![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Зустрінемося на фронтовому привалі
Сьогодні, 8 травня, на меморіалі героїчної оборони Одеси «411-та берегова батарея» відбудеться традиційний фронтовий привал.
Він провадиться згідно із затвердженим Одеським міським головою планом проведення заходів щодо увічнення безсмертного подвигу нашого народу у Великій Вітчизняній війні, у зв'язку із святкуванням 67ї річниці Перемоги. Зустріч бойових побратимів відбудеться з 11.00 до 13.00.
Про звитягу і славу
Одеська школа № 92 стала ще одним навчальним закладом міста, у якому відкрито Музей бойової слави.
Експонати – зброя, документи, предмети фронтового побуту, виявлені на місцях бойових дій членами громадської організації «Пам'ять і слава». Вони розповідають про 73денну героїчну оборону Одеси, подвиги солдатів, матросів та цивільного населення в роки Великої Вітчизняної війни. У відкритті музею взяли участь ветерани, керівник фракції Партії регіонів в Одеській міськраді Геннадій Труханов, представники військовоісторичного клубу «Військова звитяга». Довідавшись, що в школі немає телевізора, Геннадій Труханов пообіцяв подарувати його учням до Дня Перемоги, а також підібрати колекцію телефільмів про ту війну. Колекція таких фільмів обов'язково повинна бути в кожній одеській школі, підкреслив він.
Упорядкують сквер
Одеська обласна рада впорядкує сквер «Промінь» на розі вулиць Корольова та Левітана. Відповідну ухвалу депутати винесли на останній сесії облради. Це питання порушив заступник голови облради Олексій Гончаренко.
– Це одне з небагатьох місць, де можуть відпочити і прогулятися жителі селища Таїрова. Багато років депутати і громадські організації обіцяли впорядкувати сквер, але далі від слів справа не йшла й ніхто нічого не робив, – заявив він журналістам. – З моєї ініціативи питання було розглянуто. Проект підтримали голова обласної держадміністрації та депутати. З обласного бюджету на впорядкування скверу виділено 200 тис. грн.
За словами Олексія Гончаренка, роботи щодо впорядкування скверу «Промінь» буде закінчено до кінця цього року.
Овідіопольський район
Почесті полеглим
Напередодні дня Великої Перемоги у селі Прилиманському на території монумента «Пояс слави» відбулося перепоховання останків 18 бійців, знайдених у результаті пошукової експедиції.
– Часи, коли імена героїв Великої Вітчизняної війни піддавали забуттю, більше ніколи не повернуться, – заявив голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, який брав участь у церемонії перепоховання. – Пам'ять про великий подвиг нашого народу в тій війні – як естафетна паличка, яку ми одержали від покоління переможців і мусимо передати новим поколінням. Це – та пам'ять, той подвиг, який ніколи не буде забутий, на якому ми виховуємо і будемо виховувати наших дітей і онуків.
Вшанували пам'ять воїніввизволителів також заступник губернатора Дмитро Волошенков, командир Повітряного командування «Південь» Повітряних сил ЗС України Павло Зуєв, керівники Овідіопольського району, представники громадськості.
Ширяївський район
Рівняння на героїв війни
У Жовтневому історико-краєзнавчому музеї пройшли екскурсії на тему «Шляхами подвигу і слави». Тут побували учні місцевого навчально-виховного комплексу та школи-інтернату. Діти уважно слухали розповідь зберігачки фондів Ніни Казімірової. А деякі юні відвідувачі упізнали на стенді своїх прадідів, зокрема і нащадки Василя Беспалого та Дмитра Лабунського.
На сьогодні у селі Жовтень мешкає п’ятеро ветеранів Великої Вітчизняної війни. Їх шанують, ними постійно опікуються сільська рада та місцева ветеранська організація. З одним із ветеранів – Володимиром Сташком відбулася зустріч з нагоди урочистого відзначення 68ї річниці визволення Одещини від фашистських загарбників. Герой війни для нинішнього покоління юних – жива легенда, і до нього хочеться доторкнутися, від нього хочеться перейняти такі риси характеру, як мужність, воля та хоробрість.
Біляївський район
Об’єднуються заради майбутнього
Виконуючи доручення Президента України Віктора Януковича, впроваджуючи у життя ініціативу губернатора області Едуарда Матвійчука та проект Партії регіонів «Народний бюджет», місцева влада веде цілеспрямовану роботу з покращення життя громади Августівської сільської ради.
Заплановано заміну вікон і дверей в Августівській та Міжлиманській загальноосвітніх школах. До вересня планується завершити виготовлення проектнокошторисної документації та проведення експертизи на будівництво дитячого садка в селі Котовка. У Августівській ЗОШ до нового навчального року облаштуються також вбиральні для учнів початкових класів. За словами сільського голови С. Ворник, за останні роки вже проведено ремонт Будинку культури, бібліотек, клубів, частково заасфальтовано дороги у населених пунктах. А попереду – багато планів, які обов’язково будуть поступово втілюватись у життя.
Балтський район
Відкрито пам’ятник
Нещодавно в Балті відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи.
В заході взяли участь керівники району та міста, ліквідаторичорнобильці та потерпілі від аварії на АЕС, представники підприємств, установ та організацій міста, духовенство, громадськість, молодь. Адже у районі живе 132 чоловік, які постраждали внаслідок цієї техногенної катастрофи, з них 93 ліквідатори. За час, що відділяє нас від чорної дати, в районі помер 61 чоловік, уражений радіацією, в тому числі 2 дітей.
Героїчний подвиг земляківліквідаторів Чорнобильської катастрофи увічнено за кошти районного бюджету. Міський голова Сергій Мазур взяв на себе відповідальність за спорудження пам’ятника та благоустрій території навколо нього. Архітектор, ветеран праці Анатолій Антіпов виготовив ескіз, підприємець Ганна Яцько разом з підприємством «Балтакомунсервіс» подбали про зразковий порядок навколо пам’ятника.
Любашівський район
Буде користь і для району
Цими днями азербайджанська нафтова компанія «SOCAR Energy Ukraine» відкрила у селі Демидівка перший в Україні автоматизований автозаправний комплекс, який працює без операторів.
Завдяки зниженню експлуатаційних затрат на утримання такої АЗС компанії вдалося здешевити пальне. Фірмові бензин і соляра Nano 95, Nano diesel, A95 та А92 коштують на 20 копійок дешевше, ніж на АЗС інших фірм. Такий інноваційний підхід до ведення справи на енергетичному ринку України обумовлений подорожчанням нафти. За автоматизованими станціями, які вже є у Європі і Росії, – велике майбутнє. Найближчим часом на автомагістралі Одеса – Київ їх з’явиться ще декілька. Про це говорили на відкритті Демидівського АЗК заступник генерального директора компанії Азі Асланов, директор Департаменту розвитку роздрібної мережі АЗС Володимир Комишев, її представник в Одеській області Гамід Гусейнов та голова Любашівської райдержадміністрації Олексій Вовк. Також йшла мова про те, що частину зароблених коштів фірма «SOCAR Energy Ukraine» спрямовуватиме на розвиток соціальної сфери Любашівського району. Слід зазначити, що комплекс оснащений автоматами з гарячими, прохолодними напоями та снеками, санвузлом і душовою кабінкою. Тут також можна скористатися wifi і зарядити мобільний телефон.
Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, І. КОБЗАР, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК
Ніщо не забуто…
Пам'ятник воїнам, що загинули під час Великої Вітчизняної війни, встановлено в центрі міста Татарбунари 9 Травня 1974 року.
Завершуючи ЯсськоКишинівську операцію, радянські війська відрізали фашистським дивізіям шлях до відступу на Ізмаїл. У ніч на 24 серпня 1944 року до Татарбунар прорвалася батарея 101го мінометного полку 3ї мінометної Свірської бригади під командуванням ст. лейтенанта І.М. Баринова. Протягом доби його батарея відбила 9 атак німців і викликала вогонь на себе. За виявлену мужність і героїзм І.М. Баринову було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На спомин про захисників міста було встановлено меморіальний комплекс.
Таїсія Баранова, спецкор «Одеських вістей», м. Татарбунари
Люби і знай свій рідний край
Краєзнавчопатріотичний напрям у роботі бібліотек району – один з найважливіших, наголосила, відкриваючи черговий щомісячний фаховий районний семінар бібліотечних працівників, директор районної бібліотеки Галина Матієнко. Вона нагадала присутнім, що Президент України В.Ф. Янукович 2012 рік оголосив Роком культури та відродження музеїв, а це зобов’язує до активізації діяльності кожної бібліотеки, передусім, масовими заходами, новими формами роботи.
– Мало знати і любити свій рідний край самим, треба захопити цим інших, – висловила своє розуміння патріотичного виховання місцева поетеса, краєзнавець, депутат районної ради, директор районного краєзнавчого музею Євгенія Коваленко.
Сподобалися усім глибокі, різнопланові вірші депутата районної ради, редактора районної газети «Південна зоря» Олександри Корчинської, з ними вона виступила перед присутніми.
Про краєзнавчопатріотичний напрям позакласної і позашкільної роботи поінформувала завідувачка методичного відділу районного Будинку дитячої та юнацької творчості Інна Подлесовська. П’ятнадцять років тому вона створила краєзнавчотуристичний клуб «Батьківщина». Запатентованими туристичнокраєзнавчими маршрутами, розробленими І. Подлесовською і її вихованцями, зараз вже ходять туристи з усієї України.
Зараз кожна бібліотека району готує альбоми про своє село, його жителів на районний конкурс «Моє село – гордість моя».
Галина Кіфа, Біляївський район
Життя без праці – погаслий жар
Лідія Олександрівна Дідик – Герой Соціалістичної Праці. За високі трудові здобутки у розвитку сільськогосподарського виробництва неодноразово відзначалась почесними грамотами ЦК КПРС, Ради Міністрів, Міністерства сільського господарства УРСР, нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора, вона була делегатом XXIII з’їзду КПРС, її прізвище занесено до Котовської міської книги Ленінської трудової слави.
З того часу, як чоловік Володимир привіз Лідію Олександрівну з Севастополя до свого села, Великий Фонтан став для неї другою батьківщиною. Працювала дояркою на молочнотоварній фермі колгоспу імені Калініна 10 років. Потім очолила ферму, яка незабаром стала однією з найкращих у районі. Успіхи трудівниці були відомі далеко за межами України, до неї приїжджали по досвід, вона ділилася секретами успіху.
– Потрібно займатись тим, що тобі до вподоби. Тоді і результати будуть позитивні, і ти будеш відчувати радість від праці, адже труд прикрашає життя. А життя без праці – погаслий жар. В цьому увесь секрет, – така проста життєва мудрість Лідії Олександрівни Дідик, жінкитрудівниці.
Любовь КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Котовський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |