![]() |
|
![]() |
![]() |
На парламентських виборах-2012 буде спекотно — у двобої зійдуться Партія регіонів та Об’єднана опозиція. Якраз об’єднання всіх політсил, що протистоять режиму Януковича, дає опозиції неабиякий шанс на перемогу, а народу — надію на повернення демократичних цінностей і поліпшення життя.
Успіх на майбутніх виборах багато в чому залежатиме від подальших дій опонентів, зокрема від якості їхніх виборчих списків. Це розуміє Об’єднана опозиція, а тому відмовилася від практики призначення кандидатів у депутати, якої дотримується партія влади.
«Ми відбиратимемо людей, які здатні продемонструвати нову якість української політики, здійснити реальні реформи кожен у своїй сфері. Саме тому ми боремося за найкращих людей в областях», — сказав лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк.
Основним критерієм добору кандидатів буде професіоналізм. Хтось відповідатиме за освітню сферу, хтось — за медицину, інший — за боротьбу з корупцією. Претендуючи на місця в списку, кандидати мають розробити й представити галузеві законопроекти, які одразу після перемоги на виборах буде внесено до ВР. «Таким чином, виборець, який голосуватиме за Об’єднану опозицію, знатиме, хто за що відповідає», — пояснив Арсеній Яценюк.
Кандидатів-мажоритарників визначатимуть за підсумками соціологічних опитувань: хто матиме найвищий рейтинг, того й підтримають усі опозиційні сили. «Ми збираємося перемогти, а тому добиратимемо високофахових, високоморальних і розумних кандидатів», — підкреслив лідер «Фронту змін».
Ще одним механізмом відбракування неблагонадійних буде право взаємного вето, яким володітимуть і «Батьківщина», і «Фронт змін». Це убезпечить списки від кандидатур із заплямованою репутацією. За словами Арсенія Яценюка, у списках з’явиться багато нових людей. «Їх не було в парламенті, але вони кілька років працювали з нами в опозиції», — уточнив він.
Ще одним «фільтром» для кандидатів стануть громадські обговорення, що пройдуть по всій країні. Саме тому Об’єднана опозиція пообіцяла якнайшвидше оприлюднити списки. «Нам нічого ховати, тому я готовий відповісти за кожну запропоновану людину», — зазначив Арсеній Яценюк.
Як бачимо, опозиція планує фактично відкрити списки, про що так довго говорили в Україні, але досі ніхто не наважився зробити. Це по-справжньому убезпечить парламент від «тушок». Нова система формування опозиційних списків дасть змогу переконатися виборцям, що вони голосують не за кота в мішку, а за однодумців, які ніколи не зрадять їхніх інтересів.
Спільну програму діяльності буде оголошено 12 травня на форумі Об’єднаної опозиції. Зокрема, буде названо перелік законопроектів, які насамперед ухвалить у Верховній Раді нова демократична більшість. Уже зараз можна сказати, що цей пакет міститиме закон про порядок імпічменту президента.
Мета Об’єднаної опозиції — скинути антинародний режим Януковича. Ключове значення тут матимуть підсумки парламентських виборів. «Або ми повертаємо Україну на демократичні колії, або наступні президентські вибори виграватиме «сім’я», — зауважив Арсеній Яценюк.
Одностайності й сили — ось чого найбільше зараз боїться влада. Опозиція об’єдналася, бо усвідомлює наслідки, якими обернеться для України її розрізненість. Тепер ми маємо зробити свій вибір.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |