ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Громада вирішила. Що далі?
22.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 53(4327) / Тираж: 18937

Від планів – до дій

– Ми можемо твердо говорити, що проект «Народний бюджет» відбувся і вступив у фазу реалізації та контролю, – сказав на зборах у Молодіжному голова Овідіопольської райдержадміністрації Михайло Жидков. – Ми готові в повному обсязі реалізувати накази людей, які влада одержала на сходах. У районі є необхідні фінансові ресурси, вирішені організаційні й кадрові питання для ухвалення відповідних управлінських рішень.

Керівник району навів конкретні цифри, що стосуються спільної роботи органів влади, контролюючих інстанцій, колективів підприємств, організацій щодо наповнення бюджету. План минулого року щодо прибуткового податку з громадян перевиконано на 7,7 млн грн, перевиконано й планові показники щодо плати за землю, район має високий індекс інвестиційної привабливості. Усе це і є головною – фінансовою складовою виконання проекту «Народний бюджет».

Якщо ж говорити загалом, цього року планується профінансувати об’єкти, визначені в «Народному бюджеті» у сумі 17,3 млн грн – з Державного бюджету, 4,5 млн – з обласного, 10,5 млн грн – з ра­йонного бюджету (і є позитивна тенденція до того, що ця сума може бути збільшена). Майже 13 млн передбачено на реалізацію проекту в сільських і селищних бюджетах. Назагал же до нього включено по ра­йону 71 об’єкт. Є серед них і великі за обсягами робіт, наприклад, дитсадки в Кароліно­Бугазі і Доброолександрівці, пологове і дитяче відділення, рентгенкабінет центральної районної лікарні, і менші – але всі вони важливі для конкретного населеного пункту.

– Сьогодні наші збори присвячені тому, щоб люди могли переконатися, що завдання, які вони ставили перед владою, справді починають виконуватися, – відзначив голова Овідіопольської районної ради Владислав Плешивцев. – Можливо, комусь здасться, що немає масштабних будівельних майданчиків. Не все, про що йшла мова на сході, уже в роботі. Але є певна процедура (розробка кошторису, експертиза тощо), яку має пройти кожен проект. Тому основні обсяги робіт будуть виконуватися влітку, а восени ми зможемо знову зібратися і проаналізувати зроблене. І дуже важливо те, що контроль над термінами робіт, їхньою якістю здійснюєте ви самі, громадські організації, які діють або створюються в більшості населених пунктів.

Молодіжненський сільський голова Василь Гуляєв поінформував учасників зборів про виконане у межах проекту «Народний бюджет» і плану соціально­економічного розвитку села. Це закладання фундаменту храму і благоустрій цвинтаря, насадження парку, вуличне освітлення, багато інших добрих справ. Про реальну роботу сільської влади Молодіжного свідчили схвальні відгуки і підтримка жителів. У роботі зборів взяв участь і куратор проекту «Народний бюджет» по Овідіопольському району Михайло Яцков. Як відзначив голова Овідіопольської РДА Михайло Жидков, саме завдяки допомозі Михайла Володимировича, його знанню специфіки району, взаємодії з облдержадміністрацією, обласною радою отримано істотну допомогу у вирішенні багатьох складних питань, які виникали під час формування джерел фінансування об’єктів.

Віталій ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ, Овідіопольський район

Без довгобудів і в теплі

Мета другого етапу реалізації проекту «Народний бюджет» у Комін­тернівському районі – контроль за ефективним використанням бюджетних коштів на вирішення саме тих завдань, що ввійшли до програми.

Нещодавно сход громадян відбувся в другій за чисельністю територіальній громаді – Чорноморській. В Будинку культури зібралися сотні мешканців Чорноморського, зокрема вулиці Соняч­ної, що розташована окремо від селища, та села Гвардійське. Всі вони прийшли не тільки почути інформацію про перебіг виконання «Народного бюджету», а й зустрітися з головою райдержадміністрації Іваном Марзаком, головою районної ради Тетяною Китайською та депутатом облради Олександром Пресманом, який тут є частим гостем і опікується проблемами цієї громади.

Свій виступ селищний голова Сергій Удалов розпочав із нагадування односельцям про ті пріоритети, що були визначені минулої осені. Це і завершення довгобудів школи (від 1983 року) та каналізаційного колектора (від 2004­го), і, безумовно, зміцнення берегової зони, потреба в якому назріла теж дуже давно.

Регіональна та місцева влада фінан­сово допомагає тутешнім жителям. Так, у 2011 році з обласного та районного бюджетів на роботи з будівництва каналізаційного колектора та ремонт спортзалу у школі було дано 3 млн гривень; їх освоєно в повному обсязі. За­вершено газифікацію та встановлення індивідуальних систем опалення по вулиці Сонячній, розпочато таку роботу у Гвардійському. На черзі – утеплення багатоповерхівок, будівництво ще однієї дороги з асфальтовим покриттям до кладовища, реконструкція центральної дороги. Дуже гостро стоять питання про спуск до морського узбережжя та обладнання селищного ринку.

Перед присутніми виступили голови райдержадміністрації Іван Марзак і районної ради Тетяна Китайська, яка висловила впевненість у реалізації поставлених завдань. Депутат облради Олександр Пресман високо оцінив зусилля мешканців селища щодо покращення життя. Він окремо зупинився на важливості громадського контролю над виконанням «Народного бюджету».

Деякі мешканці висловили кри­тичні зауваження стосовно намагань селищної влади запровадити систему індивідуаль­ного опалення в Чорноморському, де дуже ефективно працює котельня, побудована декілька років тому. У відповідь С. Удалов підкреслив, що це робитиметься лише в разі згоди 90 відсотків мешканців будинку. Він також проінформував учасників сходу про відновлення берегозміцнювальних робіт після завершення курортного сезону.

Борис ПОДОЙМЯН, Комінтернівський район

Грунтовна розмова

У населених пунктах практично щоденно проходять сходи громадян. Відбулися вони в селах Лощинівці, Муравлів­ці, Матросці. У всіх цих зборах громадян взяли участь керівник проекту «Народний бюджет» у районі, голова районної ради В.П. Антонюк, голова райдержадміністрації С.А. Павлухін, керівник районної організації Партії регіонів С.І. Мазур, а також народний депутат України Ю.Б. Крук.

У всіх цих населених пунктах відбулася грунтовна розмова про те, як втілюються у життя народні накази.

Так, у Лощинівці у травні мають розпочатися ремонтні роботи водопровідної магістралі від артезіанської свердловини до водонапірної вежі (довжина водопровідної мережі складе приблизно 7248 метрів). Проектно­кошторисна документація під­готовлена.

Для вирішення найважливішого питання – водопостачання з обласного бюджету було виділено 1 млн 400 тис. грн. Капітальний ремонт водопровідної мережі планують завершити до середини осені.

Також у межах проекту «На­­род­ний бюджет» будуть замінені вікна у дитячому садку і школі. За рахунок кош­тів обласного бюджету для фе­льдшерського пункту буде за­­ку­п­лено обладнання і устаткування, медикаменти.

У результаті обговорення лощинівці дійшли спільної думки, що завдяки злагодженій роботі депутатів усіх рівнів вдалося одержати значно більше бюджетних коштів на розв’язання проблем села. І усі питання, які були озвучені на першій листопадовій зустрічі, були почуті владою.

Досить бурхливим вийшло обговорення ходу реалізації проекту в Муравлівці. Це село у Ізмаїльському районі – одне із найвіддаленіших, що вже саме по собі як на теперішній час накладає певний відбиток на соціально­економічне розташування цього населеного пункту. Справді – «болючих» питань тут чимало: слабка інфраструктура, відсутність робочих місць, проблеми з поливом городів тощо. Однак муравлівці не втрачають надію і вірять, що переломний момент у житті їхнього села все­таки настане. На цей рік за рахунок коштів районного бюджету заплановано капітальний ремонт школи, а також поточний ремонт Будинку культури. Виділено також кошти на ремонт доріг, виконання інших соціально значимих робіт.

У Матросці справи йдуть краще. По­перше, це приміське село, і багато його жителів мають можливість працевлаштуватися в місті. Ну а по­друге, село – газифіковане – а це значно полегшує життя. У межах проекту «Народний бюджет» тут будуть освоєні істотні бюджетні кошти. Так, на капітальний ремонт підлоги в школі з районного бюджету буде виділено 162961 грн, а на капітальний ремонт шкільної котельні – 132154 грн. Проектно­кошторисні документації щодо цих позицій уже є в наявності. Основний обсяг робіт буде проведено у період літніх канікул. Істотні зрушення очікуються і в організації вуличного освітлення. Проектно­кошторисна документація уже підготовлена. Загальний обсяг становить 50500 грн. Планується, що вже до кінця липня ці гроші будуть освоєні.

Олег ДУНАЄВ, Ізмаїльський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту