![]() |
|
![]() |
![]() |
У понеділок в Одесі відбувся науково-практичний семінар «Проблеми радонової небезпеки. Радон, оцінки ризику. Презентація карти радонового ризику Савранського району». Його учасники підсумували чотирирічну роботу з україно-шведського радонового проекту, створеного за угодою, укладеною міністерствами закордонних справ двох країн, Міністерством охорони здоров’я України і Шведським управлінням з радіаційної безпеки.
Чому саме радон викликав увагу спеціалістів? Бо це радіоактивний газ, який безперервно проникає із земних глибин на поверхню і є потужним випромінювачем небезпечних альфа-частинок, що руйнують живі клітини організму. Ця обставина потребувала вивчення і розробки рекомендацій щодо захисту населення від його іонізуючого випромінювання. На допомогу українським дослідникам прийшли шведські колеги, які мають у цій справі великий досвід. Перші дослідження з цієї теми там були проведені ще у 1920 році, а з 1979-го вони набули масового характеру. Як поінформували скандинавські фахівці, у них всі будівлі та окремі приміщення мають радонові сертифікати, а муніципалітети послуговуються картами радонових ризиків.
Шведські спеціалісти і науковці державної установи «Інститут гігієни та медичної екології ім. О. М. Марзєєва Академії медичних наук України» за активної участі Одеської обласної санітарно-епідеміологічної станції провели чотири навчальні семінари та кілька практичних занять для головних державних лікарів районів, фахівців гігієнічного профілю облдержсанепідслужби та відомчих санепідзакладів, виконали певну роботу з інформування громадськості про радонову небезпеку і склали карту радонових ризиків Савранського району.
На семінарі виступили координатор міжнародного проекту Габріела Бехарано зі Швеції, завідуюча відділом радіаційної гігієни Одеської обласної санітарно-епідеміологічної станції Людмила Зайченко, завідуюча лабораторією природних джерел випромінювання згаданого інституту ім. О. М. Марзєєва Тетяна Павленко та інші.
У рамках проекту подібна робота була проведена також у Київській та Кіровоградській областях, на черзі — Дніпропетровська і Донецька області.
Про радонову небезпеку та способи боротьби з нею читайте в одному з наступних номерів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |