![]() |
|
![]() |
![]() |
Через співпрацю до вдосконалення
Можна впевнено сказати, що день апарату обласної ради, який минулої п’ятниці провів перший заступник голови обласної ради, у Кодимському районі пройшов плідно. Адже під час спільного засідання фахівців обласної ради з сільськими головами, керівниками і представниками районних служб та закладів району акцентувалося на завданнях, які стоять перед місцевим самоврядуванням, провадилися консультації, роз’яснювалася нормативноправова база, давалися відповіді на запитання, які цікавили присутніх.
Формування місцевих бюджетів стало першим питанням порядку денного і стосувалося як джерел формування бюджетів, так і акумулювання та економного витрачання коштів. Значну увагу приділено втіленню в життя проекту «Народний бюджет». Серед основних об’єктів цієї програми у районі – реконструкція та капітальний ремонт шести дитячих садків, 29 шкіл, придбання чотирьох шкільних автобусів на суму понад 20 мільйонів гривень, обладнання, санітарного автомобіля, медикаментів та капітальний ремонт медичних закладів майже на три мільйони гривень. Майже півтора мільйона гривень коштує здавання в експлуатацію 18 об’єктів водопостачання району. Ремонт автомобільних доріг обійдеться майже у 10 мільйонів гривень.
Перший заступник голови облради Микола Тіндюк під час робочого візиту до району, зокрема, наголосив на вагомості проекту «Народний бюджет». Позитивом є і той факт, що більшість об’єктів проекту вводиться в експлуатацію за рахунок внеску різних бюджетів.
Того ж дня було розглянуто такі важливі питання, як врегулювання земельних відносин, використання водних об’єктів загальнодержавного значення та порядок використання надр, повноваження сільських рад у вирішенні цих питань. Велика увага була приділена інвентаризації земельних ділянок, своєчасній сплаті за землю. Наголошено було також на персональній відповідальності керівників місцевого самоврядування за порядок і контроль у цьому питанні.
Значну увагу приділено ефективному використанню майна спільної власності територіальних громад, орендним відносинам, кадровій політиці, боротьбі з корупцією тощо.
Разом з Миколою Тіндюком у семінарі взяли участь працівники апарату облради, начальники відділів та управлінь відповідного профілю.
Своїми враженнями про роботу семінару поділився голова Кодимської районної ради Валерій Маньковський. Він, зокрема, відзначив дієвість таких заходів.
– Кожен з сільських голів мав змогу особисто поспілкуватись з керівниками управлінь облради, отримати відповіді на питання, які доводиться вирішувати в процесі роботи. До того ж, велику цінність мають набуті знання, інформаційний, правовий та комунікативний багаж, який отримано під час спілкування. І, беззаперечно, значну роль у подальшій роботі відіграє і особисте знайомство представників області з сільськими головами. Крім того, нас не прагнули повчати, а ділилися з нами своїми знаннями, консультували у теплій діловій атмосфері. Таке спілкування є справді плідним і перспективним для діяльності громад, – такої думки про виїзні дні апарату Валерій Маньковський.
Після семінару прийом громадян провів перший заступник голови облради М. Тіндюк. Звертання кодимців були різноманітними, але основними серед них виступали земельні питання та матеріальна допомога.
Обласна делегація відвідала також районний історикокраєзнавчий музей. Від роботи музею у гостей залишились найкращі враження.
Любов ДМИТРІЄВА, Кодимський район
Будуть гроші на артсвердловини!
На сході жителів села Рибальського, що зібралися з приводу проекту «Народний бюджет», були присутні й випускники школи. Усього в НВК «Школадитсадок» навчається 130 дітей. З 12 одинадцятикласників тільки четверо подали заявки на зовнішнє незалежне оцінювання своїх знань і братимуть участь у конкурсі на вступ до вищих і середньотехнічних навчальних закладів. Інші мають намір залишитися в рідному селі. Тому їх цікавить, чи будуть відремонтовані бібліотека і Будинок культури.
Сільський голова Леонід Чорноморченко, інформуючи про стан справ у селі, підкреслив, що в районній держадміністрації та у районній раді до думки сільської громади у вирішенні поточних питань прислухаються. Як результат – замість запропонованого посередниками установлення додаткового опалювального котла в НВК «Школадитсадок» за ті ж гроші (30 тис. грн із районного бюджету) буде відремонтовано опалення у спортзалі.
Сільський голова доповів про виконання робіт, запланованих на минулому сході. Зокрема, зроблено частковий ремонт дороги по вул. Механізаторів. На ремонт доріг виділено також з районного бюджету 15 тис. грн. Це дасть можливість продовжити роботи, початі на інших вулицях. Найскладнішою залишається ситуація з водопостачанням. Голова райдержадміністрації Наталія Кожухаренко, говорячи про цю проблему, характерну для всього району, зауважила, що розв’язати її можливо лише за рахунок коштів державного або обласного бюджетів. Тільки на завершення 1ї черги будівництва водогону Кілія – Татарбунари потрібно не менше 29 млн грн. І в районному бюджеті 680 тис. грн, необхідних для установлення нової артсвердловини, теж немає. Але за цю справу взявся народний депутат України Віталій Барвіненко. За його клопотанням гроші на нові артсвердловини для району будуть виділені з обласного природоохоронного фонду.
Люди порушили також питання суворішого контролю над якістю питної води в криницях, її масового забору і про необхідність розчищення криниць.
Багато питань сільська рада могла б вирішити самостійно при досить наповненому бюджеті. А для цього, як зауважила голова райдержадміністрації, треба, щоб усі власники земельних ділянок платили прибутковий податок. Це стосується і районного бюджету, можливості якого також обмежені. Насамперед тим, що на ньому лежить відповідальність за фінансування відкритого в районі Будинку милосердя, який обходиться на рік близько 2 млн грн.
У своєму виступі куратор проекту «Народний бюджет» у районі Сергій Тронько підкреслив, що проект підтримано Президентом країни, і всі питання, порушені на сходах, беруться до виконання. Багато з них уже вирішені завдяки конкретній допомозі народного депутата Віталія Барвіненка.
Світлана ОКОРОКОВА, с. Рибальське, Татарбунарський район
Продовжити газифікацію
Нині в районі проходить другий етап сходів громад. Влада доводить до відома сільчан, на якій стадії перебувають внесені до програми «Народний бюджет» пункти, які кошти задіяно для реалізації запланованих проектів і в які терміни здаватимуться ті чи інші об’єкти.
Масштабні сходки відбулися у КатериноПлатонівській, Новоєлизаветівській і Жовтневій сільських радах, у роботі яких, окрім голови райдержадміністрації Н.В. Куртогуз, голови районної ради В.І. Погорєлова, заступника голови районної ради В.Й. Гайдая, благочинного Ширяївського округу, протоієрея Анатолія Шаповала, взяв участь і куратор програми «Народний бюджет» у північних районах області, засновник благодійного фонду І.Г. Фурсін.
Як наголосила голова райдержадміністрації Н.В. Куртогуз, виступаючи перед громадами цих сільських рад, в області, згідно з програмою, буде реалізовано близько 8 тисяч добрих і потрібних справ, у районі – близько 200. І серед них, зокрема, капітальний ремонт районного Будинку культури, реконструкція стадіону у Ширяєвому, ремонт терапевтичного відділення ЦРЛ, спорудження і ремонт 11 водогонів (два з них – у КатериноПлатонівській сільській раді в селах Маркевичеве і ГанноПокровка), газифікація трьох загальноосвітніх закладів, відкриття трьох, можливо й чотирьох, дитсадочків тощо. За кошти обласного бюджету для Ширяївської ЦРЛ буде придбано рентгенапарат і на район – чотири шкільних автобуси, один із яких – для КатериноПлатонівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенюДНЗ».
– На втілення в життя цих проектів акумулюватимуться кошти із обласного, районного, сільського бюджетів, – довела до відома присутніх Н.В. Куртогуз. – А там, де їх не вистачатиме, залучатимуться і використовуватимуться спонсорські кошти. І дуже велику допомогу в цьому плані нам надає благодійний фонд, створений І.Г. Фурсіним, куратором програми «Народний бюджет» у північних районах області.
І.Г. Фурсін, звертаючись до присутніх, зауважив:
– Під час поїздок по селах бачу, що люди схвально відгукуються про цю програму, беруть активну участь у її обговоренні. Їхні бажання і пропозиції враховуються, «Народний бюджет» працює. Він має надійне фінансування. Отож, я переконаний, що всі пункти цієї програми виконаємо в зазначені терміни. Гадаю, що вже восени ви зможете побачити реальні й відчутні результати програми. Наш фонд створено для того, щоб допомогти людям вирішувати нагальні питання життєдіяльності. Ми завжди йдемо назустріч тим, хто до нас звертається. Якщо говорити конкретно про Маркевичеве, то було звернення громади до нашого фонду з проханням допомогти в ремонті водогонів, і ми виділили на ці потреби 150 тисяч гривень.
Ще восени на сході громада Новоєлизаветівської сільської ради визначилася з тим, що найнеобхіднішими для них є газифікація місцевого навчального закладу, придбання шкільного автобуса і відкриття дитячого садочка. Адже в сільській раді нараховується чимало дітей дошкільного віку і народжуваність далі зростає. Добудова приміщення початкової школи і відкриття двох груп дитсадочка сьогодні перебувають у стадії розробки, виготовляється проектнокошторисна документація. А от щодо газифікації Новоєлизаветівської ЗОШ І – ІІІ ступеню благодійний фонд Фурсіна ухвалив рішення виділити на цю справу 270 тисяч гривень, зробивши тим самим чудовий подарунок селу на честь його 220річчя, яке тут відзначатиметься у наступному році.
Першочерговими пунктами реалізації програми «Народний бюджет» на території Жовтневої сільської ради люди визначили вуличне освітлення й газифікацію Жовтневого НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенюДНЗ». «Блакитний вогник» у с. Жовтень прийшов нещодавно – лише півроку тому. Проте сільчани вже не уявляють свого життя без цього блага цивілізації – природного газу. Отож, покладають великі надії саме на програму «Народний бюджет», з допомогою якої бажають зробити перебування своїх дітей і онуків у одному з найбільших навчальних закладів району затишним і комфортним. А ще приємним повідомленням для громади стала звістка про те, що із благодійного фонду Фурсіна виділено кошти для обладнання дитячого майданчика у Жовтні. І цей приємний і дуже потрібний подарунок для місцевої малечі буде зроблено до 1 червня – Міжнародного дня захисту дітей, масштабного свята дитинства, яке традиційно відзначається як у країні в цілому, так і в районі зокрема.
Чимало запитань було поставлено керівникам району, фахівцям служб і управлінь райдержадміністрації, відділу Держкомзему та медичної сфери, які взяли участь у роботі народних зібрань. Адже людей турбують усі аспекти життєдіяльності району. Та й власних проблем накопичилося чимало. Серед них земельні питання, медичне обслуговування. А надто хвилює людей відсутність у районі нотаріуса. Це створює чимало незручностей і позбавляє можливості оперативно й економно здійснювати потрібні нотаріальні дії. І.Г. Фурсін пообіцяв допомогти розв’язати цю проблему. А ще повідомив, що благодійний фонд, офіс якого розташований в приміщенні районного Будинку культури, відкрив безкоштовний консультативний юридичний центр для надання юридичної допомоги і консультацій з правових питань.
На завершення зустрічей протоієрей Анатолій Шаповал передав настоятелям храмів сіл Маркевичеве, Новоєлизаветівка і Жовтень подарунок парафіянам від І.Г. Фурсіна – освячені і привезені з Києво-Печерської Лаври ікони.
Народна мудрість гласить, що людина – господар своєї долі. І справді, все в наших руках, якщо ми не будемо сторонніми спостерігачами власного життя і життя громади, якщо разом розв’язуватимемо проблеми свого краю, суспільства. Адже вони невід’ємні від нас. І від нас самих залежить, яким буде завтрашній день…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |