![]() |
|
![]() |
![]() |
Трагедія, що сталася навесні цього року в селі Сухий Лиман, коли під час пожежі загинули троє малолітніх дітей, – у пам'яті багатьох жителів району. Гострим болем вона сколихнула батьків багатодітних родин Кароліно-Бугаза.
У колективному листі до «Одеських вістей» матері цього села пишуть: «Звичайно, у цьому провина, насамперед, батьків, але й соціальна складова не менш важлива. Через відсутність дитячого садка дітей просто нікуди дівати! Така ж ситуація і у нас. У селі КароліноБугаз 170 дітей дошкільного віку, а дитячого садка немає… Починаючи з 2000 року районна держадміністрація розпочала роботи з проектування дитячого садка. У 2010 році проект був завершений, проведено його експертизу. У 2011 році нам обіцяли будівництво дитсадка. Минуло понад рік, але досі його немає. Наприкінці минулого року на сходах села з «Народного бюджету» ми говорили про ці нагальні проблеми, керівництво району запевнило нас, що у 2012 році дитячий садок буде побудовано. Для батьків села це дуже животрепетна тема».
Нагадаємо, що через просадні ґрунти дитсадок радянської побудови на 140 місць у КароліноБугазі склався як картковий будиночок. Тріщина в чавунному водопроводі утворила течу, через що був ослаблений підмурівок фундаменту. Тому обурені батьки вже кілька років доставляють своїх дітей до дитсадка сусіднього села Роксолани. Також дитячого садка немає в Сухому Лимані, де сталася трагедія. Немає і в Новоградівці.
Як і повсюди, народжуваність у пострадянський період у районі скоротилася. Але відколи державою було вжито низку заходів для її підвищення, місць у дитсадках стало катастрофічно бракувати. На останній сесії Овідіопольської райради депутати серйозно розглянули цю досить гостру проблему. Одним із основних завдань, поставлених районною владою, стало відродження дитячих садків у кожному населеному пункті.
З'ясувалося, на сьогодні цілковита забезпеченість ними є тільки в Миколаївці, Дальнику та Йосипівці, дитсадки яких охоплюють дітей декількох сел. А от уже в Овідіополі місць бракує, попри наявність найкращого в області місткого дитячого садка «Калинка» на 280 місць, куди дітей на виховання привозили навіть із Одеси. Став потребувати розширення один із наявних дитсадків Овідіополя. До його будинку доспоруджують приміщення для двох груп.
Як підкреслює голова Овідіопольської райради Владислав Плешивцев, розширення та відкриття нових дитячих садків у сільській місцевості стане доброю основою для розвитку та підготовки дітей до подальшого навчання:
– Районна рада і райдержадміністрація ставлять пріоритетом здоров'я наших громадян та повноцінний виховний і навчальний процес, – говорить він, – і якщо шкіл достатньо, а ми фінансуємо з райбюджету шкільні ремонти, то забезпечення дошкільними установами не найкраще. Така проблема існує практично всюди по району. Наприклад, дитсадок у Надлиманському не було передано громаді, його залишено у статутному фонді ВАТ «Надлиманський». Сьогодні з райбюджету виділено 170 тисяч гривень для його придбання і подальшої реконструкції. Торік завершено ремонт дитсадка в Миколаївці. Гостра проблема склалася в Овідіополі: крім розширення існуючого, готуємо проект для будівництва нового дитсадка на 150 місць. Вирішено питання щодо будівництва дитсадка в КароліноБугазі на 110 місць, для чого виділено 15 мільйонів гривень державних коштів. У Доброолександрівці сьогодні працює лише одна група. Там провадиться ремонт, і незабаром сад розшириться ще на три групи. Також ми викуповуємо дитсадок у колишнього радгоспу в Мар’янівці. У Великодолинському є черга, попри відкриття нового дитсадка. Сьогодні провадиться будівництво ще одного в Новій Долині. У селі Петродолинському працюють дві групи, а дві потрібно організувати додатково. Серйозна, і поки що не вирішена ситуація в Сухому Лимані, Прилиманському, де дитсадків немає. І в Барабої, де відкрито одну групу, вкрай потрібна ще одна. І якщо нам вдасться вирішити низку цих гострих питань цього року, то ми дуже серйозно розвантажимо цю проблему.
Районна влада висловлює впевненість, що наступного року проблему забезпечення кожного населеного пункту району дитячим садком значною мірою буде розв’язано. Зрозуміло, що такий самодостатній і економічно міцний район, як Овідіопольський, повинен створити належні умови для виховання дітей дошкільного віку.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |