ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Громада вирішила. Що далі?
05.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 47(4321) / Тираж: 18937

Про дитсадок, вуличне освітлення та велосипеди

Нині в районі проходять збори, на яких обговорюються нагальні питання громад, зокрема і щодо виконання програми «Народний бюджет». У декількох селах побував депутат Верховної Ради України Леонід Клімов. Зокрема, 6 квітня він взяв участь у сході жителів села Кам’яного. Разом з ним в одній із най­більших у районі громад побували голова райдержадміністрації Олег Іспанюк та голова райради Микола Бадюл.

Перед початком сходу присутні ознайомилися із визначними місцями Кам'яного та чудовими навколишніми краєвидами, переглянули відеофільм «Моє рідне село».

Сільський голова Віктор Химич доповів про виконання програми соціально­економічного розвитку. Серед пріоритетів – відкриття дитсадка, облаштування вуличного освітлення, ремонт доріг, додатковий рейс до райцентру. Тут потрібна допомога з району та області.

Керівник місцевого сільгосптовариства імені Кірова Григорій Царук звернув увагу на справи хліборобські. Він попрохав Л. Клімова, щоби парламентарі при ухваленні відповідних законів враховували думку аграріїв і підтримували вітчизняного сільгоспвиробника. Варто сказати, що Г. Царук упродовж років подає посильну допомогу для утримання інфраструктури села і найбільше підтримує загальноосвітню школу. За що йому подякувала директорка Любов Підгородецька.

Голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк конкретизував виконання програми «Народний бюджет». З ініціативи жителів району цього року до програми ввійшли ремонт і оснащення 99 об’єктів соціально­культурного призначення на загальну суму 9,5 мільйона гривень. Задіяно кошти державного, обласного, районного та місцевого бюджетів. Долучився й народний депутат Леонід Клімов. Він вносить у загальну справу в Савранському районі спонсорських півмільйона гривень. Зокрема, для Кам’яного виділяє кошти на облаштування вуличного освітлення.

Олег Іспанюк зазначив, що найнагальнішу проблему для села – відкриття дитсадка – буде вирішено наступного року. Голова РДА запропонував створити із числа небайдужих громадян своєрідну групу народного контролю, яка відстежуватиме перебіг виконання завдань «Народного бюджету» та цільове використання коштів. Кам’янці на сході одразу створили таку групу. Схвалив цю ініціативу і Л. Клімов, висловивши думку, що й іншим громадам варто було б підтримати це починання.

Програму «Народний бюджет», ініційовану губернатором Е. Матвійчуком і підтриману Партією регіонів, Леонід Михайлович вважає важливою справою. На його думку, варто у вересні­жовтні підсумувати зроблене і реально накреслити плани на наступний рік.

Перед початком сходу громадян і після його завершення жителі мали змогу безпосередньо поспілкуватися із Л. Клімовим. Такою нагодою скористалася листоноша місцевого відділення зв’язку Алла Лазебна. Вона попрохала у Леоніда Михайловича, аби він допоміг придбати для працівників пошти два велосипеди. Він пообіцяв виконати це прохання. Отож жінка після сходу поверталася додому в доброму гуморі.

Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район

Необхідний суворий контроль

Наприкінці минулого року на сільських сходах у всіх населених пунктах Саратського району люди висловили свої пропозиції щодо найбільш насущних проблем, частина з яких потім увійшла до проекту «Народний бюджет». Сьогодні районна влада звітує на сходах громад про хід реалізації цих наказів і проведені роботи на об’єктах, включених до проекту.

Перший сход пройшов у невеликому селі Долинка. На зібрання прибуло близько 170 громадян, а це понад третина жителів села. У роботі зборів взяли участь депутати Одеської обласної ради Антон Кіссе та Микола Златов. Цього року в межах програми «Народний бюджет» для розв’язання проблем долинців передбачено 2,1 мільйона гривень. А це капітальний ремонт водопроводу, вуличного освітлення, доріг комунальної власності, придбання шкільних автобуса й методичних посібників, медикаментів і інвентарю для ФАПу. На сході також обговорено проблемні питання, які увійдуть до програми майбутнього року. Це ремонт Будинку культури і будинку відділення зв’язку, створення нового футбольного поля.

На сход села Введенки, який відбувся наступного дня, прибуло 115 односільчан. Перед введенцями виступив голова Саратської районної державної адміністрації Анатолій Коритний і доповів громаді про перелік об’єктів для фінансування з різних бюджетних рівнів і позабюджетних джерел. На проведення намічених пріоритетних робіт планується спрямувати 1,2 мільйона гривень. У плані – капітальний ремонт доріг комунальної власності та сільського водопроводу, придбання устаткування для вуличного освітлення, капремонт системи опалення і спорудження внутрішніх туалетів для НВК «Школа­дитсадок», придбання для НВК комп’ютера і мультимедійного устаткування, медикаментів і медінвентарю для ФАПу, музичної апаратури для клубу та ін.

Анатолій Коритний акцентував увагу жителів села на тому, що необхідний суворий народний контроль, який дозволить найбільш ефективно витрачати заплановані кошти.

– Якщо влада буде чути народ, а народ – розуміти владу, разом ми зробимо багато, – підкреслив керівник Саратського району.

Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей», Саратський район

За усіма підрахунками…

Село Саф’яни в Ізмаїльському районі поряд з Броскою є, мабуть, одним із найблагополучніших населених пунктів. Жити у приміських селах вважається не менш престижним, ніж у райцентрі. Адже тут не тільки свіже повітря, а й досить непогано розвинена соціальна інфраструктура, є стабільне транспортне сполучення і, нарешті, є можливість працевлаштування у місті. Однак на відміну від газифікованої Броски для Саф’ян відчутною ложкою дьогтю, звичайно ж, була відсутність блакитного палива. Адже про газифікацію тут мріяли десятиліттями, ще з тих пір, як мережі газопроводу були проведені до Кам’янки – завдяки наполегливості та енергії її тодішнього лідера М.Г. Миндру. Однак через деякі об’єктивні причини мрія саф’янців довго не могла втілитися у життя. І от у листопаді минулого року на сході села одним із пріоритетних напрямів проекту «Народний бюджет» була визначена газифікація Саф’ян, а саме – спорудження газопроводу високого тиску. Фінансування цього «народного наказу» передбачалося обласним бюджетом.

Роботи з проектування почалися ще торік. Підрядчиком виступило ТОВ «Об’єднання Одесаагрогаз». Урізання у центральну газову магістраль здійснено в Ізмаїлі. І від цієї точки урізання до найближчої околиці села й далі по Саф’янах у напрямку села Багатого було прокладено майже 2 км труб газопроводу високого тиску. Також на околиці, на перетині вулиць Леніна і Степової, було установлено майданчик під газорозподільний пункт (ГРП). На всьому цьому комплексі робіт було освоєно 1 млн 700 тис. грн бюджетних коштів, закладених в обласній скарбниці ще 2011 року.

У цьому ж році з області в межах проекту «Народний бюджет» виділено ще 2 млн грн. Цих коштів має вистачити приблизно на 1,5 км газопроводу високого тиску, який далі протягнуть по селу до протилежної околиці по вул. Лимансь­кій, 1. Тут установлять ще один газорозподільний пункт, а також пункт обліку газу, а вже у подальшому ця ланка стане відправним моментом для прокладання газової магістралі до Багатого.

Підрядчик одночасно провадить роботи з проектування газопроводу середнього тиску, який пройде уздовж сільських вулиць (до нього потім будуть безпосередньо підключатися приватні двори). Зараз підрядчик веде геодезичні зйомки і, за словами генерального директора ТОВ «Об’єднання Одесаагрогаз» Володимира Радчука, завершення проектування планується на 10 травня. Після цього фахівці почнуть розведення мережі газопроводу середнього тиску по селу. Ці роботи вже провадитимуться за рахунок коштів місцевого населення. Для здійснення наміченого на одному зі сходів села ще торік було ухвалено рішення про створення громадської організації «Об’єднання громадян села Саф’яни», яка нині вже пройшла реєстрацію у всіх відповідних інстанціях. І починаючи з 12 березня, члени цієї громадської організації стали перераховувати на рахунок відповідні кошти. Усього буде потрібно 4 млн 700 тис. грн. На сьогоднішній день у це громадське об’єднання громадян вступило 350 дворів (за наявністю їх у селі приблизно 1200). За словами голови цього співтовариства Тетяни Литвиненко, планується, що цього року мінімальна кількість тих, хто вступив, складе 500 дворів. При такому розкладі сума внеску від кожного члена організації 9400 грн. Але що більше дворів вирішить одержати «блага цивілізації», то, відповідно, буде меншою сума внеску. Сільський голова Саф’ян Ольга Клименко, голова громадської організації «Об’єднання громадян села Саф’яни» Тетяна Литвиненко, а також представник підрядчика Володимир Радчук вважають, що за усіма підрахунками (і прогнозами) уже до початку осені село одержить газ. І в такий спосіб одне з рішень жителів місцевої громади в межах проекту «Народний бюджет» буде реально втілено у життя.

Автор: Олег КОЛЄВ, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту