ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Мова про корупцію. Про інше — не питати?
05.05.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 35(21299) / Тираж: 8525

З корупцією і злочинністю на Одещині в поточному році ведеться посилена боротьба — відзвітували представники обласної прокуратури. За їхніми даними, протягом останніх кількох місяців в області викрито шість злочинних угруповань та організацій. Щодо адміністративної корупції, то за три місяці 2012-го складено та направлено в суди 47 протоколів, 34 з яких уже розглянуто, 21 службову особу оштрафовано. У провадженні органів прокуратури області перебувало 54 кримінальні справи з ознаками корупційних діянь, з них 31 порушено нинішнього року. До суду з обвинувальним висновком передано 30 таких справ стосовно 36 осіб. Загальна сума хабарів у справах про злочини з ознаками корупційних діянь, направлених до суду, становить понад півмільйона гривень.

Так, до відповідальності притягнуто старшого інспектора митного посту «Болград» Південної митниці ДМС України, який за винагороду в 500 гривень забезпечив певній особі з багажем безперешкодний перетин кордону. Ще один приклад: за протоколом Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора до адмінвідповідальності у вигляді штрафу притягнуто слідчого Білгород-Дністровського міськвідділу міліції, який отримав незаконну вигоду. І хоч на хабарництві попадаються навіть правоохоронці, зокрема й працівники прокуратури, цьогорічним рекордсменом, сказали на брифінгу, став чиновник — керівник апарату Іва­нівської райдержадміністрації. За сприяння в оформленні документів на земельну ділянку площею 6 гектарів уздовж траси Київ — Одеса він отримав хабара в особливо великому розмірі (320 тисяч гривень). За даними правоохоронних органів, це найбільша в Одеській області «подяка» з початку року.

Представники прокуратури (у брифінгу взяли участь заступник прокурора області Денис Черних та керівники апарату) нагадали, що з другого півріччя 2011-го набрали чинності два антикорупційні закони: про запобігання та протидію корупції та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення. У зв’язку з цим в прокуратурі було створено новий відділ, який займається винятково розслідуванням злочинів щодо корупційних діянь. Слідчі відділу наразі напрацьовують сучасні методики розслідування злочинів цієї категорії, активно застосовують технічні засоби фіксації, документування та розслідування проявів корупції, а також впроваджують нові методи доведення вини осіб, притягнутих до відповідальності за нормами антикорупційного законодавства, що набуло чинності.

Новостворений відділ, запевняли промовці, вже має про що звітувати. Так, останнім часом до кри­мінальної відповідальності за скоєння корупційних злочинів активно притягуються особи публічного права. Яскравий приклад — справа головного спеціаліста відділу земельних питань Білгород-Дністровської райдержадміністрації. Він, стверджували, за попередньою змовою з землевпорядником, здійснюючи свою професійну діяльність у сфері публічних послуг, за вчинення дій з використанням власних повноважень збагатився на 240 тисяч гривень. Порушено також кримінальну справу проти адвоката, який від свого підзахисного вимагав та отримав 40 тисяч гривень за сприяння у присудженні покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Серед особливо резонансних — кримінальна справа проти начальника слідчого відділу податкової міліції за фактом зловживання службовим становищем і незаконного заволодіння коштами загальною сумою 40 тисяч гривень.

Щойно звіт працівників прокуратури було завершено, у представників засобів масової інформації з’явилася можливість поставити запитання, та інформативного діалогу, на жаль, не вийшло. Скажімо, на прохання журналістів розповісти про затримання правоохоронців на ринку «7-й кілометр» представники прокуратури відповіли, що цією справою займаються в іншому відділі, відтак детальної інформації вони надати не можуть. Щось по­дібне відповіли і на запитання про «справу Смоляра», ситуацію на ринку «Привоз», відчуження земель біля моря тощо. Коли ж запитали про квартирні махінації, з’ясувалося, що це — шахрайство, а тема брифінгу... корупція. Не відповідали представники прокуратури й на запитання про справи, порушені до 2012-го, адже, мовляв, звітували лише за перший квартал нинішнього року.

Такий «діалог» журналістів, м’яко кажучи, не задовольнив, а декого навіть розвеселив. Одне з небагатьох питань, на яке представники прокуратури все ж відповіли, стосувалося професії, яка найчастіше «світиться» у корупційних справах. Як з’ясувалося, це — чиновники.

Автор: Людмила ІВАЩЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту