![]() |
|
![]() |
![]() |
Уже традиційні, шості, Липівські читання цьогоріч бібліотеці для юнацтва. Провідна тема — збереження та актуалізація їхньої спадщини.
У перший день пройшла конференція та відкрилася виставка «Родина Лип в Одесі, Україні, за кордоном». На пленарному засіданні прозвучали доповіді, які стосувалися публіцистики Юрія Липи, його поетичного й прозового доробку, смислової організації творів, мовознавчих поглядів тощо. Також відбувся міждисциплінарний семінар (модератор — голова правління благодійного Фонду ім. Івана та Юрія Лип Галина Дольник) за участі дослідників творчості Юрія Липи, науковців із багатьох навчальних закладів різних міст України. Зокрема йшлося про жанрово-стильові особливості літературної спадщини Липи-молодшого, його етнонаціо-нальні державотворчі ідеї, геополітичні концепції.
У рамках читань було презентовано четвертий том багатотомного зібрання творів Юрія Липи, який, як і попередні три томи, побачив світ у львівському видавництві «Каменяр».
Традиційно Липівські читання передбачають проект «Дороги пам'яті» — відвідання місць, пов'язаних з іменами Івана та Юрія Лип, з метою глибшого усвідомлення феномену цих двох великих українців. Учасники читань відвідали могили Івана Липи — ум. Винники, Марти Липи відбулися на початку травня у Львівській обласній імен Івана та Юрія Лип в історичній пам'яті народу — на Личаківському кладовищі у Львові, Юрія Липи — в с. Бунові Яворівського району, а також Липівський меморіал на хуторі Іваники поблизу с. Бунова, музеї у Яворові: краєзнавчий — «Яворівщина», меморіальний — Осипа Маковея та Музей-садибу поета Богдана-Ігоря Антонича у с. Бортятин Мостиського району.
Нагадаємо, перші Липівські читання відбулися 2000 року, коли спільними зусиллями Одеської «Просвіти» та філологічного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова було проведено Всеукраїнську наукову конференцію «Творчість Юрія Липи в культурно-історичному контексті XX століття». Відтак у 2001-у, 2006-у, 2008-у, 2010 роках на базі різних культурно-освітніх закладів (Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинсь-кого, Фонд ім. Івана та Юрія Лип, Кам'янець-Под-ільський національний університет їм. І. Огієнка, Український дім Одеси) проводилися Липівські читання, до яких з кожним роком приєднувалося дедалі більше учасників — науковців, дослідників життя цих великих українців.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |