![]() |
|
![]() |
![]() |
Коли заходить розмова про делеговані місцевим органам влади повноваження, можна побачити поблажливоввічливе похитування головами. Мовляв, які повноваження і яка виконана робота? Насправді спектр проблем і питань, які доводиться вирішувати, виявляється дуже широким. Доброю ілюстрацією до цього служить звіт облдержадміністрації про виконання делегованих їй обласною радою повноважень у 2011 році.
– Для населення дуже точним індикатором того, що відбувається у суспільстві, є соціальна сфера, зокрема, рівень безробіття, – вважає депутат обласної ради, академік Академії економічних наук України, заслужений економіст України О.С. КРАВЕЦЬ. – На 1 січня 2012 року було зареєстровано 16 140 безробітних, що на 21,7% менше, ніж на аналогічний період 2011 року. Це свідчить про ефективність проведених Головним управлінням праці та соціального захисту населення заходів щодо протидії безробіттю. У 2011 році у всіх сферах економіки області з'явилося 48,6 тисячі робочих місць. Це на третину більше порівняно з 2010 роком.
– Олександре Семеновичу, минулий рік став поворотним у розв’язанні накопичених проблем сільських шкіл – в одних районах завершували їхнє будівництво і вводили в експлуатацію, в інших продовжували капітальний ремонт або починали проектування нових.
– Причому не залишилися без уваги віддалені райони. Були побудовані школи в селі Немирівському Балтського району, Лісках Кілійського, а також у Лиманському Ренійського, Ганнівці Тарутинського, Павлівці Фрунзівського районів.
Тривало будівництво шкіл у селі Троїцькому Біляївського району, Ставровому Красноокнянського, Новопетрівці Великомихайлівського районів.
У 2011 році мережа дошкільних закладів області зросла на 16 об'єктів. Вдалося відновити роботу 4 дошкільних закладів, створити 24 навчальновиховних комплекси «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад».
Триває дуже цікавий і важливий експеримент щодо створення навчальних закладів нового типу на базі БілгородДністровського дитячого будинку для дітей дошкільного і шкільного віку, Одеського дитячого будинку «Жемчужинка».
З метою створення умов для розвитку обдарованих і талановитих дітей, їхньої самореалізації, Ізмаїльська школаінтернат для дітейсиріт і дітей, що залишилися без батьківської опіки, реорганізована на Ізмаїльську школуінтернат – військовоморський ліцей з посиленою військовоспортивною підготовкою.
Для загальноосвітніх закладів придбано комп'ютерні й мультимедійні комплекси на 1 мільйон гривень, а також устаткування для спеціалізованих шкілінтернатів на 500 тисяч гривень.
Я хотів би звернути особливу увагу: торік вдалося не лише зберегти наявну мережу позашкільних навчальних закладів, але й відкрити нові. Так, з'явилися Одеський валеологічний центр, центр вивчення англійської мови, Гвоздавський будинок позашкільного навчання і виховання в Любашівському районі.
Усього торік 81,4 тисячі дітей (або 36% від загальної чисельності дітей шкільного віку) займалися в гуртках позашкільних навчальних закладів. Відсоток охоплення дітей позашкільним вихованням в області зріс за рік на 1,7%.
– Які кроки зроблено для підтримки найталановитіших учнів, які проявляють цікавість до науки?
– Вдалося значно активізувати роботу із залучення учнівської молоді до участі у всеукраїнських масових заходах. Було проведено 137 обласних, всеукраїнських і міжнародних заходів художньоестетичного, екологонатуралістичного, туристичнокраєзнавчого, науковотехнічного напрямів. У них взяли участь понад 180 тисяч чоловік.
Для участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсузахисту науководослідних робіт членів Малої академії наук було представлено 778 звітів. За результатами конкурсу, троє учнів з Одеської області стали претендентами на одержання стипендії Президента України.
Були затверджені стипендії голови облдержадміністрації переможцям обласного етапу конкурсузахисту науководослідних робіт членів Малої академії наук. У 18 районах області засновано виплату стипендій голів райдержадміністрацій та голів районних рад.
– Чимало влада зробила і для сільської охорони здоров’я.
– Керівництво області не раз підкреслювало, що якісна медична допомога повинна бути наближена до людей. Тому у 2011 році виділялися кошти на будівництво і реконструкцію об'єктів охорони здоров'я. Зокрема, лікарні села Великодолинського Овідіопольського району, пологового відділення Комінтернівської ЦРЛ, інфекційного відділення Іванівської ЦРЛ, хірургічного відділення Фрунзівської ЦРЛ, харчоблоку обласного онкологічного диспансеру.
Комп'ютерні томографи встановлені у Любашівській центральній районній лікарні, Котовській міській лікарні та Дунайській басейновій лікарні на водному транспорті в Ізмаїлі. Було придбано 15 апаратів для проведення гемодіалізу, 3 реанімаційних комплекси, маммограф, 8 рентгенустановок, 8 апаратів УЗО, 14 інкубаторів і 10 систем для проведення інтенсивної терапії немовлят, 25 одиниць наркознодихальної апаратури, 22 дефібрилятори.
За рахунок коштів обласного бюджету проведено капітальні ремонти в обласній стоматологічній поліклініці, опіковому відділенні обласного медичного центру, обласних шкірвенерологічному і протитуберкульозному диспансерах, обласних лікарнях – психіатричних № 1 і № 2, туберкульозній з відділенням для інвалідів Великої Вітчизняної війни, у ФАПі села Ставрового Красноокнянського району, у навчальних приміщеннях і гуртожитку обласного базового медичного училища.
– Незважаючи на економічні труднощі, у 2011 році на підтримання установ культури і мистецтва з обласного бюджету було спрямовано 93,6 мільйона гривень.
– Проведено капітальний ремонт будинку культури села Озерного Ізмаїльського району, Ананьївського районного будинку культури, центру культури і мистецтв міста Кілії, музичної школи села Старокозачого Болградського району.
Велика увага приділялася питанням соціального захисту працівників сфери культури. На виплату стипендій ветеранам культосвітньої роботи, творчим працівникам похилого віку і молодим вокалістам з обласного бюджету було спрямовано 49,2 тисячі гривень.
– Губернатор області Едуард Леонідович Матвійчук неодноразово підкреслював, що в регіоні повинні бути створені максимально сприятливі умови для інвесторів. Ситуація змінилася на краще?
– Так. Розпорядженням голови облдержадміністрації було створено раду вітчизняних і закордонних інвесторів. На одному з її засідань відбулася презентація проекту спорудження залізничної магістралі від порту Рені до залізниці Одеса – Ізмаїл. А також презентація субрегіональної стратегії підвищення конкурентоспроможності й рівня економічного розвитку Придунайського субрегіону.
Та й не можна забувати: інвестиції сьогодні треба навчатися залучати, треба навчатися вести діалог і працювати з інвесторами, пропонуючи на їхній розгляд чіткі й конкретні бізнесплани. Ділові люди люблять конкретику. Більшості керівників на місцях доводиться опановувати цю майстерність з азів. Тому у квітні минулого року облдержадміністрація спільно з Одеським регіональним інститутом державного управління при Президентові України провела семінар «Залучення інвестицій як основний чинник стабільного розвитку області».
Разом з координатором ОБСЄ в Україні почалася реалізація проекту «Підвищення якості та прозорості адміністративних послуг, надаваних органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в інвестиційній сфері». Його основне завдання – спростити механізми супроводу й втілення у життя перспективних проектів як з нашого, так і з боку інвестора.
Крім того, представники облдержадміністрації взяли участь у роботі 2го Міжнародного ділового форуму підприємців «Шовковий шлях» у Трабзоні, Туреччина, під час якого представили інвестиційний потенціал області й обговорили можливі перспективи спільної співпраці. Відповідна акція відбулася і у польській Лодзі, на VIII Міжнародному воєводському ярмарку.
Делегація Одеської області відвідала місто Ренн у Франції з метою налагодження співпраці з регіоном Бретань і для участі у 25й Міжнародній виставціярмарку у сфері тваринництва «Space 2011». Під час зустрічі відбулася презентація агропромислового, морегосподарського і туристичного потенціалу Одещини.
Під час візиту нашої делегації до Китаю пройшли переговори з керівництвом Китайської національної машинобудівної корпорації «Синомах», і сторонам вдалося визначити основні параметри будівництва технологічного парку в Комінтернівському районі.
– Наприкінці року пройшов традиційний Дунайський інвестиційний форум, який щорічно збирає представників Придунайських країн. Є результати?
– На форумі представляли потенціал найбільш привабливих з погляду інвестування галузей економіки регіону – транспорту, енергетики, сільського господарства і переробної промисловості. У межах роботи транспортної секції основний акцент було зроблено на потенціал Ренійського та Ізмаїльського торговельних портів, представлено проект будівництва поромної переправи ІзмаїлТульча. Аграрії обговорили досвід впровадження сучасних технологій у розвиток зернопереробної й виноробної галузей. Секція з проблем енергетики розглянула перспективні енергоощадні проекти.
Під час роботи Дунайського інвестиційного форуму вдалося підписати 8 протоколів про наміри між облдержадміністрацією і компаніями, які вже реалізують або мають намір запроваджувати у життя інвестиційні проекти на території Одеської області.
– Олександре Семеновичу, протягом 2011 року управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації провадило роботу щодо підготовки містобудівних документів районів і населених пунктів…
– Мова йшла про схеми планування територій Татарбунарського і Овідіопольського районів, генеральні плани міст Болграда, Роздільної, Рені, Теплодара, Овідіополя, сіл Косівки, Попаздри, Чабанського, Приморського БілгородДністровського району, Виноградного, Владичені, Дмитрівки, Оріхівки Болградського району, Барабоя, Доброолександрівки, Мар’янівки, Сухого Лиману, Роксолан Овідіопольського району.
– У 2011 році почалися роботи щодо вивезення з території області непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. Було здійснено реальний і дуже важливий крок на шляху до повного очищення області від отрутохімікатів. Коли ж завершиться цей важливий процес?
– Справді, переговори, які постійно провадилися керівництвом області, дозволили залучити кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища у сумі 38 мільйонів 400 тисяч гривень. Ще 3 мільйони 615 тисяч гривень виділив обласний бюджет. Усе це дозволило вивезти понад 147 тонн отрутохімікатів. Гадаю, у 2012 році цю роботу вдасться завершити цілком.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |