ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Гострі грані проблем
28.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 46(4320) / Тираж: 18937

На засіданні колегії охорони здоров’я області обговорювалися питання надання допомоги ветеранам ВВВ, чорнобильцям, а також розглядалася ситуація щодо захворюваності на туберкульоз. На ньому був представлений новий начальник управління охорони здоров’я Одеської міської ради Ігор Шпак та головні лікарі кількох районів області.

Головний лікар обласного шпиталю ветеранів війни Петро Волков поскаржився на те, що 51% пацієнтів потрапляють до шпиталю вперше, а до того вони чомусь не лікувалися у головній спеціалізованій медичній установі області. Якби ситуація була іншою, можливо, частини тяжких недуг вдалося б уникнути. Адже за результатами перевірки, проведеної за завданням Президента України, наш шпиталь здатний надавати необхідну допомогу на рівні діючих стандартів. Вже є проект його реконструкції вартістю 33 мільйони гривень. Реалізація проекту дозволила б розмістити шпиталь у сучасному приміщенні. Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Бартко дав протокольне доручення організувати у шпиталі роботу лабораторії, тому що без неї лікувальна установа такого рівня не може обходитися.

Далі про роботу з ветеранами доповідали представники районів.

Так, в Овідіопольському медиків суттєво виручають пересувний флюорограф, куплений 7 років тому, і новий сантранспорт. Це дозволяє швидше уточнювати діагноз і оперативно довозити ветеранів до лікувальних установ.

Суворій критиці був підданий Кодимський район, у якому ветеранам на один день лікування виділяється 2 гривні 69 копійок на медикаменти та 4 гривні 19 копійок на харчування. Михайло Бартко завимагав у найближчий час заслухати голову райдержадміністрації та головного лікаря району із приводу ситуації, що склалася.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Філюк повідомив про те, що показник захворюваності на туберкульоз в області перевищує епідемічний поріг у 80 випадків на 100 тисяч населення – 87,6.

У першому кварталі захворіло 7 дітей, у яких частіше стали зустрічатися тяжкі форми захворювання. Було навіть виявлено 6­місячне маля з відкритою формою туберкульозу. На 20 квітня із 1400 пацієнтів, які перебувають у стаціонарі обласного диспансера, лише 110 оформляють листки непрацездатності. Це означає, що більшість складають безробітні, пенсіонери, малозабезпечені люди та громадяни інших країн.

Віталій Васильович закликав керівництво районів ефективніше використовувати можливості пересувних флюорографів. Адже лише в Роздільнянському районі вдалося виявити понад сто патологій легенів, включаючи туберкульоз та онкологію. Тому треба невтомно пояснювати людям, чому необхідно проходити флюорографію.

Крім того, Глобальний фонд щодо боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією через Червоний Хрест оплачує хворим продовольчі пайки та роботу медперсоналу, що приходить додому. Потребуючі на таку допомогу є по всій області, але нормально робота організована лише в Балтському районі.

Голова Одеської обласної організації інвалідів «Союз Чорнобиль» Анатолій Болдескул попросив не ганяти людей по різних лікувальних установах міста для підтвердження їхньої групи інвалідності, а організувати цю роботу централізовано. Крім того, багато чорнобильців практично не виходять з дому і ними ніхто, з точки зору надання медичної допомоги, не займається.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту