![]() |
|
![]() |
![]() |
Передусім – питна вода і освітлення
В районі триває другий етап реалізації програми «Народний бюджет». Нещодавно збори громадян відбулися у селах Войничеве та Леніне.
Інформуючи присутніх про завдання, що стоять перед представниками влади на найближчу перспективу, голова райдержадміністрації П.С. Шестопалюк зокрема відзначив реальність втілення в життя намічених планів. Адже, визначившись із найнеобхіднішим обсягом робіт, що будуть виконуватися у межах «Народного бюджету», під кожен пункт влада передбачила фінансування як з місцевого, так і районного, обласного та державного бюджетів. Крім цього, свою відчутну фінансову допомогу запропонував депутат обласної ради від нашого округу О.С. Пресман – 525 тисяч гривень буде спрямовано на ремонт фельдшерськоакушерських пунктів та їх забезпечення медикаментами першої необхідності.
Загалом, до кінця нинішнього року у Фрунзівському районі після ремонту чи реконструкції планується здати в експлуатацію 226 різноманітних соціальних об’єктів. Як відзначив голова райдержадміністрації, виключно у всіх сільських та селищних радах передусім потребують розв’язання проблеми забезпечення людей якісною питною водою та освітлення населених пунктів. Відтак, лише на заміну водомереж, ремонт і спорудження артсвердловин заплановано від 30 до кількох сотень тисяч гривень (у залежності від обсягу роботи у тій чи іншій громаді).
Значні плани щодо впровадження енергоощадних технологій (заміна вікон та дверей) реалізовуватимуться у навчальних закладах району. Також у нинішньому році буде газифіковано Мар’янівську та Перехрестівську школи, завершать облаштування внутрішніх туалетів, розпочнуть покращувати умови для спортивного розвитку юного покоління.
Для галузі медицини буде спрямовано понад 2,5 млн гривень, на культуру – 300 тисяч. Велика увага приділяється соціальному захисту населення – лише в нинішньому році жителі району отримають близько 31 мільйона гривень різних видів допомог та виплат. Додатково виділятимуться кошти на реалізацію соціальних ініціатив Президента. Так до свята Великої Перемоги учасникам бойових дій були виплачені одноразові виплати на загальну суму понад 220 тисяч гривень.
– Підсумки минулого року показали, що на місцях є безліч можливостей впоратися з нагальними проблемами, – зазначив П.С. Шестопалюк. – Тож на цей рік ми плануємо зробити ще більше добрих справ для людей. Докладаючи власних зусиль та з допомогою наших авторитетних депутатів обласної ради поступово вирішуватимуться найактуальніші соціальні завдання.
Говорячи про взяті зобов’язання у межах «Народного бюджету», сільські голови Войничівської громади Олена Володимирівна Луценко та Ленінської – Марія Петрівна Кущенко під час зборів громадян озвучили плани, що реалізовуватимуться у нинішньому році. Всі вони мають бути втілені в життя на 100 відсотків. Так, по Войничівській сільській раді планується ремонт системи водопостачання провулку Зелений, освітлення вулиць, поточний ремонт доріг та вулиць комунальної власності, облаштування автозупинки, ремонт ФАПів, придбання медичного обладнання, інвентарю та медикаментів, ремонт сільського клубу, заміна підлоги у спортзалі школи, придбання шкільного автобуса, облаштування пам’ятника «Скорботної матері», заміна огорожі кладовища, оздоровлення та відпочинок 67 дітей та соціальна допомога 448 мешканцям. Все це виконуватиметься на загальну суму понад 1,4 млн гривень.
«Народний бюджет» Ленінської сільської ради передбачає ремонт та облаштування ФАПу, дитячого садка, заміну вікон і дверей школи, ремонт сільського Будинку культури, освітлення вулиць, заміну водогону, ремонт доріг та вулиць комунальної власності, поточний ремонт пам’ятника загиблим, ремонт огорожі кладовища, придбання медикаментів та медичного інвентарю, оздоровлення та відпочинок 101 дитини та соціальну допомогу 627 мешканцям. Загалом виділено понад 1,7 млн гривень.
Деякі з перелічених робіт вже виконані, інші – у процесі реалізації, та всі без винятку об’єкти здадуть цього року. А загалом, як пояснила куратор «Народного бюджету» у Фрунзівському районі Р.А. Мятига, програма розрахована не на один рік, тож вже зараз необхідно порушувати існуючі проблеми для їх розв’язання у перспективі. Присутні на зборах громадяни цікавилися різноманітними соціальними питаннями розвитку населених пунктів та отримали консультації особистого характеру від керівників служб району.
Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район
На конкретних прикладах
Відбулися народні сходи в Підгірненській, Шабській, Маразлієвській сільських радах. Громади брали активну участь у розмові про виконане, обговорювали, що потрібно зробити цього року.
Щороку із районного та обласного бюджетів виділялися кошти на потреби сільрад, і сільські проблеми вирішувалися «точково». Але, щоб одразу в 27 сільських радах було розв’язано декілька життєво важливих проблем? Таке стало можливим лише за реалізації ініціативи губернатора Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». За рішенням сільських громад було виділено три проблеми. І контролювати перебіг виконання ремонту, будівництва та реконструкції обраних соціальних об'єктів повинна сама громада, – про це говорив із трибуни голова БілгородДністровської районної державної адміністрації Василь Чорнолуцький.
Понад двадцять років людям обіцяли поліпшення, але далі слів справа не заходила. Нарешті влада за народною підтримкою може змінити ситуацію на краще. Сьогодні кожна громада знає, на які об'єкти та скільки виділено грошей, у які терміни роботи будуть виконані, зможе запитати з винних, якщо щось зроблено неякісно або не в термін. Саме таке завдання поставлене губернатором перед адміністраціями та місцевою владою.
На більшості об'єктів виготовлено проектнокошторисну документацію, провадяться необхідні експертизи, а деякі вже ремонтуються. Так, наприклад, у Підгірненській сільській раді намічено провести капітальний ремонт дитячого садка, поточний ремонт школи, придбати медичний реманент та медикаменти, здійснити капітальний ремонт Будинку культури, оздоровити 61 дитину та подати соціальну допомогу 520 жителям, загалом на суму понад 1,8 мільйона гривень.
Голова БілгородДністровської райради Валентина Орлова, голова районної організації ради ветеранів Павло Ластовецький, Підгірненський сільський голова Ольга Клітка звернули увагу жителів, як високо Президент України Віктор Янукович оцінив ініціативу «Народний бюджет», підтримав її та навів у приклад губернаторам інших областей. Не все вирішується легко. Але взято високий темп на поліпшення життя громадян, і знижувати його ніхто не дозволить. В унісон із президентськими та губернаторськими ініціативами, допомагаючи конкретними справами, діє народний депутат Віталій Барвіненко.
В одній із найбільших сільських рад – Шабській люди зацікавлено ставили районному керівництву запитання та одержували чіткі відповіді. Громада сіл Шабо, Біленького та Прибережного, очолювана сільським головою Юрієм Мунтяном, повинна контролювати придбання медикаментів та реманенту для ФАПу села Біленького, реконструкцію та будівництво водогінної мережі у Прибрежному, ремонт доріг та будівництво берегозміцнюючих споруд, будівництво очисних споруд і реконструкцію КНС у Шабо. У 2012 році в області буде побудовано 16 стадіонів, і один з них у Шабо, а другий – реконструйований у Випасному. Заплановано оздоровити влітку 445 дітей і подати соціальну допомогу 4667 жителям. Для цього буде виділено 14,6 мільйона гривень.
Також пройшов схід громади Маразліївської сільської ради. Сільський голова Олександр Чумак постарався, щоб запрошення на сход потрапили до кожного будинку та квартири. У результаті в залі Будинку культури не вистачило місць для всіх бажаючих бути присутніми на сході. Керівники району намагалися донести до кожного суть губернаторської ініціативи «Народний бюджет» та на конкретних прикладах показували, що змінити життя на краще – завдання не лише влади, але й кожного небайдужого жителя села. На жаль, багато хто ще займає позицію «спостерігача».
Капітальні ремонти дитячого садка в Маразліївці, школи в Олексіївці, доріг, будівництво водогінної мережі, придбання медінвентарю та медикаментів, оздоровлення 226 дітей та подання соціальної допомоги 1746 жителям – загалом на суму понад 16,6 мільйона гривень – усе це має перебувати під народним контролем.
Галина Титова, Білгород-Дністровський район
Приорітети Зорі
Другий етап програми обласної організації Партії регіонів «Народний бюджет», який активно проходить у районі, продовжився в Зорі. У сході села взяли участь голова Саратської райдержадміністрації Анатолій Коритний, голова базового сільгосппідприємства – СВК «Дружба» Георгій Чиклікчи, депутати Одеської облради Антон Кіссе та Микола Златов.
Заплановані в межах програми «Народний бюджет» завдання – це підсумки наробітків сходу жителів села, що відбувся восени минулого року, на якому зорянці висловили свої думки та побажання. Тепер позначені пріоритети представлені громаді у вигляді конкретних об'єктів, видів робіт і відповідних точних сум, визначених до фінансування в «Народному бюджеті» у 2012 році. Анатолій Коритний, розповівши про найбільші та найзначущіші об'єкти, заплановані в межах програми нинішнього року в районі (таких, як нова школа в селі Міняйлівці, новий стадіон у райцентрі, який будуватиметься завдяки спортивним талантам зорянців), докладніше перелічив обрані пріоритети по селу Зоря. Насамперед – у сфері освіти: це капітальний ремонт підлоги, дверей та вікон навчальновиховного комбінату; капітальний ремонт дитячого садка № 2; придбання комп'ютерів, бензинових електрогенераторів, насосів та котлів для школи. У сфері охорони здоров'я це – нові вікна, медикаменти та устаткування для сільської амбулаторії. Плануються також капітальний ремонт доріг комунальної власності, капітальний ремонт водогону, капітальний ремонт вуличного освітлення. Оздоровленням буде охоплено 290 дітей. На виконання поставлених завдань планують направити близько 6 млн грн.
Люди порушували проблеми будівництва нової свердловини, забезпечення питною водою, соціальної допомоги, медичних послуг, розчищення русла річки Сарати. На питання, що надійшли із залу, Анатолій Коритний дав вичерпні відповіді та запропонував взяти виконання оприлюднених зобов'язань під контроль громади.
Депутат Одеської обласної ради Антон Кіссе закликав зорянців об'єднатися, щоб спільно працювати на зміцнення та розвиток їхнього чудового села.
Алла Корень, Саратський район
Планували на липень, а завершили раніше
Серед об'єктів відділу освіти Кілійської райдержадміністрації, включених до програми «Народний бюджет», завершення капітального ремонту покрівлі Василівського навчальновиховного комплексу «школадитячий садок» було заплановано на липень 2012 року. Однак уже до середини квітня в цьому селі ремонтні роботи були виконані в повному обсязі і з високою якістю.
Випередити терміни вдалося спільними зусиллями: щотижня відділ освіти доповідав голові Кілійської райдержадміністрації І.І. Поджарову, як ідуть справи. Таким чином, скоординовані дії сільської громади і керівництва району дали позитивний результат. На надійну покрівлю з районної скарбниці було спрямовано 150 тисяч гривень.
Роботи за програмою «Народний бюджет» тривають на інших об'єктах.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Кілійський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |