![]() |
|
![]() |
![]() |
Ізмаїл, на відміну від інших міст, розташованих на півдні області, мабуть, у плані водопостачання може вважатися унікальним. Адже тут немає дунайського водозабору, і тому ізмаїльці п’ють артезіанську воду. До того ж, за запевненнями експертів, ця вода за якістю вважається чи не найкращою не лише в області, але й в Україні.
Міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко говорить: під містом є ціле озеро відмінної прісної води. Але цю воду ще треба підняти нагору. Міський голова визнає, що певні проблеми в системі водопостачання всетаки існують. Особливо це стосується віддаленого від центру мікрорайону «Південний», де живе майже 15 тисяч чоловік. Основна ж проблема полягає в тому, що водопостачання мікрорайону колишнього консервного заводу на сьогоднішній день є автономним. Свого часу «Південний» будувався таким чином, що вся інфраструктура замикалася на консервному заводі. Підприємство утримувало й тутешні артезіанські свердловини. Так вода надходила і на завод, і у багатоповерхові будинки, і у житловий приватний сектор. Пройшли роки: гігантський завод щодо переробки овочів перестав існувати. Свердловини – на балансі міста. Їх сьогодні у мікрорайоні лише дві. Але через тривалий період експлуатації і відповідно зношеності – значно скоротилися обсяги подаваної води. До того ж у мікрорайоні багато жителів приватного сектору, заробляючи собі на хліб насущний, займаються теплицями. А вирощування овочів, як відомо, потребує підвищеного споживання води. Зрозуміло, що потужностей двох застарілих артезіанських свердловин на такий густонаселений район явно недостатньо. Питання водопостачання було одним із ключових і під час зустрічі «южненців» з міським головою в межах другого етапу проекту «Народний бюджет».
Для зняття гостроти проблеми необхідно ухвалювати термінові й кардинальні рішення. На зустрічі з «южненцями» мер міста підтвердив, що цього року заплановано спорудження двох нових артезіанських свердловин. «Ложку дьогтю» у цю новину додало застереження міського голови: що швидше за все через деякі об’єктивні причини ці свердловини в експлуатацію до осені здані не будуть.
Певні проблеми з водопостачанням існують і в інших мікрорайонах міста. І як показує обговорення проекту «Народний бюджет» – питання водопостачання справді є для ізмаїльців одним із пріоритетних. Цього року з Держбюджету були виділені певні кошти на «водні» проблеми деяких населених пунктів. А ось чи вдасться Ізмаїлу увійти до державної програми «Питна вода», поки що незрозуміло. Міський голова А. Абрамченко на тій же зустрічі з «южненцями» пояснив: для того, щоб розраховувати на підтримку бюджетів інших рівнів (обласного, державного), необхідно, щоб була готова проектнокошторисна документація. Важливо також встигнути пройти експертизу. До того ж імовірність одержання коштів зростає, якщо йти шляхом співфінансування: місто бере участь своїми коштами, а вищі бюджети підтримують прагнення ізмаїльців розв’язати проблему місцевого значення.
І якщо згадати, що саме за такою схемою при каденції нинішнього міського голови вдалося одержати солідні грошові вливання на будівництво спорткомплексу, реконструкцію дитячих садків «Парус» і «Світлячок», є всі підстави вважати, що рано чи пізно, але в будьякому мікрорайоні міста встановиться стабільне й повноцінне водопостачання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |