![]() |
|
![]() |
![]() |
Лише той, хто близько знайомий з роботою дільничного інспектора міліції може оцінити її масштаб. І добре якщо є добровільні помічники. Вони останнім часом стали надійними партнерами в охороні громадського порядку та в боротьбі зі злочинністю.
На території Біляївського району на постійній основі працюють чимало громадських формувань. Серед них на особливу увагу заслуговує «Вимпел», який протягом двох років результативно діє на території Усатівської сільської ради.
Переважна більшість його членів – це місцеві жителі, які у вільний від основної роботи час на своєму автотранспорті разом зі співробітниками міліції або самостійно виїздять на маршрути патрулювання, не даючи шансів на неправомірні дії правопорушникам і злочинцям.
Про те, як організована діяльність громадського формування у цьому селі вдалося докладніше дізнатися під час спілкування з командиром громадського формування «Вимпел» Олегом Григор’євим.
– У жовтні 2010 року з ідеєю створення на території сільради громадського формування до мене звернувся сільський голова Юрій Маковейчук, – розповідає Олег Юрійович. – Я відразу підтримав її, адже і сам чітко розумів потребу народної дружини. Був впевнений – зроблю все від мене залежне, щоб вдало організувати справу. Наше формування, згідно зі статутом, діє у сфері охорони громадського порядку і надає допомогу органам внутрішніх справ у запобіганні адміністративних порушень і злочинів, сприяє міліції у їх розкритті та виявленні, а ще – провадить профілактичну роботу серед населення.
Працюючи плічопліч з правоохоронцями, учасники «Вимпела» отримують навики професійної підготовки.
Усатівське відділення міліції контролює правопорядок ще й на території Дачного та сіл Міжлимання.
– Крім патрулювання вулиць населених пунктів, до яких заходів залучається «Вимпел»?
– Слідкуємо за порядком у святкові дні святкових заходів, патрулюємо вулиці, відвідуємо місця масового зібрання молоді, дискотеки та нічні клуби. Ми завжди відкриті та доступні для громади. Телефон нашої приймальні відомий майже кожному жителеві, то ж люди можуть повідомити, якщо стали свідками неправомірних дій чи потребують допомоги.
Однією з перших наших справ було запобігання незаконній вирубці лісосмуги. Зрозуміло, що людям потрібно обігрівати оселі, особливо тим, у кого не вистачає коштів на придбання палива. Однак, це в жодному разі не дає їм права так чинити. Затримуючи правопорушника, ми супроводжуємо його до відділу міліції для складення адміністративного протоколу або ж, коли людина розкаюється у вчинку, можемо відпустити з попередженням. У більшості випадків жителі адекватно реагують, і нам не доводиться застосовувати більш жорстких заходів.
Сумним явищем є сімейний дебош. За час нашої роботи кожен з членів формування вивчив контингент населення і приділяє значну увагу тим родинам, де такі випадки не поодинокі.
Нами провадиться роз’яснювальна робота, а це бесіди з односельцями та відвідини місцевої школи. Я особисто намагаюсь бувати у навчальному закладі мало не щотижня.
– Яка чисельність формування та хто складає його основу?
– Два роки тому, коли все тільки починалось, нас було десять чоловік. Сьогодні – понад два десятки. Твердо можу сказати, що впевнений у кожному з хлопців. Команда дисциплінована і готова відгукнутись у будьякий час доби після тривожного дзвінка. Серед активістів можу назвати дружинників Коломійця, Россаднєва, Жолтишева, Мигу, Мальчика, Лолніча, водія Гордієнка. Вдячний за розуміння та підтримку з боку місцевих правоохоронців: начальника Усатівського відділення міліції В'ячеслава Мішиченка та дільничного інспектора Олександра Трофіменка, з якими нам постійно доводиться тісно співпрацювати. Голова сільської ради Юрій Маковейчук виділив нам у будівлі сільської ради окремий просторий кабінет, де є необхідна оргтехніка. Робочі зібрання та прийом громадян проводяться у зручних умовах.
– Як можна стати членом громадського формування?
– Вступити до нашого формування може лиш той, кому минуло вісімнадцять років і хто має авторитет та повагу серед односельців. Кандидатура кожного громадського правоохоронця обговорюється на засіданні сесії.
– Позитивною оцінкою роботи громадського формування стало зниження рівня злочинності на селі, – каже Усатівський сільський голова Ю.І. Маковейчук. – Люди не бояться темної пори доби ходити вулицями, а це означає, що робота, яку виконують дружинники, впродовж двох років, в цілому дала позитивний результат.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |