![]() |
|
![]() |
![]() |
Великі справи починаються з малого
У Червонознам’янці відбувся сход громади у межах реалізації проекту «Народний бюджет», в якому взяли участь депутат Одеської обласної ради, керівник Іванівської райдержадміністрації Наталія Бянова, голова районної ради Олексій Мазур та депутат районної ради Леонід Колесник.
Про хід реалізації цього проекту поінформувала присутніх Наталія Бянова. В районі зараз газифікуються 60 об’єктів, серед них населені пункти Павлинської і Северинівської сільських рад. У кожній сільраді вирішуються питання водозабезпечення, фінансування ремонту автомобільних доріг. Що ж стосується соціальної допомоги і доплат, то в районі їх отримують 10,9 тис. жителів на загальну суму 29,4 млн гривень.
19 квітня відкрито дитячий садок в Гудевичевому. Триває реконструкція дитсадків при Білчанській та Северинівській школах. Готується кошторисна документація на спорудження дошкільного закладу в Барановому. Цього року для Іванівського району буде закуплено 4 шкільні автобуси.
Головний лікар району Леонід Колесник повідомив: в районі завершується підготовка документації для створення центру сімейної медицини. Планується також провести реконструкцію приміщень колишнього пологового та хірургічного відділень під інфекційне та прийомне відділення та житло для молодих спеціалістів.
Вимоглива позиція губернатора області Едуарда Матвійчука щодо втілення в життя проекту «Народний бюджет» дає право говорити, що він реалізується в кожному селі і селищі. Про це йшлося у виступі голови районної ради Олексія Мазура, який відзначив важливість використання різних джерел фінансування задля втілення в життя намічених громадою планів.
Як розповів Червонознам’янський сільський голова Іван Войников, в 2012 році планується розчищення русла річок Малий і Великий Куяльник, проведення капітального ремонту водогону та вуличного освітлення. Для ремонту шкільного спортзалу та оновлення генерального плану забудови Червонознам’янки залучаються кошти з різних джерел. За шість місяців, які пройшли від загальних зборів щодо «Народного бюджету», створено орган самоорганізації населення «Сяйво». Вже виготовлена й надіслана на експертизу проектнокошторисна документація на освітлення 9 вулиць. Що стосується водозабезпечення, то без води залишилися поки що вулиці Садова і Привокзальна. Але вже замовлено водонапірну башту і виготовлена кошторисна документація на суму 168 тисяч гривень для проведення водогону по цих вулицях.
Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район
Щоб проект став реальністю
У Станіславці і Старій Кульні відбулися сходи жителів. Порядок денний – стан реалізації ініціативи губернатора області Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». У цих заходах взяв участь народний депутат України по Котовському виборчому округу Леонід Клімов.
Хоч особисто Леонід Михайлович таки давно (як він сам сказав під час виступу) не був у Станіславці, але поза його увагою вона не залишається, і прізвище Клімова тут можна почути досить часто: саме за його сприяння станіславці мають змогу користуватися мобільним зв’язком, багато в чому допомагає школі, сільській амбулаторії. Разом з головою райдержадміністрації Володимиром Синьком, головою районної ради Олегом Бордюжею, сільським головою Миколою Сітарчуком відвідав, передусім, загальноосвітню школу, де за планом «Народного бюджету» реконструюється частина шкільної майстерні під дитячий садок на 20 місць.
У Старій Кульні до початку сходу сільський голова Ілля Цуркан ознайомив громадян зі станом справ щодо капітального ремонту приміщення амбулаторії. Народний депутат відвідав сільський храм, ремонт якого здійснюється і за доброчинні внески громадян. Леонід Михайлович вже неодноразово надавав допомогу храму, пообіцяв це робити і в майбутньому.
Що стосується самих сходів, то треба відзначити значну активність селян: зали будинків культури в обох селах були заповнені практично повністю, не зважаючи на погоду, що кликала на городи. Це теж показник небайдужості людей до того, як розв’язуються і будуть розв’язуватися найважливіші проблеми цих сіл.
Виступаючи перед жителями Станіславки, голова райдержадміністрації Володимир Синько підкреслив, що сьогодні йому не соромно зустрічатися з ними, оскільки є можливість звітувати конкретними корисними справами. Все змінилось на краще, коли 2010 року, з часу обрання Президентом В.Ф. Януковича, була сформована єдина вертикаль влади. Це дозволило зосередитися на розвязанні конкретних проблем країни, області, району, окремих населених пунктів. І вже сьогодні в Станіславці будується дитячий садок, в Старій Кульні буде відремонтовано Будинок культури і амбулаторія. Кошти на це вже виділено.
Далі Володимир Синько зупинився на конкретних кроках подальшого розвитку району. Зокрема, планується газифікувати села Качурівської і Петрівської сільських рад, хоча це вимагає великих фінансових вкладень. Роком охорони здоров’я в області оголошено поточний рік. У зв’язку з цим – щомісячна доплата медпрацівникам в сільській місцевості в розмірі 200 гривень. У районі шість ФАПів будуть реорганізовані в амбулаторії (на ремонт виділяє кошти народний депутат Л.М. Клімов), введення в штат лікаря, придбання автомобіля, а отже, і підвищення якості обслуговування; у минулому році вперше були виділені гроші на ремонт внутрішньосільських доріг, цього року – ще 400 тисяч гривень. На ремонт районних доріг – 4 мільйони гривень тощо. Підбиваючи підсумки, Володимир Павлович підкреслив:
– Я впевнений, що 1 вересня ми переріжемо святкову стрічку в Станіславському дитячому садку, а згодом і на інших об’єктах.
Нинішні сходи, на думку народного депутата Леоніда Клімова, – це здійснення проміжного контролю за виконанням одного з найуспішніших обласних проектів – «Народного бюджету». Тому що в його основі те, що потрібно людям. Нинішня влада зробить все, щоб цей проект не став черговою кампанією, а був реалізований у конкретних об’єктах.
Валентина ПРОХОДА, Котовський район
Є підстави вважати…
За словами міського голови Ізмаїла Андрія Абрамченка, на сьогоднішній день одним із найгостріших питань для місцевої громади є велика черга до дитячих садків – близько 850 дітей. Потрібно ще не менше чотирьох дитячих садків. Питання справді є болючим ще й тому, що згідно з новим законодавством залучення до дошкільної освіти повинно бути стовідсотковим.
Розв’язувати цю проблему почали планомірно. Ще восени минулого року після тривалої рекострукції було здано в експлуатацію дитячий садок «Парус». Капітальний ремонт тут був профінансований за рахунок коштів з обласного бюджету. Однак, на жаль, двері для дошкільників одразу не відчинилися, тому що під кінець року в місцевому бюджеті вже не залишалося коштів на закупівлю меблів, постільної білизни, посуду, іграшок та інших предметів першої необхідності. Але цього року з цією метою всетаки було вишукано 1,4 млн грн. На початку квітня дитсадок «Парус» прийняв перших 115 вихованців. На зустрічах з городянами у межах другого етапу проекту «Народний бюджет» міський голова Ізмаїла А. Абрамченко запевнив земляків, що до вересня «Парус» буде готовий прийняти ще стільки ж дітей.
Також у квітні були відкриті додаткові групи ще у двох дошкільних закладах – «Золотому ключику» і «Маяку». І в такий спосіб чергу до дитячих садків вже в першій половині року вдалося зменшити на 165 дітей.
До речі, є всі підстави вважати, що цього року вдасться ще значно скоротити чергу. Адже в дитячому садку «Світлячок», розташованому в житломасиві «Південний», будівельники вже приступили до ремонтновідбудовчих робіт. У межах проекту «Народний бюджет» з обласної скарбниці на реконструкцію дитсадка, прийнятого у комунальну власність громади Ізмаїла від колишнього консервного заводу, було виділено 2 млн гривень. Ще 500 тис. грн було спрямовано з міського бюджету.
Під час візитів до Ізмаїла керівників області – голови Одеської обласної ради Миколи Пундика і першого заступника голови облдержадміністрації Наталії Чегодар було порушено питання про додаткове виділення Ізмаїлу на цей об’єкт соціальної сфери ще майже 5 млн грн. Цієї суми має вистачити для завершення всього комплексу робіт уже цього року.
За словами міського голови А. Абрамченка, якщо будівельники зможуть до початку червня освоїти виділені на підставі «народних наказів» 2,5 млн грн, то це стане найкращим показником готовності Ізмаїла впоратися і з додатковим фінансуванням. А вінцем усього цього буде відкриття сучасного дитячого садка на 140 місць.
Олег КОЛЄВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |