ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Громада вирішила. Що далі?
19.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 52(4326) / Тираж: 18937

А на комунальні дороги – обмаль буде…

У перших числах травня в населених пунктах Ренійського району почалися збори мешканців, на зустріч із якими приїздили голова райдержадміністрації Дмитро Макосій і голова райради Іван Ковальжи, депутат Одеської обласної ради Олександр Сошенко та народний депутат України Юрій Крук. На порядку денному стояло одне питання – виконання програми «Народний бюджет».

Цього року передбачається великий обсяг роботи у Плавнях. Це село включене до програми «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», у межах якої на капітальний ремонт сільської амбулаторії надійде загалом 160 тисяч гривень. Крім цього, дана установа за рахунок обласного бюджету одержить апаратуру й устаткування на 80 тисяч гривень, а оскільки село розташоване далеко від райцентру, планується забезпечити його новою машиною «швидкої допомоги».

Крім бюджетних грошей, залучаються спонсорські кошти. Ю.Б. Крук повідомив плавненцям, що за рахунок благодійного фонду «Придунав’я» буде подано допомогу в ремонті фойє школи. Також у Плавнях з’явиться новий дитячий ігровий майданчик – такий же, який уже побудовано в сусідньому селі Новосільському.

Якщо для Плавнів рік пройде під знаком охорони здоров’я, то в Новосільському акцент зроблено на закладах освіти – планується заміна котлів у школі та дитячому садку, село одержить новий шкільний автобус.

Мешканці сіл внесли низку пропозицій на майбутнє. Так, учителька Плавненської школи Наталя Чебану просила у перспективі звернути увагу на оснащення сільських навчальних закладів комп’ютерами – старі вже нікуди не годяться. Директор Долинської школи Валентина Лунгу наполягає на тому, що у перспективі потрібно розглянути питання будівництва спортзалу, якого в дітей немає. Директорка Новосільської школи­ліцею Надія Вранчану б’є в усі дзвони із приводу ремонту даху, який дав течу.

У плині обговорення програми «Народний бюджет» депутат Новосільської сільради Олександр Андрєєв порушив питання про ремонт комунальних доріг, на що цього року кожне село одержить близько 35 тисяч гривень – на такі гроші практично нічого зробити не можна. Відповідаючи на це, депутат Одеської обласної ради Олександр Сошенко відзначив, що в Україні запроваджено нову систему стягання транспортного податку та подальшого його розподілу. У результаті Одеській області на ремонт комунальних доріг дісталося назагал 38 млн грн (2011 року було 52 млн). Керівництво області надіслало листа до столиці із проханням переглянути принцип розподілу коштів на ремонт комунальних доріг. Ситуацію, як ми всі розуміємо, ускладнюють приготування до «Євро­2012»: ремонтуються під’їзні шляхи до столиці, мости та багато інших магістралей.

– Та все ж народному депутатові Юрієві Борисовичу Круку вдалося домогтися фінансування двох дуже важливих об’єктів на території Ренійського району, – сказав О. Сошенко. – Цього року планується направити 60 мільйонів гривень на ремонт дороги Ізмаїл – Рені. Крім цьо­го, зрушать із мертвої точки питання про будівництво об’їзної дороги навколо Рені. Це дуже дорогий проект, на реалізацію якого вдалося «вибити» 200 мільйонів гривень.

Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Ренійський район

Своє місце під сонцем

Сільського голову Дмитра Форостяного зустріла на автобусній зупинці, яка ще тільки­но облаштовувалася. Як з’ясувалося, будівництво зупинок на території сільської ради входить до проекту «Народний бюджет». Окрім того, у селах сільради, куди належать Обжиле і Березівка, намічено чимало. Це капітальний ремонт даху та заміна вікон і дверей в Обжилянському дитсадку, ремонт котельні Березівської школи, придбання медичного обладнання та медикаментів для сільської амбулаторії, ремонт паркану на цвинтарі, подальші роботи з освітлення вулиць. І за кожен об’єкт відповідальний особисто сільський голова.

Із сільського бюджету виділено 58 тисяч гривень на капітальний ремонт даху дошкільного закладу. Вже виготовлено технічну документацію, залишилося пройти експертизу й розпочати ремонт. Адже роботи мають бути завершені до 1 вересня цього року. З ініціативи голови райдержадміністрації Василя Ба­бан­ського та куратора району, де_путата облради Сергія Іваннікова обжиляни підключили опалення до Будинку культури. Таким чином, першими в районі виконали одне з завдань, яке теж входить до «Народного бюджету».

Всією громадою активно долучи­лися до двомісячника благоустрою. Зроблено санітарне зачищення ву­­лиць, цвинтаря, завершено облаштуван­ня парку «Визволення» в районі меморіального комплексу села Березівка. Загалом тут посаджено 300 дерев різної породи, а торік – 200 хвойних дерев.

Вдячні мешканці Обжилого ко­лишньому керівникові області Русланові Боделану за добротну дорогу, яка проходить по селу. На жаль, на ній останнім часом з’явилися вибоїни, тож про ям­ко­вий ремонт подбав сільський голова. Він не став чекати, поки зверху «спустять» якісь кошти. Обійшлися своїми силами. На слуху у сільчан і ім’я народного депутата Леоніда Клімова, котрий по­дбав про створення меморіального комп­лексу.

Основне завдання керівництва району і області – наповнення бюджету – тут виконано на 111%. Переважно за рахунок податку з фізичних осіб за землю. До того ж і сільгосптовариство «Агронива» теж розраховується вчасно та в повному обсязі. Сільгосптовариство бере участь у будь­яких заходах, які проводяться на території сільської ради, підтримуючи і морально, і матеріально. Минулого року «Агронива» виділила 17 тисяч гривень на ремонт школи, автобуса, три тисячі гривень для ветеранів, чотири тисячі – на подарунки школярам.

Не забувають сільський голова та керівництво школи і про тих, хто зробив вагомий внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва, хто виборов мир у Великій Вітчизняній війні. Не тільки у дні великих свят, а й у будні ведеться дієва волонтерська робота, проходять зустрічі з ветеранами задля того, щоб ці люди відчували: ніхто не забутий, ніщо не забуто.

А ще сільською радою започат­ковано конкурс на найкращий двір, найкращу крини­цю, найкращу квітникарку, найкращого освітлювача вулиці та ін. Підсумки конкурсів підбиваються до дня народження села, який тут святкують у жовтні. Такі заходи стимулюють у людей бажання робити свою справу з вогником, вкладати в неї душу. Від того й село мов писанка, хоча має такі ж проблеми, як багато українських сіл. Але основне те, що люди не зневірилися і роблять усе для того, щоб вибратися з економічної кризи, прагнучи знайти своє місце під сонцем тут, на землі своїх пращурів.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район

Уже думають про рік майбутній

У Кривій Балці відбувся сход із обговорення виконання програми «Народний бюджет». Напередодні сільська рада провела чималу роботу з організації, і населення виказало велике зацікавлення щодо питань, запропонованих на розгляд. На зустріч прийшло понад 200 чоловік: представники трудових колективів, депутати, члени виконкому, керівники підвідомчих сільраді організацій, священнослужитель і небайдужі жителі села. У роботі зборів взяли участь заступник голови Саратської райдержадміністрації Олександр Небога, депутат районної ради, керівник СВК ім. Кірова Ахмед Ахмедов, депутат Одеської обласної ради Антон Кіссе. Вела захід сільський голова Валентина Венгровська.

Олександр Небога поінформував присутніх про те, що буде зроблено в селі Крива Балка у 2012 році в межах виконання програми «Народний бюджет» на загальну суму 1,8 млн грн. З них: 1 млн 526 тис. грн виділять на соціальний захист населення, 96 тис. грн – на ремонт будинку ЗОШ і придбання шкільного обладнання, зможуть оздоровити 111 дітей та ін. Сход пройшов оперативно, зала була активна, запитання були до всіх представників влади. Зокрема, вирішилося питання про суму коштів на встановлення нової вежі Рожновського – з обласного бюджету виділено 40 тис. грн, а по закінченні жнив СВК ім. Кірова виділить 20 тис. грн, яких поки що бракує. Люди так перейнялися проблемами села, що вже почали вносити пропозиції щодо планування «Народного бюджету» на 2013 рік.

Галина РУБАХА, Саратський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту