ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Що там, за скупою мовою звіту?
29.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 56(4330) / Тираж: 18937

Коли заходить розмова про делеговані місцевим органам влади повноваження, можна побачити поблажливо­ввічливе похитування головами. Мовляв, які повноваження і яка виконана робота? Насправді спектр проблем і питань, які доводиться вирішувати, виявляється дуже широким. Доброю ілюстрацією до цього служить звіт облдержадміністрації про виконання делегованих їй обласною радою повноважень у 2011 році.

– Для населення дуже точним індикатором того, що відбувається у суспільстві, є соці­альна сфера, зокрема, рівень безробіття, – вва­жає депутат обласної ради, академік Академії економічних наук України, заслужений економіст України О.С. КРАВЕЦЬ. – На 1 січня 2012 року було зареєстровано 16 140 безробітних, що на 21,7% менше, ніж на аналогічний період 2011 року. Це свідчить про ефективність проведених Головним управлінням праці та соціального захисту населення заходів щодо протидії безробіттю. У 2011 році у всіх сферах економіки області з'явилося 48,6 тисячі робочих місць. Це на третину більше порівняно з 2010 роком.

– Олександре Семеновичу, минулий рік став поворотним у розв’язанні накопичених проблем сільських шкіл – в одних районах завершували їхнє будівництво і вводили в експлуатацію, в інших продовжували капітальний ремонт або починали проектування нових.

– Причому не залишилися без уваги віддалені райони. Були побудовані школи в селі Немирівському Балтського району, Лісках Кілійського, а також у Лиманському Ренійського, Ганнівці Тарутинського, Пав­лівці Фрунзівського районів.

Тривало будівництво шкіл у селі Троїць­кому Біляївського району, Ставровому Красноокнянського, Новопетрівці Велико­михайлівського районів.

У 2011 році мережа дошкільних закладів області зросла на 16 об'єктів. Вдалося відновити роботу 4 дошкільних закладів, створити 24 навчально­виховних комплекси «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад».

Триває дуже цікавий і важливий експеримент щодо створення навчальних закладів нового типу на базі Білгород­Дністровського дитячого будинку для дітей дошкільного і шкільного віку, Одеського дитячого будинку «Жемчужинка».

З метою створення умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, їхньої самореалізації, Ізмаїльська школа­інтернат для дітей­сиріт і дітей, що залишилися без батьківської опіки, реорганізована на Ізмаїльську школу­інтернат – військово­морський ліцей з посиленою військово­спортивною підготовкою.

Для загальноосвітніх закладів придбано комп'ютерні й мультимедійні комплекси на 1 мільйон гривень, а також устаткування для спеціалізованих шкіл­інтернатів на 500 тисяч гривень.

Я хотів би звернути особливу увагу: торік вдалося не лише зберегти наявну мережу позашкільних навчальних закладів, але й відкрити нові. Так, з'явилися Одеський валеологічний центр, центр вивчення англійської мови, Гвоздавський будинок позашкільного навчання і виховання в Любашівському районі.

Усього торік 81,4 тисячі дітей (або 36% від загальної чисельності дітей шкільного віку) займалися в гуртках позашкільних навчальних закладів. Відсоток охоплення дітей позашкільним вихованням в області зріс за рік на 1,7%.

– Які кроки зроблено для підтримки найталановитіших учнів, які проявляють цікавість до науки?

– Вдалося значно активізувати роботу із залучення учнівської молоді до участі у всеукраїнських масових заходах. Було проведено 137 обласних, всеукраїнських і міжнародних заходів художньо­естетичного, еколого­натуралістичного, туристично­краєзнавчого, науково­технічного напрямів. У них взяли участь понад 180 тисяч чоловік.

Для участі в обласному етапі Всеукра­їнського конкурсу­захисту науково­дослідних робіт членів Малої академії наук було представлено 778 звітів. За результатами конкурсу, троє учнів з Одеської області стали претендентами на одержання стипендії Президента України.

Були затверджені стипендії голови облдержадміністрації переможцям обласного етапу конкурсу­захисту науково­дослідних робіт членів Малої академії наук. У 18 ра­йонах області засновано виплату стипендій голів райдержадміністрацій та голів районних рад.

– Чимало влада зробила і для сільської охорони здоров’я.

– Керівництво області не раз підкреслювало, що якісна медична допомога повинна бути наближена до людей. Тому у 2011 році виділялися кошти на будівництво і реконструкцію об'єктів охорони здоров'я. Зокрема, лікарні села Великодолинського Овідіопольського району, пологового відділення Комінтернівської ЦРЛ, інфекційного відділення Іванівської ЦРЛ, хірургічного відділення Фрунзівської ЦРЛ, харчоблоку обласного онкологічного диспансеру.

Комп'ютерні томографи встановлені у Любашівській центральній районній лікарні, Котовській міській лікарні та Дунайській басейновій лікарні на водному транспорті в Ізмаїлі. Було придбано 15 апаратів для проведення гемодіалізу, 3 реанімаційних комплекси, маммограф, 8 рентген­установок, 8 апаратів УЗО, 14 інкубаторів і 10 систем для проведення інтенсивної терапії немовлят, 25 одиниць наркозно­дихальної апаратури, 22 дефібрилятори.

За рахунок коштів обласного бюджету проведено капітальні ремонти в обласній стоматологічній поліклініці, опіковому відділенні обласного медичного центру, обласних шкірвенерологічному і протитуберкульозному диспансерах, обласних лікарнях – психіатричних № 1 і № 2, туберкульозній з відділенням для інвалідів Великої Вітчизняної війни, у ФАПі села Ставрового Красноокнянського району, у навчальних приміщеннях і гуртожитку обласного базового медичного училища.

– Незважаючи на економічні труднощі, у 2011 році на підтримання установ культури і мистецтва з обласного бюджету було спрямовано 93,6 мільйона гривень.

– Проведено капітальний ремонт будинку культури села Озерного Ізмаїльського району, Ананьївського районного будинку культури, центру культури і мистецтв міста Кілії, музичної школи села Старокозачого Болградського району.

Велика увага приділялася питанням соціального захисту працівників сфери культури. На виплату стипендій ветеранам культосвітньої роботи, творчим працівникам похилого віку і молодим вокалістам з обласного бюджету було спрямовано 49,2 тисячі гривень.

– Губернатор області Едуард Леоні­дович Матвійчук неодноразово підкреслював, що в регіоні повинні бути створені максимально сприятливі умови для інвесторів. Ситуація змінилася на краще?

– Так. Розпорядженням голови облдерж­адміністрації було створено раду вітчизняних і закордонних інвесторів. На одному з її засідань відбулася презентація проекту спорудження залізничної магістралі від порту Рені до залізниці Одеса – Ізмаїл. А також презентація субрегіональної стратегії підвищення конкурентоспроможності й рівня економічного розвитку Придунайського субрегіону.

Та й не можна забувати: інвестиції сьогодні треба навчатися залучати, треба навчатися вести діалог і працювати з інвесторами, пропонуючи на їхній розгляд чіткі й конкретні бізнес­плани. Ділові люди люблять конкретику. Більшості керівників на місцях доводиться опановувати цю майстерність з азів. Тому у квітні минулого року облдерж­адміністрація спільно з Одеським регіональним інститутом державного управління при Президентові України провела семінар «Залучення інвестицій як основний чинник стабільного розвитку області».

Разом з координатором ОБСЄ в Україні почалася реалізація проекту «Підвищення якості та прозорості адміністративних послуг, надаваних органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в інвестиційній сфері». Його основне завдання – спростити механізми супроводу й втілення у життя перспективних проектів як з нашого, так і з боку інвестора.

Крім того, представники облдержадміністрації взяли участь у роботі 2­го Міжнародного ділового форуму підприємців «Шовковий шлях» у Трабзоні, Туреччина, під час якого представили інвестиційний потенціал області й обговорили можливі перспективи спільної співпраці. Відповідна акція відбулася і у польській Лодзі, на VIII Міжнародному воєводському ярмарку.

Делегація Одеської області відвідала місто Ренн у Франції з метою налагодження співпраці з регіоном Бретань і для участі у 25­й Міжнародній виставці­ярмарку у сфері тваринництва «Space 2011». Під час зустрічі відбулася презентація агропромислового, морегосподарського і туристичного потенціалу Одещини.

Під час візиту нашої делегації до Китаю пройшли переговори з керівництвом Китай­ської національної машинобудівної корпорації «Синомах», і сторонам вдалося визначити основні параметри будівництва технологічного парку в Комінтернівському районі.

– Наприкінці року пройшов традиційний Дунайський інвестиційний форум, який щорічно збирає представників Придунайських країн. Є результати?

– На форумі представляли потенціал найбільш привабливих з погляду інвестування галузей економіки регіону – транспорту, енергетики, сільського господарства і переробної промисловості. У межах роботи транспортної секції основний акцент було зроблено на потенціал Ренійського та Ізмаїльського торговельних портів, представлено проект будівництва поромної переправи Ізмаїл­Тульча. Аграрії обговорили досвід впровадження сучасних технологій у розвиток зернопереробної й виноробної галузей. Секція з проблем енергетики розглянула перспективні енергоощадні проекти.

Під час роботи Дунайського інвестиційного форуму вдалося підписати 8 протоколів про наміри між облдержадміністрацією і компаніями, які вже реалізують або мають намір запроваджувати у життя інвестиційні проекти на території Одеської області.

– Олександре Семеновичу, протягом 2011 року управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації провадило роботу щодо підготовки містобудівних документів районів і населених пунктів…

– Мова йшла про схеми планування територій Татарбунарського і Овідіопольського районів, генеральні плани міст Болграда, Роздільної, Рені, Теплодара, Овідіополя, сіл Косівки, Попаздри, Чабанського, При­морського Білгород­Дністровського району, Виноградного, Владичені, Дмит­рівки, Оріхівки Болградського району, Барабоя, Доброолександрівки, Мар’янівки, Сухого Лиману, Роксолан Овідіопольського району.

– У 2011 році почалися роботи щодо вивезення з території області непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Було здійснено реальний і дуже важливий крок на шляху до повного очищення області від отрутохімікатів. Коли ж завершиться цей важливий процес?

– Справді, переговори, які постійно провадилися керівництвом області, дозволили залучити кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 38 мільйонів 400 тисяч гривень. Ще 3 мільйони 615 тисяч гривень виділив обласний бюджет. Усе це дозволило вивезти понад 147 тонн отрутохімікатів. Гадаю, у 2012 році цю роботу вдасться завершити цілком.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту