ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
12.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 49(4323) / Тираж: 18937

Одеса

Живий вогонь на честь Дня Перемоги

9 Травня, у День Великої Перемоги, у межах соціальної ініціативи «Для людей, для країни» на Думській площі пройшла акція «Зірка пам'яті», організована мобільним оператором «Київстар».

Одесити і гості міста разом з волонтерами компанії змогли створити зірку, що складається з 1418 свічок – за числом днів Великої Вітчизняної війни. Вона стала символом пам'яті про героїв і уособленням їхнього безсмертного подвигу. Подібний захід проходить в Одесі вже не перший рік. Під час акції звучали вітання, теплі слова на адресу ветеранів, музика і пісні років війни. Після завершення акції кожен з гостей зміг понести із собою частку живого вогню.

Позиція опозиції

Дві програми представляв одеситам заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, який приїхав до Одеси з неофіційним візитом.

Як пропагандист національної культури, він показав виданий альбом акварелей Тараса Шевченка, переданих у кольоровому друку з високим ступенем подібності до оригіналів. 500 примірників альбома Микола Володимирович передав до бібліотек та шкіл образотворчого мистецтва Одещини. Він також запропонував увазі українців щоденник-­щорічник, який, крім полів для нотаток, містить відомості більш ніж про тисячу видатних діячів української культури та науки, 366 афоризмів на кожен день, 366 довідок про українські визначні пам'ятки та зібрання народних прикмет. Як історик за освітою, М. Томенко вважає, що це допоможе користувачеві щоденника глибше відчути ідеологічні основи країни. Він також звертається до вивчення одеського періоду Гоголя та ратує за відновлення будинку, у якому зупинявся видатний російський письменник.

Другою метою візиту було привернення уваги до об'єднаних сил опозиції.

– Ми хочемо створити демократичну більшість на виборах до парламенту, – сказав політик.

В Одесі формується об'єднаний штаб опозиції, однією з функцій якого має бути чітке дотримання Закону про вибори.

Допоможуть військові імплантологи

З нагоди 67-ї річниці Перемоги ветерани Великої Вітчизняної війни були оточені особливою турботою та увагою. Напередодні свята та під час урочистостей розпочато провадження багатьох доброчинних акцій. Серед них – акція, оголошена Асоціацією імплантологів України та фірмою «Nico-Dental», з безкоштовного встановлення імплантатів учасникам бойових дій ВВВ, у яких відсутні зуби нижньої щелепи. Головний стоматолог Міністерства оборони України професор Рафік Камалов повідомив, що 25 травня у бага­тьох великих містах України, зокрема, і в Одесі, пройде імплантація. Цього ж дня така акція відбудеться у 25 країнах світу – учасницях антигітлерівської коаліції.

Начальник клініки черепно­лицьової хірургії та стоматології Війсь­ково­медичного центру Південного напрямку підполковник медичної служби Віктор Мазур повідомив, що консультації для тих, хто потребує такої імплантації пройдуть із 14 по 18 травня. За роз'ясненнями звертатися за телефоном (067) 781­11­43.

На прийом до РАГСу – через інтернет

Як повідомляє Реєстраційна служба Головного управління юстиції в Одеській області, з 24 квітня 2012 року у одеситів з'явилася можливість записуватися на прийом до відділів державної реєстрації актів громадянського стану через інтернет.

Ця послуга стала нововведенням в Україні. Попередній запис на прийом в тестовому режимі тимчасово провадиться тільки до відділу РАГС Одеси (з питань реєстрації народження). Зробити це можна на офіційному сайті Головного управління юстиції в Одеській області (http://just.odessa.gov.ua) або на сайті реєстраційної служби (http://rs­odessa.org.ua). При цьому слід зазначити, що всі відділи РАГС далі ведуть традиційний прийом громадян.

Бойкот несучок

Загальні обсяги виробництва яєць птиці усіх видів в Одеській області у січні – березні поточного року скоротилися на 40,2 відсотка порівняно з аналогічним періодом 2011 року, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

За інформацією відомства, за три місяці цього року загальний обсяг виробництва яєць у регіоні склав 66 мільйонів 300 тисяч штук. Із цієї кількості в сільськогосподарських підприємствах вироблено 2,8, а у господарствах населення – 63,5 мільйона штук, що відповідно на 93,8 і 2,3 відсотка менше від показників минулого року.

Комінтернівський район

Турбота сина

Микола Іванович Гавриленко, який багато років очолює Комін­тернівську районну раду ветеранів, попросив автора цих рядків висловити через газету його вдячність голові райдержадміністрації Івану Марзаку за чуйне ставлення до людей літнього віку. Він використовує будь-яку можливість для надання їм конкретної допомоги, зокрема й матеріальної. Наприклад, напередодні Дня Перемоги 146 ветеранів одержали по 300 гривень.

Микола Іванович назвав і інші факти, які підтверджують, що наймолодший в області голова райдержадміністрації Іван Марзак живе проблемами тих, хто здобував перемогу на фронті й у тилу в роки Великої Вітчизняної війни. І така синівська турбота породжує у ветеранів почуття щирої вдячності. Здається, цей приклад гідний наслідування. Тим більше, що керівники деяких районів не змогли забезпечити поїздку ветеранів до Одеси на урочистий прийом із приводу 67­ї річниці Великої Перемоги, пославшись на відсутність бензину та інші причини.

Ренійський – Ізмаїльський райони

Підкорення озера

На честь Дня Перемоги президент асоціації «Моржі Придунав’я» Іван Папушенко розпочав безпрецедентну акцію: сам переплив найбільше в Україні озеро Ялпуг.

За словами плавця, асоціація, яку він очолює, провадить програму форсування водойм України. І першим у цьому ряду став Ялпуг. Бессарабський «морж» взяв старт 9 травня із села Плавні Ренійського району о 9.05 ранку. А через три години десять хвилин вийшов на берег пляжу села Озерного Ізмаїльського району. Як стверджує Іван Георгійович, він має намір підготувати команду плавців, які будуть форсувати разом з ним Ялпуг та інші водойми влітку поточного року.

Ширяївський район

Земельні питання

Про хід виконання законодавчих положень щодо земельної реформи йшла мова на черговому засіданні районної ради. Зокрема, депутати заслухали інформацію про реформування земельних відносин, визначення нормативної грошової оцінки землі та з інших питань.

Начальник районного відділу Держкомзему Ольга Ненько висловила свої пропозиції з приводу кращої організації роботи відділу щодо обслуговування сільських жителів. Як відзначив голова ра­йонної ради Віктор Погорєлов, для мешканців сільських населених пунктів земельні питання серед найболючіших. Щодня десятки сільчан приїжджають до райвідділу Держкомзему для того, щоби отримати кваліфіковану консультацію чи оформити відповідний документ. І всі потребують компетентного і швидкого розв’язання своїх проблем. Тому, зауважив Віктор Погорєлов, необхідно створити робочу групу районної ради для вивчення досвіду роботи інших районів щодо реалізації земельної реформи з метою запровадження позитивних напрацювань у себе.

Савранський район

На порядку денному – амброзія

На черговій сесії районної ради депутати розглянули 11 питань порядку денного. Одне з головних – виконання райбюджету за перший квартал поточного року. За звітний період до казни ра­йону з урахуванням міжбюджетних трансфертів надійшло коштів в сумі 17402,1 тис. гривень, що становить 98,1% до плану. Недовиконання обумовлене недофінансуванням субвенцій щодо загального фонду.

В той же час виконання планових призначень з доходів становить 109,7 відсотка. Всі сільські та селищна ради упоралися із визначеними завданнями. Усі установи, які фінансуються з місцевого бюджету, не мають дебіторської заборгованості. Депутати також розглянули питання виконання районної програми з ліквідації карантинного бур’яну амброзії полинолистої. Адже минулого року в населених пунктах були виявлені численні джерела проростання цієї рослини. Оскільки вона негативно впливає на екологію краю та в період цвітіння викликає алергічні прояви у хворих людей, депутати ухвалили рішення про вчасне проведення карантинних заходів з виявлення, локалізації та ліквідації амброзії.

Фрунзівський район

Заклали горіховий сад

Колектив професійного ліцею з великою турботою ставиться до навколишнього середовища і привчає до цього своїх вихованців. Кожного року на території навчального закладу висаджуються сотні молодих деревцят різних порід. Не відійшли ліцеїсти від традиції і цієї весни.

Дивлячись на плоди своєї праці, члени колективу ліцею на чолі з директором Ігорем Мартинюком радіють. Адже, здавалося б, зовсім недавно маленькі саджанці каштанів, ялинок, беріз та черемхи були висаджені на ділянках, а сьогодні вони буяють зеленню та привертають увагу людей. Нещодавно діти заклали новий горіховий сад. На місці колишнього смітника тепер ростуть 60 молодих деревцят. На радість учням та гордість колективу.

Ізмаїл

Гроші на екологію

Виконком міськради затвердив кошторис доходів і витрат міського фонду охорони навколишнього природного середовища у поточному році.

Кошти фонду – доходи від збору за забруднення навколишнього середовища, а також частина грошових стягнень за шкоду, завдану природі. Кошторис становить 350 тисяч гривень. З них 288 тисяч гривень планується витратити на капітальний ремонт гідротехнічного устаткування (дощового стоку) у житловому будинку по вулиці Енгельса № 2. Інші ж кошти будуть освоєні при проведенні заходів, присвячених екологічним датам, на організацію «Школи молодого еколога», а також на поповнення екологічною літературою бібліотечного фонду, інвентаризацію, охорону і відтворення зелених насаджень міста.

Інформаційну добірку підготували: А. Михайленко, Л. Мельничук, І. Кобзар, Т. Сторчак, О. Харченко, О. Колєв, В. Мамонтов, В. КІТІК

Вчора у Миколаївці відкрито рентген-кабінет

До сьогоднішнього дня мешканці району обслуговувалися старим апаратом 1945 року випуску. Останнім часом миколаївці змушені були робити рентген­знімки аж у Березівці, Ширяєвому, Одесі та в Миколаївській області.

І ось на відкриття рентген­кабінету приїхав голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.

– А якщо ми приїхали на таку подію, – сказав Едуард Леонідович, – то подаруємо ще й «швидку допомогу» та флюорографічний апарат. І це є та політика, на дотриманні якої наполягає наш Президент і яку конкретними справами втілює в життя обласна державна адміністрація. Суть цієї конкретики – не пусті обіцянки, яким уже давно не вірять люди. А відкриття рентген­кабінету у вашій районній лікарні – це той конкретний результат, що потрібен простій людині, заради якої працює влада.

Близько мільйона гривень було витрачено на облаштування кабінету. Із цієї суми майже 800 тисяч гривень державних коштів – на придбання рентген­апарата та комп’ютерної «начинки» до нього.

Оглянувши рентген­кабінет, Едуард Матвійчук відзначив, що такою апаратурою, як у Миколаївці, будуть облаштовані всі райлікарні Одещини.

Володимир АНДРОСЮК

Визначені переможці першого конкурсу соцзамовлень

4 травня конкурсна комісія Одеської обласної ради визначила переможців першого конкурсу соціальних замовлень. На реалізацію проектів, представлених громадськими організаціями і творчими спілками, у бюджеті регіону передбачено 250 тис. гривень.

Цього року по 30 тис. гривень одержать обласна організація інвалідів – на організацію безкоштовних курсів з дистанційного навчання людей з обмеженими можливостями створенню й обслуговуванню сайтів; облорганізація ТЧХУ – на пропаганду донорства крові; громадська організація «Наші діти» – на проект «Ініціативи молоді Одеської області»; рада багатодітних матерів – на соціальний центр матері й дитини.

Товариство «Зелена планета майбутнього» і Асоціація жіночих організацій Одеської області, які представили подібні проекти щодо захисту здоров'я жінок, одержать по 25 тис. грн. Ще 20 тисяч виділено єврейському молодіжному центру «Гілель» на проведення міжнародного фестивалю «Інтелектуальні війни «Гілеля». По 10 тисяч одержать громадська організація «Інвацентр» з Рені, що займається трудовою адаптацією і медичною реабілітацією інвалідів, болградська районна дитяча організація «Клуб Кенсин», одеське відділення Інженерної академії України, обласне об'єднання ветеранів і духовно­патріотична спілка «Новоросія». Також було виділено 5 тисяч гривень громадській організації ромів Білгорода­Дністровського, яка бажає втілити проект «Багатогранність ромського народу».

– Це соціальне замовлення для нашої області є першим і, на мою думку, вдалим. Я дуже сподіваюся, що всі ці проекти, які ви написали, захистили й на які одержали допомогу, ви гідно реалізуєте. І тоді для жителів області життя стане кращим, а це і є основна мета нашої роботи, – сказав під час оголошення переможців заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко.

Юрій Басюк

Автор: Юрій Басюк


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту