![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
«Крижинка» готується
до нового сезону
В інтерв'ю виданню «Регіональний вісник» директор СДЮШОР «Крижинка» Микола Губко категорично спростував чутки, поширювані деякими ЗМІ, про закриття ковзанки, а також про її приватизацію. Ані скорочення годин, ані скасування занять не передбачено.
– З 30 травня ковзанка «Крижинка» планує зупинку машинного відділення та разморожування льодового поля – провадитимуться звичайні профілактичні роботи, – зазначив Микола Губко.
Директор закладу наголосив, що по їх завершенні «Крижинка» знову очікує дітей та дорослих.
На хвилі поезії та прози
Вчора в кафе заводу «Промзв’язок» відбулося чергове засідання літературного салону «Среда». Зустрічі провадять спільно Одеський літературний центр і Південноросійська спілка письменників. Цього разу шанувальники красного письменства змогли познайомитися з поезією Юлії Мельник і Катерини Янішевської, а також із прозою Вероніки Коваль.
А завтра відбудеться презентація книжки відомого поета Дмитра Бураго «Київський збір». Дмитро Бураго – автор книжок «Луна мертвого міста» (1992), «Тут» (1996), «Пізні часи» (1998), «Шум словника» (2002), «Сірниковий поїзд» (2008). Він лауреат літературних премій імені Леоніда Вишеславського та Миколи Ушакова, Міжнародної премії імені Арсенія та Андрія Тарковських. Вечір присвячений Дневі слов'янської писемності. Він відбудеться у Великій залі Одеського будинку медпрацівників о 19.30.
Збережемо бичка
У зв’язку з початком масового нересту наказом начальника управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона», на підставі Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, Правил любительського та спортивного рибальства і також згідно з погодженням Одеського центру ПівденНІРО з 1 травня по 15 червня 2012 року встановлено державну заборону на промисловий та любительський вилов бичків.
Забороняється їх вилов винятково у північнозахідній частині Чорного моря та причорноморських лиманах – Дністровському, Тилігульському, Шаболатському, Григорівському, Сухому, Дофинівському – та в Тузлівській групі лиманів.
Арцизький район
Разом усе до снаги
У Вознесенській сільській раді триває реалізація проекту «Народний бюджет».
Так, замовлено проектнокошторисну документацію на будівництво водопровідної мережі довжиною 1400 метрів і вежі Рожновського, самотужки вже провели 250 метрів водопроводу на одній з вулиць. Для виконання цих та інших робіт Арцизька м'ясна компанія, якою керує А. Карайван, виділила екскаватор. Великий обсяг робіт щодо заміни чавунних труб із подальшим їх довозом на підприємство «Вторчормет» виконали Едуард Топор, Анатолій Бабенко, Володимир Єлькін, Федір Казаков. Майже 3000 гривень виділено на наведення ладу на місцевому сміттєзвалищі.Тривають роботи щодо поліпшення вуличного освітлення.
Овідіопольський район
Піклування
про всіх і кожного
Почесного звання України «Мати-героїня» удостоєні 48 багатодітних матерів району. І кожна з них одержала одноразову грошову винагороду.
Загалом же на території району мешкають 606 багатодітних родин, у яких виховуються 2052 дитини. Нещодавно дорослі у 579 із цих родин одержали посвідчення батьків багатодітної родини. А 1227 малих членів сімей віком від 6 до 18 років одержали посвідчення дитини з багатодітної родини. Обом категоріям це надає можливість користуватися пільгами. У районі чотири сім’ї, де виховуються трійні. Щомісяця з районного бюджету кожній родині надається матеріальна допомога на 5 тисяч гривень.
У межах районної Програми підтримки дітей та молоді 40 учням загальноосвітніх навчальних закладів із соціально незахищених родин засновано щомісячну стипендію в сумі 280 гривень, а 27 дітям – стипендію в розмірі 200 гривень. У районі встановлено також стипендії 17 талановитим молодим спортсменам і сімом їхнім тренерамнаставникам. Щомісяця з райбюджету на цю підтримку виділяється близько 25 тисяч гривень.
Білгород-Дністровський район
За чистоту рідного краю
У межах Всеукраїнської акції «За чисте довкілля» райдержадміністрацією та райрадою організовано виїзди до населених пунктів.
У плині цієї акції мешканці сіл, разом із працівниками виконавчих комітетів сільрад, державних установ і громадських організацій, упорядкували цвинтарі, братські могили, меморіальні комплекси, місця почесних поховань, сквери та парки. Загалом у заходах брали участь понад 5000 чоловік.
Ізмаїльський район
Великому селу –
великі асигнування
Озерне – найбільше та найгустонаселеніше село району. Тут близько 5700 мешканців. Тому й не дивно, що для нього виділено найбільший обсяг бюджетних коштів.
Так, на останньому травневому сході мешканців, що проходив тут у межах другого етапу реалізації проекту «Народний бюджет», голова райдержадміністрації Сергій Павлухін повідомив, що загалом громаді Озерного з бюджетів різних рівнів у 2012 році передбачається 9653645 гривень, що на 1,8 мільйона гривень більше, ніж торік. За рахунок цих коштів буде придбано флюорографічний апарат, завершено капітальний ремонт Будинку культури, внутрішніх туалетів і димової труби в місцевій школі. Передбачено також ремонтні роботи дорожнього покриття на вулицях 8го Березня, Південній та Ізмаїльській.
Ренійський район
Одні лікують,
інші – калічать
Щороку Ренійське лісництво провадить оздоровчий ремонт лісу, засаджує пустирі молодими деревами. Торік біля міста було посаджено 38 гектарів «зелених легенів», цього року – ще 26.
Працівникам лісництва активно допомагали учні Ренійського ліцею, шкіл №1 і №4. Значну допомогу їм подали також працівники залізничної станції Рені на чолі з Валентиною Лукасевич.
На жаль, деякі мешканці не цінують цих зусиль: на околицях міста, у його зеленій зоні можна побачити численні смітники будівельного сміття та побутових відходів. Нерідко трапляються варварські підпали дерев, а після травневих свят лісосмуги взагалі набувають не святкового вигляду.
Інформаційну
добірку підготували:
Л. МЕЛЬНИЧУК,
Т. БАРАНОВА,
Т. ГУРІЧЕВА, А. БОНДАРЕВА, О. КОЛЄВ, В. АКІМОВ,
В. БАРАНОВ
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України
з нагоди Дня Перемоги
За мужність і самовідданість, виявлені в боротьбі з фашистськими загарбниками у період Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років, вагомий особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, багаторічну громадську діяльність постановляю:
нагородити орденом Богдана Хмельницького II ступеня
ШИМБАРЬОВА Василя Федоровича – учасника бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни, голову ради Організації ветеранів Управління Служби безпеки України в Одеській області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 8 травня 2012 року № 303/2012
До цілющого джерела
У православному храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в селі Концеба, 18 травня – в день вшанування ікони Божої Матері «Неупиваємая чаша» – відбулася літургія. Настоятель храму отець Павло нещодавно придбав цей образ в Одеському СвятоІверському монастирі на пожертви мирян.
Служили п’ять священиків, що прибули із навколишніх сіл. Після служби відбулася хресна хода із іконою «Неупиваємая чаша» до цілющого джерела, розташованого за селом, у лісі. Тут отцісвященики прочитали акафіст і відправили водосвятний молебень. Затим учасників хресної ходи запросили на трапезу.
За переказами старожилів, це джерело існує вже давно. Ще на початку минулого століття сюди приїжджали прочани, аби цілющою водою омити рани тілесні та за молитви Божої Матері очиститися духовно. А в період Великої Вітчизняної війни тут лікувалися поранені. В богоборчі часи про святу воду не згадували, але старі місцеві люди вважали її «живою» і користувалися нею. І нині є свідчення, що вода із кринички дуже помічна. Отець Павло отримав вдячного листа від чоловіка, який зцілився, і пожертву на облаштування джерела. Тепер тут зроблено криничку, незабаром буде споруджено купальню.
Тетяна СТОРЧАК, Савранський район
Дружба без кордонів
Березівське вище професійне училище, яким чимало років керує директорка Валентина Шевченко, тісно співпрацює з Одеським національним політехнічним університетом як на освітянській ниві, так і на культурній. На базі училища відбулася зустріч учнівського та педагогічного колективів із групою іноземних студентів факультету довузівської підготовки для іноземних громадян ОНПУ.
До складу делегації увійшли представники 17 країн.
Іноземні гості з великою цікавістю спостерігали за всім, що відбувалося навколо: були традиційні вітання, вручення короваю, екскурсія кабінетами закладу, огляд його матеріальнотехнічної бази. Представники різних народів зійшлися у спортивних змаганнях, де, звісно, перемогла дружба. Для популяризації культури та національних традицій різних країн світу був проведений спільний концерт українських та іноземних артистів. Вихованці та викладачі ВПУ ОНПУ показали високий рівень артистичної майстерності. А серед іноземних учасників концерту зокрема запам’яталася прекрасна молода співачка з Гвінеї. Театр мод (керівниця – заступниця директора Алла Ліщинська) продемонстрував вишукані колекції вбрання.
– Декілька років минуло від першого візиту іноземних студентів до Березівського ВПУ ОНПУ. Після нього дружні зустрічі стали традиційними. Нині у нас навчаються студенти з 25 країн світу, – говорить заступник декана факультету довузівської підготовки для іноземних громадян Одеського національного політехнічного університету, кандидат технічних наук, доцент Андрій Олександрович Савєльєв.
Гості щиро дякували за теплу українську гостинність та за смачне частування. Наприкінці дня за традицією молодь посадила деревця на Алеї дружби.
Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |