![]() |
|
![]() |
![]() |
П'ятнадцять заходів, присвячених до Дня науки, відповідно до затвердженого плану. Так зустрічають свято в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України. Поряд із конференціями, семінарами та іншими заходами традиційно провадитися конкурс серед слухачів факультету держуправління на тему «Якби я був Главою держави». Такий от цікавий науковопрактичний погляд у майбутнє.
– У переддень Дня науки інститут виступив однією із сторін підписання меморандуму з Одеським регіональним відділенням Асоціації міст України та мерами міст Одеської області, – розповів мені заступник директора ОРІДУ з наукової роботи, кандидат технічних наук, доцент Сергій Афанасійович ПОПОВ. – Реалізуючи головну мету – підготовку магістрів державного управління, ми розширюємо та поглиблюємо зв'язки і з органами виконавчої влади, і з органами місцевого самоврядування.
– Регіональна проблематика в науководослідній роботі вузу є пріоритетною?
– Так, що цілком зрозуміло, – Україна переживає епоху корінної модернізації відповідно до Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки. На замовлення органів публічної влади та регіональних центрів підвищення кваліфікації кадрів учені інституту активно провадять дослідження в межах реалізації адміністративної реформи на регіональному рівні, розвитку бюджетної системи, стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності регіону, застосування інструментарію проектного менеджменту в публічноуправлінській діяльності, публічноприватного партнерства, регіональної кадрової політики.
Питання кадрів актуальне завжди й особливо в період масштабних змін – як відомо, Президент України Віктор Янукович своїм указом затвердив Стратегію державної кадрової політики на 2012 – 2020 роки. Ми керуємося цим дуже важливим документом у нашій роботі.
– Продовжимо дану тему. Розкажіть, будь ласка, про підготовку наукових кадрів в інституті.
– На сьогоднішній день в ОРІДУ п'ять докторантів, п'ятдесят дев'ять аспірантів і шістдесят вісім здобувачів. За всі роки роботи в нашому вузі підготовлено 16 докторів і 71 кандидат наук. Продовжує роботу спеціалізована рада із захисту кандидатських дисертацій у галузі науки «Державне управління». Повірте, це дуже хороші показники.
Повернуся до реформ, ініційованим Президентом України. Модернізація країни – це настійна вимога часу. Її успіх також визначається й результатами суспільно значущих наукових розробок. Тому в системі Національної академії держуправління при Президентові України постійно коригується тематика дисертаційних досліджень. У науковій роботі дуже важливо дослухатися й до голосу практиків публічної влади. Наприклад, багато цінної інформації ми одержали на виїзному семінарі в Херсонській області, де зібралися керівники апаратів усіх райдержадміністрацій цього регіону.
– Сергію Афанасійовичу, у радянський час було таке гасло «Наука – виробництву». Настала нова доба, але, погодьтеся, і зараз цінність будьякої наукової розробки – у її практичному застосуванні.
– Учених інституту регулярно запрошують до реалізації різних проектів у сфері державного управління. Так, у 2011 році наші фахівці на прохання керівництва Одеської облдержадміністрації взяли активну участь у розробці та реалізації стратегії залучення інвестицій в економіку Одещини. У межах реалізації стратегії вчені інституту працювали над проектом надання електронних послуг у сфері інвестицій за підтримки фонду «Східна Європа».
Підготовлено договір із Комінтернівською райдержадміністрацією на розробку Концепції створення індустріального парку «Кремидівський». Терміни реалізації – із травня по жовтень поточного року.
– «Одеські вісті» вже розповідали читачам про міцні зв'язки Одеського регіонального інституту держуправління із країнами Європи. Делегації ОРІДУ регулярно відвідують Польщу, Німеччину, Францію. А як розбудовуєте співпрацю з Росією?
– Географія наших партнерів – це споріднені вузи СанктПетербурга, РостованаДону, Волгограда, Брянська, Орла. У Росії діє дуже потужна система підготовки кадрів: академія народного господарства та державної служби при Президентові Російської Федерації. Співпрацюємо з колегами за різними напрямами. Так, стає доброю традицією проведення аспірантських літніх шкіл разом із ПівнічноЗахідним інститутом (місто СанктПетербург).
Додам, що в межах реалізації плану науковокомунікативних заходів кожної осені інститут провадить підсумкову науковопрактичну конференцію з міжнародною участю, зокрема вчених із Росії.
– Я бачу у Вас на книжковій полиці Енциклопедію державного управління. Вісім томів, капітальна праця…
– Це плід напруженої роботи всієї системи Національної академії держуправління. Уявіть – сотні авторів, три з половиною тисячі статей! З гордістю говорю, що наш інститут займався розробкою четвертого тому «Галузеве управління».
Згідно з даними щорічного моніторингу, ОРІДУ є одним із найкращих вузів гуманітарного профілю в Одеському регіоні, зокрема й за науковою діяльністю. Це сприяє утвердженню авторитету нашого інституту, зокрема й серед службовців органів публічної влади Півдня України. Такий є результат багаторічної копіткої праці та творчих пошуків.
Хочу відзначити роль провідних учених нашого інституту – директора ОРІДУ, доктора політичних наук Миколи Михайловича Іжі, його першого заступника, доктора економічних наук Анатолія Геннадійовича Ахламова, доктора наук з державного управління Тетяни Іванівни Пахомової, доктора наук з державного управління Петра Івановича Надолішнього, кандидата історичних наук, професора Олексія Петровича Якубовського та інших моїх колег.
– Дозвольте від імені редакції привітати із Днем науки весь наукововикладацький колектив, слухачів і студентів Одеського регіонального інституту державного управління та побажати успішних творчих пошуків і нових досягнень.
– Дякую!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |