![]() |
|
![]() |
![]() |
У Білгород-Дністровській міській раді відбулося розширене засідання міської координаційної ради з питань запобігання поширенню наркоманії, ВІЛ/СНІДУ, туберкульозу та подолання дитячої безпритульності. На зустрічі були присутні делегати від малих міст Одещини — Арцизу, Котовська, Березівки, Ізмаїлу, Теплодару. Участь у роботі взяли також представники місцевих управлінь охорони здоров'я, міської СЕС, відділів у справах сім'ї та молоді, культури, освіти, кримінально-виконавчої інспекції, соціальних та громадських структур.Глобальна епідемія
Віце-мер Білгорода-Дністровського, голова координаційної ради Валентина Бондаренко розповіла про досвід міста щодо профілактики небезпечних для життя захворювань та активізацію роботи під час проведення місячників по боротьбі зі СНІДом та туберкульозом. У березні-квітні цього року проходив місячник боротьби з туберкульозом під гаслом «Зупиніть туберкульоз, поки я живий!», присвячений Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби із захворюванням, тому на засіданні більше всього часу приділили обговоренню питань туберкульозу.
Головна мета ЗМІ, зокрема нашої газети, — інформувати. Якомога більше людей мають усвідомити, що у світі панує глобальна епідемія туберкульозу, і зрозуміти, що треба чинити опір цій хворобі. Недуга не ліквідована в жодній країні, складною залишається ситуація і в Україні.
Позитивні зрушення
Про стан захворювання населення на туберкульоз у Білгороді-Дністровському, Затоці та Сергіївці за підсумками перших трьох місяців 2012 року доповіла начальник управління охорони здоров'я Тетяна Сибір-цева. Наразі зареєстровано 115 людей, хворих на туберкульоз. Місто лідирує в позиціях діагностики бацилярних • форм туберкульозу (за перший квар-
тал виявлено _
9 осіб). Розроблена програма боротьби з туберкульозом здійснюється за рахунок місцевого бюджету.
Зі слів Наталі Орлової, завідуючої епід-відділом міської санепідслуж-би, зазвичай вилікувати хворого на туберкульоз коштує державі кілька тисяч гривень, а вартість лікування хворого з мультирезистентною формою туберкульозу сягає 200 тис. грн. Дякуючи програмі «Социальные инициативы» (координатор проекту — СІЛА) були стабілізовані показники захворювання та зменшились смертельні випадки; на 10 % знизились показники переривання лікування; здійснена реорганізація фтизіатричної служби міста; при міській лікарні ведеться комп'ютерний облік профілактичних медоглядів.
Проблемним залишається питання вакцинацій, і ревакцинацій дітей. Щоб сформувати активний імунітет до хвороби, необхідно здійснити щеплення 80 % людей, тому медпрацівники постійно працюють з тими, хто відмовляється від щеплення.
Прихована погроза
Заступник начальника кримінально-виконавчої інспекції Володимир Журавель надав інформацію з питання організації профроботи серед засуджених, міра покарання яких не пов'язана з позбавленням волі. Таких засуджених на обліку перебуває 169, з них 5 неповнолітніх. Дві особи з числа дорослих хворі на туберкульоз. При постановці на облік інспектори пропонують засудженим пройти
флюорографію. У приміщені відділу є доступні інформаційні матеріали з профілактики та недопущення захворювання на туберкульоз та ВІЛ/ СНІД. Досить часто до постановки на облік засуджені не знають, що у них існують суттєві проблеми
зі здоров'ям. Вони з'являються на реєстрацію до інспекції, стоять у натовпі без маски, чим піддають ризику захворювання інших засуджених, а також співробітників інспекції. У цьому випадку вкрай необхідна кварцова лампа, яка у відділі, на жаль, відсутня.
Усі сили — на профілактику
Один у полі не воїн, тому координаційна рада за напрямком профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції співпрацює з міським центром соціальної служби сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), лікарями-фтизіатрами, громадськими та благодійними організаціями, такими як «Благодать» (старший соціальний працівник Сергій Гула), волонтерами групи взаємодопомоги «Надежда» при благодійному фонді «Прошлое, настоящее и будущее».
Профілактична робота ЦСССДМ спрямована на просвітницьку роботу з молоддю з метою формування у неї здорового способу життя. На засіданні присутні переглянули соціальний ролик, який неодноразово демонструвався на каналах місцевого телебачення. Також профілактична робота здійснюється через спеціалізовані формування «Школа волонтеров» та «Студенческая социальная служба».
Став доброю традицією щорічний молодіжний фестиваль-конкурс «Молодь вибирає здоров'я» серед студентів вищих та середніх навчальних закладів міста.
Відповідальність за своє здоров'я
— Сьогодні у світі налічується 50-60 мільйонів хворих на туберкульоз, щороку захворюють 7-10 мільйонів, помирають три мільйони осіб. Одна хвора людина може інфікувати за рік 10-15 інших. Щогодини в Україні від цієї недуги помирає одна людина, а заражається четверо, — підводить підсумки розмови Наталя Орлова. — Туберкульоз — це суспільна проблема, яку ми повинні і можемо подолати тільки разом. Хвороба вражає насамперед соціально незахищені верстви населення, втім, є серед хворих і багаті люди. Для профілактики туберкульозу є обов'язковою вакцинація малюків у пологовому будинку на 3-5-й день життя і ревакцинація у 7 років. Дорослим людям необхідно проходити щорічно медогляди і флюорографічне обстеження. Окрім цього, необхідно дотримуватися здорового способу життя, не зловживати алкоголем, курінням, дотримуватися правил праці та відпочинку, санітарно-гігієнічних умов. У разі виникнення підозри на туберкульоз якомога швидше зверніться до лікаря. Це прискорить ваше одужування.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |