![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
«Майбутнє України – у Євросоюзі»
Диспут під такою назвою пройде сьогодні в бібліотеці-філії № 25 у межах святкування Дня Європи в Одесі.
Захід відбудеться для учнів ліцею з посиленою військовопатріотичною підготовкою за участю Артема Кройтера – кандидата історичних наук з історії України і правознавства. На диспуті передбачається обговорити перспективи інтеграції України у це міждержавне об'єднання. Акцент буде зроблено на тому, що Європейський Союз – це родина держав, що дотримуються принципів миру, демократії, прав людини і об'єднані загальними моральними цінностями й культурною спадщиною. ЄС – це не просте об'єднання урядів, а унікальна організація співпраці, коли держави добровільно віддають частину суверенітету заради спільної мети, досягнення якої було б неможливим кожному з них окремо.
Диспутобговорення відбудеться, о 16.00, за адресою: Адміральський проспект, 30.
45 мільйонів – на оздоровлення дітей
Цього року облдержадміністрація має намір виділити з обласного бюджету 45 мільйонів гривень на оздоровлення дітей.
Про це під час апаратної наради повідомив виконувач обов'язків начальника управління облдержадміністрації у справах сім’ї та дітей Андрій Яцеленко. За його словами, влітку цього року на оздоровлення буде спрямовано близько 165 тисяч дітей (65% від загальної кількості дітей шкільного віку нашої області), що на 5% більше, ніж торік, – відзначив він.
Порахуємо гроші в чужих кишенях
Середня зарплата у нашому регіоні минулого року склала 2387 гривень, що на 16,7% вище, ніж позаминулого року. Про це повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
Найвищий рівень заробітної плати у жителів Южного (5178 грн), Іллічівська (3349 грн) і Котовська (2605 грн). Одеса дещо несподівано посідає всього лише четверте місце – 2503 грн. Найнижча заробітна плата у працівників Болградського, Арцизького, Ізмаїльського, Татарбунарського, Тарутинського районів. Найвищі заробітки у працівників фінансових установ, транспорту та зв'язку. У промисловості найбільше отримували працівники підприємств хімічної промисловості – 5364 грн. І так само традиційно найнижчі заробітки в регіоні у працівників рибальства, рибництва (1185 грн), сільського господарства, мисливства (1395 грн), готелів і ресторанів (1661 грн), торгівлі (1756 грн), будівництва (1793 грн), лісового господарства (1870 грн). Експерти підкреслюють, що мова йде про «білі зарплати, тоді як питома вага «тіньового» бізнесу в нашій області складає від 40 до 60 відсотків.
Ізмаїл
Ювілей круїзної лінії
12 травня Ізмаїл в урочистих обставинах відзначив 15-річчя заходів пасажирських суден міжнародної круїзної лінії «Від Альп до Чорного моря».
Заслуговує на увагу, що цього дня біля причалу Ізмаїльського морвокзалу пришвартувався саме круїзний теплохід «Молдавія». Адже саме він 15 років тому відкрив нову лінію. Сьогодні пасажирський флот Українського Дунайського пароплавства представлений чотирма теплоходами: «Молдавія», «Україна», «Дніпро» і «Волга». Цікавий факт, що УДП на сьогоднішній день одержує від роботи чотирьох лайнерів стільки ж доходів, скільки від усього іншого флоту.
Білгород-Дністровський
Відлуння далекої війни
У дні святкування 67-ї річниці Перемоги в місті виявлено авіаційну бомбу німецького виробництва часів Вітчизняної війни.
Роботи зі знешкодження проведено 11 травня, наступного дня після виявлення боєприпасів. Бомбу вивезли й знищили на Софіївському полігоні. Під час робіт з її вилучення для безпеки проведена евакуація населення з житлового сектору. Евакуйовані жителі 38 приватних будинків. Городян з обмеженими фізичними можливостями перевезли у приміщення міської лікарні санітарним транспортом у супроводі медичних і соціальних працівників. Безпеку виконання робіт безпосередньо на місці події контролював БілгородДністровський міський голова Ігор Нановський та його перший заступник Сергій Сергєєв. Під час операції було задіяно 42 співробітники міськвідділу міліції, 8 екіпажів ДАІ, 4 екіпажі підрозділу «Беркут», два відділення райуправління МНС, 10 соціальних працівників управління праці та соціального захисту населення міськради, дві машини швидкої медичної допомоги, дільничні лікарі міськполіклініки.
Овідіопольський район
Скоро літо
Літнім відпочинком і оздоровленням планується охопити 4890 дітей району. У місцевому бюджеті з цією метою передбачено мільйон 700 тисяч гривень.
Близько 4000 дітей будуть оздоровлені у пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням і таборах праці та відпочинку. У стаціонарних дитячих оздоровчих закладах відпочине 890 дітей. За рахунок коштів обласного бюджету для дітей району планується виділити ще 30 путівок для оздоровлення і відпочинку в таборі «Чайка», який розташований у курортному селищі Сергіївці БілгородДністровського району.
Іванівський район
Відповідальність усіх і кожного
Відбулося чергове засідання Громадської ради при райдержадміністраці. Її члени заслухали доповідь начальника відділу економіки райдержадміністрації Олександра Беспалого щодо реалізації спільного проекту ЄС та програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Зокрема, було проаналізовано стан справ щодо реалізації цих програм у таких населених пунктах як Сухомлинове, Конопляне, Червонознам’янка та Білка. Як зазначила Баранівський сільський голова Наталія Кужельникова, питання благоустрою та життєдіяльності, зокрема водозабезпечення, газопостачання, вуличне освітлення, наведення порядку на кладовищах вирішується з громадою та за підтримки районної влади. Люди відчувають відповідальність та необхідність облаштовувати територію, де живуть.
Черговий об’єкт у межах проекту в Коноплянській сільській раді – капітальний ремонт амбулаторії. За словами сільського голови Олександра Волошина, це питання не просте і потребує коштів. Наразі провадиться роз’яснювальна робота з населенням щодо необхідності допомоги в залученні коштів на ремонт медичного закладу. На завершення засідання затверджено план роботи Громадської ради на поточний рік.
Котовськ
З діловим візитом
Днями місто відвідав народний депутат України Леонід Клімов.
За програмою візиту він побував у деяких навчальних закладах та зустрічався з котовчанами у Загальноосвітній школі № 9. Зустріч була теплою та плідною, адже депутат уже тривалий час фінансово підтримує міські заклади освіти. З його допомогою у школах замінюють вікна, утеплюють стіни, вирішують інші нагальні завдання.
Під час зустрічі гість поінформував присутніх про хід реалізації ініціативи голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». Також котовчани заручилися його підтримкою будьяких ініціатив громади в напрямі покращення життєдіяльності міста. Як відомо, слова депутата не розходяться з ділом. Наприклад, вже зараз він сприяє вирішенню передачі майна колишнього військового містечка на баланс міської громади. Це дасть змогу створити студентське містечко, що значно зміцнить бази місцевих медучилища та професійного ліцею.
Інформаційну добірку підготували: А. Михайленко, Л. Мельничук, Т. Гурічева, Л. Кузьменко, С. Левицька, О. Колєв
На честь святого Георгія Побідоносця
У селі Великий Дальник Біляївського району урочисто відзначено храмове свято – День святого великомученика Георгія Побідоносця. Ім'я святого носить і храм, споруджуваний на кошти місцевої громади та меценатів.
На урочисте богослужіння сходилися та з'їжджалися мешканці не тільки Великого Дальника, але й багатьох інших сіл району, адже Георгій Побідоносець – один із найшанованіших у народі святих. Властиво, серед гостей були керівники району та сільські голови. Подарунок храмові – освячений образ Георгія Побідоносця – вручив його настоятелеві отцю Леоніду куратор програми «Народний бюджет» у Біляївському, Овідіопольському районах, містах Іллічівськ і Теплодар Михайло Яцков. Він повітав усіх парафіян зі святом і висловив надію на те, що з допомогою істинних вірян будівництво храму буде завершено, пообіцявши й свою допомогу в цій богоугодній справі.
Юлія ДЗЕЙ, Біляївський район
Перемога – одна на всіх
В селах та селищах Іванівського району широко й щиро відзначили День Перемоги. Поклали квіти до пам'ятників загиблим воїнам і братських могил.
Із річницею Перемоги радянського народу у роки Великої Вітчизняної війни привітали присутніх на мітингу ветеран ВВВ Микола Шевчук, військовий комісар Ігор Котов, голова райдержадміністрації Наталя Бянова, Іванівський селищний голова Віктор Хобта, голова ради ветеранів району Олександр Єрін. Незабутню атмосферу військового часу допомогли відчути пісні фронтових років: «Катюша», «Фронтовое братство», «День Победы» у виконанні заслуженого артиста України Миколи Свидюка, який завітав до Іванівки на прохання координатора проекту «Народний бюджет» в Іванівському районі Івана Фурсіна. Саме завдяки йому учасникам війни вручили гвоздики, а звуки духового оркестру та літак над Іванівкою повернув їх спогадами в молодість, щоб вони змогли згадати минуле, добре відпочити. Іван Геннадійович особисто контролював підготовку до свята, допоміг в організації роботи польової кухні.
Підтримали атмосферу свята літературномузичною композицією працівники районного Будинку культури. А, наприклад, учасники ансамблю «Фаворит» підготували танцювальні композиції за військовою тематикою. Завершилося свято яскравим феєрверком.
Світлана ЛЕВИЦЬКА, Іванівський район
Дорогами війни, дорогами життя…
Ніна Онуфріївна Нестеренко відсвяткувала 90річчя, а Леонід Васильович Ткач – свій 85й день народження. З цієї нагоди працівники районної бібліотеки для дорослих підготували літературнопісенну композицію «Дорогами війни, дорогами безсмертя».
Ніна Нестеренко була зв’язківцем у партизанському загоні «Буревісник», потім підпільницею. Зазнала тяжкого поранення. Нагороджена орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, орденом «За мужність», медаллю «За відвагу» та численними ювілейними медалями. Сьогодні нею пишаються два сини, онуки та правнуки.
Леонід Васильович Ткач пішов на фронт у 1944 році. Був сапером. Можна лише здогадуватися, скільки розмінував снарядів, адже пройшов тисячі кілометрів. Нагороджений медаллю «За перемогу» над Німеччиною та численними ювілейними медалями. Вважає, що народився в сорочці, бо зостався живий. Дякує долі за дароване йому щастя мати сім’ю, дітей, онуків та правнуків.
Ніну Нестеренко нагороджено Почесною грамотою облдержадміністрації, а Леоніда Ткача – Почесною грамотою райдержадміністрації та райради. Привітали іменинників і вручили їм подарунки голова районної ради Микола Бадюл, керівник апарату райдержадміністрації Юлія Ворончук, голова ветеранської організації Павло Зброжко, ветерани, представники громадськості району.
Тетяна Сторчак, власкор «Одеських вістей», Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |