![]() |
|
![]() |
![]() |
Структура ДП «Ізмаїльське лісове господарство» складається із п’яти лісництв: Болградського, Ренійського, Ізмаїльського, Кілійського районів, а також частково Арцизького і Тарутинського. Очолює державне підприємство Олег Всеволодович Скараєв. Загальна площа довіреного йому лісового господарства становить приблизно 24 тис. га. Щоправда, площа, яка безпосередньо вкрита лісами, – лише 6 тис. га. Решта ж – це водноболотні угіддя. Серед основних функцій господарства – охорона, захист, відтворення лісових і мисливських ресурсів Українського Придунав’я.
Робота тут трудомістка і дуже відповідальна. Навесні основна турбота – якісне садіння лісу. Переважно тут саджають акацію, японську софору, кримську сосну, клен, ясен, дуб. Улітку ж необхідно продискувати ці посадки, доглядати їх. Крім того, з 15 квітня по 15 вересня настає пожежонебезпечний період. Коли літо в розпалі – у лісовому господарстві вже беруться за збирання насіння, вирощують саджальний матеріал. Восени ж тут здійснюють садіння культур у розпліднику. Ну а потім усю зиму тут змушені захищати ліси від несумлінних громадян, які, по суті, живуть одним днем і без жалю вирубують дерева.
У довіреному О. Скараєву колективі трудяться 80 чоловік. Усі вакансії на сьогоднішній день заповнені. Більшість працівників з фаховою освітою. Торік у лісових господарствах пройшла внутрішня реорганізація. Так, наприклад, було скорочено таку одиницю, як «лісник», і замість неї введено посаду «майстер лісу», у якого порівняно з лісником, значно розширилися функціональні обов’язки і права. На сьогоднішній день у господарстві налічується 30 майстрів лісу. Очолює кожне з п’яти лісництв, відповідно, свій лісничий. О. Скараєв особливо відзначає Ізмаїльського лісничого – Олександра Дишлі, а також Болградського – Леоніда Гаджилова, які зуміли забезпечити не тільки дисципліну, але й високу якість виконання усіх лісотехнічних робіт. Фінансується ДП «Ізмаїльське лісове господарство» за змішаною системою. Близько 1 млн грн виділяється за державною програмою «Ліси України». Ці кошти виділяються на догляд за лісовими масивами, зокрема й на охорону лісу від порубок, пожеж тощо. До безсумнівних досягнень свого колективу О. Скараєв відносить те, що торік не було списано жодного гектара з посаджених культур.
Своєю чергою, є й госпрозрахункові відділення, які заробляють кошти на ПММ та інші потреби. Отже, в Ізмаїльському лісовому господарстві заробляють на реалізації саджальнодекоративного матеріалу, на організації екологічного туризму (рекреаційні пункти відпочинку населення: вилківська екологічна стежка «Лісове озеро», Ізмаїльські острови та ін.), на продажі дров, які виходять від проведення санітарних вирубувань, а також новорічних сосен.
До основних проблем директор ДП «Ізмаїльське лісове господарство» О. Скараєв відносить не лише погодні умови (адже тут степовий край, кліматичні умови якого вже від початку не сприяють виживанню лісових масивів), але й чинник людської недбалості. Так, наприклад, фермери та інші сільгоспвиробники, власники земельних ділянок, свійських тварин в надії збільшити площі випасів, косовиць, угідь – нерідко роблять навмисні підпали, не особливо замислюючись над збитком, який вони завдають довкіллю. Також стихійне спалювання стерень, яке, на жаль, було в минулі роки, заподіяло значну шкоду лісовим насадженням, полезахисним лісосмугам.
Чималу небезпеку також становлять підпали через необережне поводження з вогнем пастухів, громадян, які відпочивають на природі. До них є також багато претензій і щодо стихійних смітників.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |