ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
...А соняшник наступає
13.05.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 36-37(21300-21301) / Тираж: 8525

Міжнародні експерти очікують: реальна площа під соняшником в Україні в 2012 році складе 5,6 млн га, тоді як рекомендована вченими оптимальна площа під цю культуру — 3,9 млн га, повідомляє сайт AgroNews.

Авторитетна міжнародна аналітична компанія Oil World прогнозує, що площа посіву соняшнику в Україні цьогоріч сягне рекордних 5,4 — 5,6 млн га. Ця оцінка, за даними спеціалістів компанії, враховує рекордний імпорт в Україну насіння цієї культури. Напередодні посівної його обсяги зростили вдвічі. Щодо урожаю, то з урахуванням розширення площ він може скласти 8,8 — 9,4 млн т. Врожайність, підрахували в Oil World, складе 1,66 — 1,71 т/га (проти дуже високого торішнього показника — 1,8 т/га).

Українські експерти вважають, що площі під соняшником будуть ще більшими. За прогнозом компанії «ПроАгро», у 2012-у площа під соняшником розшириться на 9% — до 6,0 млн га, що забезпечить урожай на рівні 9,7 млн т. Розширення посівів відбудеться за рахунок пересівання полів під озимими, які не перезимували.

Слід зазначити, що торік площа посівів соняшнику склала 5,2 млн га, у 2010-у — 5 млн га. У Мінагропроді офіційно декларують прогноз площ під соняшником на рівні 4,5 млн га, однак активний імпорт посівного матеріалу чиновники ігнорувати не можуть. «Дуже добре, якщо ці площі (під озимими, що загинули) будуть пересівати яровими зерновими. Але ми бачимо, що фактично вдвічі більше завезено насіння соняшнику. Це є великою загрозою, що в нас буде змінена карта посівів», — цитує «Дело» голову Держсільгоспінспекції Сергія Тригубенка. До січня обсяги імпорту вже перевищили

2,5 тис. т (проти 1,3 тис. т за аналогічний період минулого сезону), і динаміка зберігалася аж до квітня.

У зв’язку з цим зараз Держсільгоспінспекція проводить моніторингові рейди, щоб виявити ті господарства, де порушуються технологічні норми сівби.

Соняшник уже багато років утримує першість за прибутковості в українському рослинництві. Рентабельність цієї культури не опускається нижче 30%, в окремі роки перевершуючи 40%. Важливо й те, що, на відміну від зернових, соняшник не залежить від режиму експорту з України, оскільки більшу його частину споживають на внутрішньому ринку олієекстракційні заводи.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту