення Асоціації міст України (ОРВ АМУ), присвячене підписанню Меморандуму про співпрацю між ОРІДУ НАДУ, ОРВ АМУ та міськими головами міст Одеської області.

ОРІДУ НАДУ є одним з провідних та найавторитетніших вузів. Асоціація міст протягом 20 років своєї роботи здійснює координацію між територіальними громадами, сприяє розвитку принципів самоорганізації населення та підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування. Тому підписання Меморандуму стало закономірним продовженням їх роботи.

Директор інституту Микола Іжа підкреслив, що сьогодні люди чекають виконання всіх передвиборних обіцянок. І тому система влади повинна бути продуманою та ефективною, що опирається на сучасні наукові досягнення. Мер Одеси Олексій Костусєв повідомив про створення робочої групи, яка покликана розробити нову структуру управління містом.

А виконавчий директор ОРВ АМУ В'ячеслав Демченко, говорячи про підписаний документ, відзначив передбачене ним спільне обговорення проектів законів та нормативно­правових документів, здатних суттєво прискорити соціально­економічний розвиток територій. Крім того, будуть провадитися аналітичні дослідження, підготовлятися експертні висновки з питань залучення інвестицій, державно­приватного партнерства, надання послуг населенню.

Біляївський район

Шляхом консолідації

Нещодавно у Маринівській, Іллін­ській та Августівській сільських радах пройшли сходи громадян за участю депутатів обласної ради та керівників району.

На цих зібраннях депутат обл­ради Олександр Пресман, зокрема, зазначав, що ініціатива губернатора Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» – це реальні кроки до створення громадянського суспільства, вони зближують та об’єднують владу та рядових працівників. У своїх виступах голова районної ради Олександр Семенов та голова райдержадміністрації Сергій Бринза підкреслювали, що етап, який зараз триває, одержав назву «Народний контроль». Він дає можливість шляхом консолідації зусиль стежити за ці­льовим використанням і розподілом бюджетних коштів. Втілення ініціативи губернатора буде тривати і в подальшому.

Спілкуючись із селянами, Олек­сандр Пресман висловив занепокоєння станом дороги від Котовки до Маринівки та запевнив, що в травні почнуться підготовчі роботи щодо ремонту покриття. Ще одна нагальна, життєво необхідна потреба місцевих селян, яку він пообіцяв вирішити, – встановлення світлофора на перехресті дороги від села Котовки та об’їзного шляху.

Овідіопольський район

Розв’язують проблему дитячих садків

На черговій сесії районної ради заслухано звіт голови РДА Ми­хайла Жидкова про виконання райдержадміністрацією делегованих повноважень у минулому році.

У депутатів виникло багато запитань. Зокрема, щодо організації гарячого харчування в навчальних закладах району і щодо збільшення місць у дошкільних закладах.

Як розповів Михайло Жидков, у районі провадиться постійна робота з організації дитячого харчування. Що стосується проблеми нестачі місць у дошкільних закладах, то робиться усе для поліпшення ситуації. Так, у Мар’янівці та Надлиманському ведуться переговори щодо викупу дитячих садків, які раніше перебували на балансі сільгосппідприємств. У наявних дошкільних закладах населених пунктів Великодолинського, Доброолександрівки, Барабоя та Авангарда планується доукомплектування декількох груп. У Кароліно­Бугазі має бути побудований новий дитячий садок за рахунок коштів державного бюджету, на що вже підготовлено проектно­кошторисну документацію. Також на сесії заслухано звіт про виконання Програми соціально­економічного розвитку за 2011 рік та інших ра­йонних програм.

Ананьївський район

Реальні кроки до відродження

Заплановані в межах програми «Народний бюджет» першочергові завдання (ремонт школи у Шимковому, клубу у селі Вербове, забезпечення медикаментами та обладнанням ФАПу) були всебічно підтримані на сході Шимківської сільської ради.

Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін оголосив, що влітку буде організовано оздоровлення усіх дітей, а понад 300 чоловік отримають соціальну допомогу. Звісно, розпочнеться робота і на об’єктах, відновлення яких займе декілька років. Наприклад, ремонт дороги Ананьїв – Шимкове – Романівка потребуватиме додаткових капіталовкладень, тому керівництво району вже звернулося по допомогу до благодійного фонду Івана Фурсіна.

Головне, на думку голови райради Миколи Балана, люди повинні з оптимізмом дивитися у майбутнє, адже реалізація народних ініціатив — це реальні кроки до відродження села, збереження та примноження того, що залишилося.

Іванівський район

За здоровий спосіб життя

Завершився районний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров'я», у якому взяли участь збірні шкільні команди із семи населених пунктів. Удача посміхнулася команді «Імпульс» із села Богунового. Вона й стала переможницею.

Друге і третє місця присуджені команді «Пульс» із селища Петрівки та «Ритм» із села Конопляного. Основними темами виступів на конкурсі були – поведінка в суспільстві, піклування про своє здоров'я та довколишніх людей, секрети правильного харчування, шкідливі звички, що заважають здоровому життю.

Фрунзівський район

Про харчову безпеку

За перший квартал поточного року фахівцями санепідстанції здійснено державний нагляд за 37 харчовими об’єктами. Зокрема, застосовувались інструментальні заміри умов зберігання продуктів та відбір проб для лабораторних досліджень на мікробіологічні показники безпеки. За інформацією головного державного санітарного лікаря Тетяни Лисакової, на кожному шостому підприємстві виявлено порушення санітарного законодавства.

Основними є недотримання термінів зберігання та реалізації харчів, відхилення від встановленого температурного режиму в торговельних залах, порушення періодичності проходження медоглядів працівниками тощо.

За виявлені порушення сан­епідслужбою накладено 7 штрафів на загальну суму 986 гривень, винесено постанову про тимчасове призупинення роботи деяких крамниць та вилучено з реалізації продукти з вичерпаними термінами зберігання.

На мікробіологічні показники безпеки досліджено 167 проб. В основному це молочні, рибні, м’ясні продукти, яйця, кулінарні вироби, які відібрані із закладів громадського харчування; продукція дитячого харчування з кухні районної лікарні; м’ясо та молокопродукти з ринку. Відхилень не виявлено.

Савранський район

І навіть дихати легше

Жителі району, дорослі й підлітки, взяли активну участь у двомісячнику з наведення санітарного порядку в населених пунктах.

– У межах проведення «Дня довкілля­2012» на територіях селищної та сільських рад ліквідовано 20 несанкціонованих сміттєзвалищ, посаджено понад дві тисячі саджанців дерев та 600 кущів, – розповідає головний спеціаліст управління агропромислового розвитку РДА Віталій Кейт. – Саджанці заготовлені заздалегідь в Уманському розсаднику та місцевому держпідприємстві «Савранське лісове господарство».

Самі ж лісівники цього року засадять 51­гектарну площу на зрубах та доповнять лісовий масив молодими деревцями на 330 гектарах.

Оновлення відчувається і в Савранському селищному парку відпочинку. Його ретельно очистили від старих насаджень, що часто ламались та захаращували територію. Натомість тут планується посадити паркові породи дерев. Отож після дбайливого прибирання населені пункти району помітно причепурилися, садки розцвіли, а луги вкрилися зеленню.

Рені

Якими б різними ми не були…

Завтра в цьому портовому місті на Дунаї відбудеться міжнародний етнічний фестиваль «Якими б різними ми не були – 7 національностей на Чорному морі», у якому візьмуть участь творчі народні колективи із Румунії, Республіки Молдови та Одеської області.

Головна мета фестивалю – встановлення, розвиток та розширення культурних зв'язків, а також зміцнення добросусідських взаємин між сімома представниками етносів, які живуть на транскордонній території України, Румунії та Молдови. Даний проект реалізується у межах затверджених культурних заходів єврорегіону «Нижній Дунай». Докладніше про цей міжнародний захід читайте в одному з найближчих номерів «ОВ».

Інформаційну добірку підготували: А. Михайленко, Л. Мельничук, С. Комісаренко, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, Т. Сторчак, О. Колєв

Шановний Едуарде Леонідовичу!

Вам особисто, Президенту нашої держави, Партії регіонів, координатору проекту «Народний бюджет» Івану Геннадійовичу Фурсіну колектив навчально­виховного комплексу «Загальноосвітня школа І­ІІІ ступенів­гімназія № 1» м. Ананьєва щиро дякує за те, що саме зараз, попри всі економічні негаразди, мрії дітей можуть бути здійснені.

Про що ж мріє сучасна молодь?

Бути потрібними своїй країні, реалізувати найкращі прагнення, свої сили, натхнення, подаровані природою здібності та дані нашими вчителями знання. Мрії учнів навчально­виховного комплексу «Загальноосвітня школа І­ІІІ ступенів­гімназія № 1» м. Ананьєва вже стають реальністю. Йде реконструкція колишньої чоловічої гімназії, якій в цьому році виповнюється 137 років. Наша школа є пам’яткою архітектури, перлиною Одеської області.

Ми ще раз переконалися, що Ви людина слова і діла, а тому Ваша ініціатива, Едуарде Леонідовичу, щодо формування бюджету з урахуванням думки громад обов’язково дасть позитивний імпульс розвиткові нашого краю. Ми пересвідчилися у тому, що влада переймається проблемами дітей, що їй не байдужа їхня доля, і робить це не на словах.

Виражаючи волю вдячних учнів, вчителів, батьків, ми бажаємо Вам, Едуарде Леонідовичу, хай повернеться сторицею до Вас усе зроблене добро.

З повагою

голова батьківського комітету Людмила РЄЗНІКОВА;президент Учнівської республіки Катерина МАЦАК

Відверта розмова з журналістами

Зрозуміло, у кожного району є своя специфіка, яку намагалися висвітити власкори. Але було й кілька спільних тем: сходи щодо обговорення «Народного бюджету», передплата і проблеми з поштовим доставлянням газет, а також необхідність відродження «авторитету слова», коли за кожною гострою, важливою публікацією йде безпосередня реакція влади (і не тільки).

Кажучи про народні сходи з питань бюджету, Таїсія Баранова, власкор по Тарутинському, Арцизькому і Татарбунарському районах, відзначила:

– Атмосфера змінилася. Раніше було більше скептицизму, тепер помітне жваве зацікавлення.

На другий етап сходів приходить набагато більше людей, ніж на перший, про це сказала Антоніна Бондарева (Рені, Болград і Кілія). Наталія Самойленко, відповідальна за Березівський і Комінтернівський райони, передала занепокоєння громадян: чи зможе влада виконати обіцяне?

– Бюджет абсолютно реальний, – запевнив Микола Пундик. – Одним з головних джерел формування обласного бюджету – прибутковий податок, саме тому обласна влада приділяє стільки уваги легалізації робочих місць, максимальному відходу від «конвертів» і підвищенню заробітної плати.

І якщо якийсь район не впорається зі своїми зобов'язаннями щодо співфінансування, то за підсумками півріччя і третього кварталу будуть внесені зміни до обласного бюджету для виправлення ситуації, запевнив Микола Володимирович.

Під час подальшої бесіди порушувалися питання залучення інвестицій, діяльності портів, якості роботи самих газетярів. Микола Пундик повідомив про зміну керівника видавництва «Чорномор’я» і про ревізію, яка зараз проходить у цій організації. Є надія на здешевлення друкарських послуг для «ОВ».

На завершення голова облради підтвердив свій намір продовжувати зустрічі з власкорами газети і запевнив, що відкритий для будь­яких запитань.

Автор: Наш кор.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.011
Перейти на повну версію сайту