![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Молодь – за гармонію життя
В Українському дитячому центрі «Молода гвардія» завершився VIII обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров'я».
На березі Чорного моря зібралися дівчата та юнаки регіону, які не словом, а ділом пропагують здоровий спосіб життя, власним прикладом доводять переваги гармонійного співіснування зі світом довкола нас. У межах фестивалю відбулися тематичні тренінги, конкурси, вікторини, майстеркласи, а також науковометодичний семінар, який провели педагоги ОНУ ім. І.І. Мечникова. На завершення відбулися галаконцерт і нагородження учасників фестивалю.
Хай славен буде винороб
У Національному науковому центрі «Інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова» завершився V Всеукраїнський фестиваль авторського вина «Живе вино України-2012».
У ньому взяли участь 22 виробники цього шляхетного напою з різних регіонів країни, що представили на конкурси «Сонячне Таїрове2012» і «Народна дегустація» зразки своєї продукції. У підсумку понад сорок із них були удостоєні дипломів I, II та III ступенів. У плині фестивалю відбулися також семінар «Виробництво органічних вин: основні принципи та тенденції», ярмарокпродаж вин та іншої сільськогосподарської продукції, виставка устаткування для виноробства та народних промислів, консультації. Як заявив директор Національного наукового центру «Інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є. Таїрова» В. Власов, такі фестивалі провадяться з метою пропаганди споживання виноградного вина як вартісного харчового продукту, а також розвитку ділових і дружніх відносин між його виробниками.
Про що говорили митники
Завершилася чотириденна зустріч голів митних відомств України, Росії, Білорусі та Молдови, повідомляє прес-служба Одеського морського торговельного порту.
Голова ДМС України Ігор Калетник, керівник ФМС Росії Андрій Бельянінов, голова ДМК Білорусі Олександр Шпилевський і генеральний директор митної служби Молдови Тудор Балицький розглянули пріоритетні напрями в розвитку взаємодії митних органів, говориться в повідомленні. Зокрема – такі питання, як удосконалення процедур при виконанні міжнародних перевезень вантажів через морські порти, здійснення скооперованого контролю на спільних кордонах, розвиток інфраструктури пунктів пропуску.
Кокаїну їм було замало
В результаті багатоетапної спецоперації працівники СБУ викрили та припинили протиправну діяльність міжнародного організованого злочинного угруповання, повідомляє прес-центр відомства.
Зокрема, оперативники затримали в центрі Одеси трьох учасників злочинного угруповання – двох громадян України та громадянина Молдови – при спробі реалізувати півкілограма кокаїну вартістю 45 тисяч євро. Крім цього, зловмисники готували до збуту і партію фальшивої валюти – 10 тисяч євро банкнотами номіналом 100 та 200 євро, які відтворювали всі основні елементи справжньої купюри європейської валюти: написи, водяні знаки, різнокольорові голограми, а також металеві та магнітні захисні смуги. Як говориться в повідомленні, слідчими УСБУ в Одеській області завершено розслідування кримінальної справи. Її скеровано до суду.
Балтський район
Обрано курс на якісні зміни
Чергове засідання колегії при голові райдержадміністрації розпочалося з обговорення соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, якими визначено основні напрями діяльності всіх органів влади.
Наголошувалося на тому, що проект «Народний бюджет» вдало переплітається із соціальними ініціативами Президента. Із запланованих у програмі 153 об’єктів завершено 37. На 76 об'єктах провадяться роботи. Зокрема, відкрито актову залу Саражинської загальноосвітньої школи, на що залучено 150 тисяч гривень із фонду депутата Верховної Ради Леоніда Клімова та кошти товариства «Саражинка». Підключено мережі вуличного освітлення в місті Балта та в 14 селах району. Споруджено пам’ятник ліквідаторам Чорнобильської катастрофи у місті (15 тисяч гривень позабюджетних коштів). Завершено будівництво вітки газопроводу високого тиску в місті Балті, виконано капремонт дорожнього покриття декількох вулиць. Крім того, додатково проведено роботи на двох об’єктах, які не були передбачені у програмі соціальноекономічного розвитку.
Таким чином, на початок травня профінансовано об’єкти на суму 2852,2 тисячі гривень бюджетних коштів, зокрема сільські – на 1714,8 тисячі гривень. В межах програми «Народний бюджет» до 1 липня буде відкрито три пріоритетні об’єкти: Чернеченську школусадок, газопровід у селі Мирони та дитяче відділення Балтської райлікарні.
Білгород-Дністровський район
У планах –
міст через лиман
На черговій, дванадцятій сесії райради депутати затвердили «Схему планування території Білгород-Дністровського району», що пройшла державну експертизу.
Її представив директор держпідприємства «НДПІ містобудування», науковий керівник проекту Василь Онищенко. Із затвердженням цього документа у районі з'явилася можливість розробляти генеральні плани населених пунктів і докладні плани територій за їхніми межами і, головне, – активніше залучати інвесторів.
Особливо зацікавила депутатів схема перспективного розвитку транспортної мережі. За словами В. Онищенка, вона передусім передбачає будівництво ділянки автошляху державного значення Одеса – Рені в напрямку Бухареста з ділянкою Одеса – Овідіополь – БілгородДністровський – Монаші. Для цього 81кілометрового маршруту розроблено технічне забезпечення, схвалене Кабміном іще торік. Довжина дороги на території району становитиме 33,6 км. При цьому через Дністровський лиман передбачено будівництво мостового переходу довжиною 5,7 км. Траса увійде до складу Дев'ятого міжнародного транспортного коридора.
Паралельно ухвалено розробити докладний план розвитку території Будацької коси. Загалом на сесії обговорено та ухвалено рішення за 20 питаннями першорядного значення.
Овідіопольський район
Енергетики зазволікли…
В Овідіополі на сході громадян представники влади відзвітували про виконання програми «Народний бюджет». Почалися ж збори з демонстрації фільму, у якому показано об'єкти області, де роботи вже завершено.
Потім голова Овідіопольської РДА Михайло Жидков розповів про виконання «Народного бюджету» в районі та про можливості місцевого бюджету. Зокрема, він повідомив про виділення з обласного бюджету 12 мільйонів гривень на ремонт доріг обласного значення, які проходять через район. Голова райради Владислав Плешивцев підкреслив, що завдяки програмі «Народний бюджет» вдалося об'єднати сили всіх політичних партій. І висловив надію, що на липневій сесії депутати підтримають виділення коштів на завершення робіт за цими об'єктами в обсязі більшому за запланований. Своєю чергою Овідіопольський селищний голова Валентина Гоменюк розповіла про перебіг виконання програми в райцентрі. За її словами, у неї включено реставрацію площі Овідія та прилеглої до неї території, а також електрифікація житлового масиву Південний. За першим об'єктом, заявила вона, роботи вже почалися. Але затримуються роботи щодо електрифікації житломасиву, бо цей процес зволікається чиновниками ВАТ «Одесаобленерго». Це ж відомство відкладає на непевний час і погодження проекту будівництва нової дошкільної установи на території дитсадка «Ромашка», підкреслила вона.
С????????? ?????
аратський район
Мікроавтобус у подарунок
Уродженець села Міняйлівки Аркадій Знаковян, що живе нині в сусідній Молдові, вручив сільраді пасажирський мікроавтобус «газель».
Як повідомляє Міняйлівський сільський голова Іван Дикусар, автобус довозитиме малят до дитсадка, розташованого у віддаленій частині села. Його відвідують близько 40 дітей, половина з яких мешкає у протилежній частині населеного пункту. Батьки щиро вдячні Аркадієві Знаковяну за такий щедрий подарунок.
Татарбунарський район
Зусиллями всієї громади
П'ять суботників від початку року провели мешканці сіл, що належать до Жовтоярської сільської ради.
Сільський голова С. Міховський вважає, що завдяки проектові «Народний бюджет» люди стали набагато активніше брати участь у справах громади. У плині його реалізації вже зроблено ремонт у клубі села Жовтий Яр. За підтримки фермерських господарств «Марічка» та «Віпаж» триває будівництво водопроводу в селі Новому, відремонтовано і глядачеву залу клубу. Але й в інших селах роботи чимало. У кожному є клуб, бібліотека, школа, дитсадок і медична установа. Їх ремонт потребує чималих коштів. Завдяки допомозі спонсорів у мешканців сіл з'явилася надія на розв'язання проблеми водопостачання. На сході народний депутат Віталій Барвіненко сказав, що, можливо, уже цього року за підсумками діяльності за 9 місяців і в разі наявності проектнокошторисної документації з обласного бюджету можуть бути виділені кошти на будівництво нової артезіанської свердловини.
Ізмаїльський район
Сім золотих медалей
За інформацією відділу освіти Ізмаїльської райдержадміністрації, цього року школи району дали путівку в життя 424 випускникам.
За високі показники в навчанні медалями було відзначено одинадцятьох учнів, зокрема сімох – золотими.
Ізмаїл
Затверджено
титульний список
Виконком міської ради затвердив титульний список об'єктів поточного ремонту на загальну суму 916,7 тисячі гривень.
До нього ввійшли: проїзні частини проспектів Суворова та Леніна, п'єдестал пам'ятника морякам Дунайської флотилії, огорожі в парках і скверах, тротуари. Чотири позиції із цього списку, за винятком поточного ремонту проспекту Суворова, будуть виконані за рахунок коштів загального фонду, а головна магістраль міста – спеціального фонду.
Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. БАРАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, В. АКІМОВ, О. КОЛЄВ
Мовне питання:
не варто шукати обхідних шляхів
24 травня під час обговорення проекту Закону «Про основи державної мовної політики» пристрасті у сесійній залі Верховної Ради загострилися так, що дійшло до бійки. Питання справді дуже непевне, воно викликає багато дискусій. Прокоментував ситуацію із використанням мов в Україні й заступник голови Одеської облради Олексій Гончаренко.
У своєму блогу на сайті «Українська правда» він, зокрема, пише, що є два варіанти ставлення до проблеми. Або громадяни мусять підлаштовуватися під позицію держави, або держава повинна підлаштувати свою позицію під громадян.
Пішоходи часто самі протоптують стежки на газонах, відзначає політик. Досвідчені архітектори знають: там, де через газон протоптано стежку, припустився помилки архітектор. На місці стежки має бути передбачена доріжка.
У статті О. Гончаренка наведено результати дослідження щодо мовного питання, нещодавно проведеного соціологами з R&B Group. За їхніми даними, 4244% українців говорять вдома й на роботі українською мовою, а 3536% – російською. І 2021% – обома. Сумарно російською мовою говорять 5557%, українською – 6265% українців.
Політик переконаний у тому, що держава повинна підлаштовуватися під потреби громадян, а не навпаки. Іноді говорять, що захист інтересів російськомовних українців може призвести до втрати суверенітету країни. Насправді нічого такого не сталося ні з Бельгією, ні зі Швейцарією, ні з Канадою, – говорить О. Гончаренко. Навіть у маленькому Люксембургу три офіційні мови. У Бельгії, наприклад, офіційний статус має німецька мова, що є рідною лише для 1% бельгійців.
Від того, що мешканці російськомовних регіонів нашої великої країни житимуть в умовах мовного комфорту, всій Україні стане тільки краще, вважає автор блогу.
Мовні стежки у нас давно й дуже ретельно протоптані. Наприклад, рекламісти в Одесі всі плакати роблять російською мовою, розміщуючи український варіант написів дрібним шрифтом. Схожі хитрощі використовуються і в інших сферах. Але навіщо змушувати людей шукати обхідних шляхів? Держава має бути максимально зручною для громадян. Наприклад, здавалося б, зовсім просте питання про російський дубляж у кінотеатрах досі не вирішено полюдськи. І прийняття пропонованого Закону «Про основи державної мовної політики», на думку Олексія Гончаренка, – це той мінімум, який потрібно впровадити для поваги прав усіх громадян України.
Наш кор.
Підписано двосторонню угоду
У вівторок підписано двосторонню угоду про співробітництво в різних сферах життя між Балтською райдержадміністрацією, районною радою та Тарновським повітом у Польщі. У вітальних словах і голова райдержадміністрації Василь Бабанський, і віцестароста повіту Мирослав Банах висловили впевненість, що співпраця польського і українського народів стане плідною на довгі роки. Цей крок сприятиме ефективному розвиткові економіки країн, культури та мистецтва, науки і техніки, освіти і спорту, охорони здоров’я і туризму, екології та раціонального використання природних ресурсів. Значну увагу сторони приділяли інвестиційному співробітництву та спільній діяльності підприємницьких структур.
Любов Кузьменко
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |