ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Експертиза виявила недоліки
15.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 50(4324) / Тираж: 18937

У районному центрі Велика Михайлівка – всьо­го один дитячий садок. І хоч він розрахований на 110 місць, сьогодні в дошкільному закладі виховується 164 дитини, що стало можливим завдяки встановленню двоповерхових ліжечок. Ще 110 малюків чекають черги, перебуваючи вдома під постійним наглядом своїх матусь, бабусь чи найманих няньок.

Щоб розв’язати проблему з охопленням якомога більшої кількості дітей дошкільним вихованням, необхідно завершити будівництво нового приміщення, яке розпочали ще понад 20 літ тому. Вкрита двоповерхова будівля стоїть поруч з діючим дитсадком, та до нинішнього року до неї все не доходили руки. Цьогоріч завершення довгобуду включили до програми «Народний бюджет». Це радує великомихайлівців.

– Нині ми по­справжньо­му займаємося удосконален­ням проекту спорудження дитсадка, – говорить Великомихайлів­ський селищний голова Тетяна Жарська. – Проблема в тому, що цей документ був виготовлений давно, пройшов усі необхідні коригування та перерахунки кошторису. Але під час комплексної експертизи минулого року виявлено чимало недоліків, над усуненням яких зараз і працюємо. Зокрема, за новими вимогами пожежної безпеки дах повинен бути пологим. Отже, необхідно внести відповідні зміни і до проекту будівництва. Впоравшись із цією проблемою, на початку нинішнього року знову здали документи на експертизу. Але в результаті отримали ще серйозніші зауваження. Як виявилось, за новими державними будівельними нормами проект пожежної сигналізації дозволено розробляти лише тій організації, що має ліцензію на вищий ступінь пожежостійкості. А проектний інститут має тільки середній ступінь. Довелося шукати іншого виконавця.

Друге зауваження експертизи – погодження загазованості підвалів. Інститут розробляє цей документ лише на нове приміщення, а експертиза розглядає все у комплексі, бо на одному подвір’ї розташовані і новий, і старий дитсадки.

І третя, найбільша, проблема – електропостачання будівлі. Нові правила диктують подачу електроенергії з двох джерел. Тобто, на випадок аварійного відключення світла необхідно передбачити додаткове джерело електропостачання. Нині одна трансформаторна станція ташується поблизу нового приміщення дитсадка, але необхідна ще одна (аварійна). На невеликій відстані такої нема. Тож треба будувати нову лінію від центральної вежі або зводити окрему будівлю з усім необхідним обладнанням, або встановлювати додатковий потужний трансформатор. На це потрібні значні кошти, яких у бюджеті селищної ради нема.

Та Тетяна Володимирівна Жарська рук не опускає. Обби­ває пороги інстанцій в Одесі, шукає шляхи виходу із ситуації. Бо ж не можна допустити, щоб питання будівництва такого необхідного дитсадка знову відкладалося у довгу шухляду. Тим паче, коли перша частина коштів – 300 тисяч гривень – з обласного бюджету вже виділена. Ще 200 тисяч передбачено із селищного бюджету розвитку.

– Звичайно, півмільйона гривень – кошти невеликі, їх можна легко освоїти і восени, – сказала Т. Жарська. – Та дуже не хочеться втрачати час через труднощі із застарілою проектною документацією. За нинішніми цінами вартість завершення будівництва дитсадка під ключ становить 11 мільйонів 164 тисячі гривень. Нещодавно у нашому районі побувала перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Анатоліївна Чегодар і, відвідавши об’єкт, запевнила, що за два роки новий дитсадок можна здати в експлуатацію. Приблизно на такий термін розраховуємо і ми.

Автор: Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», смт Велика Михайлівка


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту