ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
31.05.2012 / Газета: Одесские известия / № 57(4331) / Тираж: 18937

Одеса

ДРУЖБА МІЖ ТЕПЛИМИ МІСТАМИ НЕ МОЖЕ БУТИ ХОЛОДНОЮ

28 травня Генеральний консул Грузії в Одесі Теймураз Нішніанідзе провів урочистий прийом з нагоди Дня незалежності Грузії.

Гостями вечора стали політики, дипломати, представники духівництва, національно­культурних товариств, засобів масової інформації.

Привітати грузинських друзів прийшли заступник голови Одесь­кої обласної ради Олексій Гон­чаренко та заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков.

У своїй промові пан Нішніанідзе привітав співвітчизників, які живуть в Одесі та області, а також ви­словив надію на подальшу плід­ну співпрацю між Грузією та Україною.

Як відзначали промовці, з грузинської мови назва міста Тбілісі перекладається як «теплий». Одеса ж вважається найтеплішим містом України. Дружба між цими містами не може бути іншою – тільки теплою і щирою.

Завершився захід святковим концертом.

БЕССАРАБІЯ КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

29 травня в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горь­кого відбулася презентація виставки «Бессарабія крізь століття: до 200-річчя Бухарестського мирного договору».

Бессарабія починаючи з другої половини XVI століття була під владою Османської імперії. Після підписання Бухарестського мирного договору 1812 року увійшла до складу Російської імперії.

Експозиція охоплює історію розвитку краю від давніх часів і до сьогодення. На виставці представлено також цікавий етнографічний матеріал, який показує особливості народних традицій кожного з етносів, що мешкають на території Бессарабії. Відвідувачі мали можливість ознайомитися також із ілюстративними матеріалами щодо техніки виготовлення болгарських і молдавських килимів, із історією національного вбрання, предметами побуту.

«ЦЕ БУЛО В ОДЕСІ»

В Одеській бібліотеці № 4 (завідувачка Н. Чуприна) побували учні 2-А та 3-Б класів школи-інтернату № 6.

Світлана Лукіна, лауреат літературної премії імені Івана Рядченка, член обласної Ради миру, розповіла дітям про героїчні дні оборони та визволення Одеси під час Великої Вітчизняної війни, про учасників бойових дій Я. Савченка,

Р. Агрикова, К. Чашину, про незвичайну історію одеського школяра Толі Андрієнка.

Розповідь супроводжувалася читанням віршів Михайла Львова, Івана Рядченка, Михайла Дудіна, інших поетів.

З викладачкою Аллою Тихов­ською школярі теж підготували та виконали вірші, розповідали про епізоди воєнних років, про які вони довідалися із книжок і почули від родичів.

Працівники бібліотеки підготували дві книжкові виставки: «Одеса – місто­герой» і до 120­річчя Костянтина Паустовського.

Комінтернівський район

ОСВІТА –

ОДИН ІЗ ПРІОРИТЕТІВ

У районі відбулося виїзне засідання колегії управління освіти й науки Одеської облдержадміністрації під керівництвом його начальника Тетяни Лазаревої.

Ішлося про реалізацію проекту «Народний бюджет». Як відзначила начальник відділу освіти Комінтернівської РДА Інна Абремська, в його межах на ремонт і будівництво навчальних закладів у районному бюджеті закладено понад 4,3 млн грн, із них понад 2 млн – на капітальний ремонт. Крім того, на потреби дошкільних закладів виділено ще 2 млн 700 тис. грн. За два роки у сферу освіти, з урахуванням коштів інвесторів, було спрямовано близько 10 мільйонів гривень. Їх буде витрачено на ремонт Новодофінівської школи, закупівлю нового кухонного обладнання, столів та стільців для їдалень, парт для навчальних класів, систем опалення, комп'ютеризацію всіх шкіл і районного методкабінету. Обладнано також внутрішні туалети в усіх 34 школах.

Балтський район

СТОЯТЬ НА СТАРТІ

На базі центру позашкільної творчості відбувся семінар-нарада директорів таборів відпочинку.

Основними в порядку денному було розглянуто питання, які регламентують роботу пришкільних таборів. Це санітарно­гігієнічні вимоги, медичний супровід, виховна робота, документація табору, безпека життєдіяльності. А комісія, яка створена при райдержадміністрації, доповіла про готовність пришкільних таборів відпочинку до прийому дітей влітку 2012 року. Як з’ясувалося, всі вони готові гостинно відкрити двері для дітлахів хоч сьогодні.

Іванівський район

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ…

В райдержадміністрації відбулася чергова апаратна нарада, на якій мова йшла про виявлення, облік та надання соціальних пос­луг сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

На сьогодні в районному банку даних 125 таких сімей (348 дітей), із них 71 – багатодітна (270 дітей). Соціальна робота з такими сім’ями здійснюється шля­хом надання різних видів послуг і подання гуманітарної допомоги. Іванівський районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді з 1 червня поточного року буде поповнений вісьмома фахівцями соціальної роботи. В кожній сільській раді також буде працювати спеціаліст, від­повідальний за соці­аль­ний захист дітей, багато­дітних та малозабезпечених сімей. Це дасть можливість охопити увагою найуразливіші верстви населення.

Саратський район

І ЗАКРУЖЛЯЛИ

ВСІ В ЗАПАЛЬНОМУ ХОРО

Регіональний фестиваль сло­в'­ян­ської писемності, болгарської культури та освіти відбувся в селі Кулевча. Він проходив під патронатом депутата облради, президента Асоціації болгар України Антона Кіссе. Організатори фестивалю – Саратська РДА, Кулевчанська сільрада, обласний центр болгарської культури.

На фестивалі виступили провідні творчі колективи району: ансамбль пісні «Янка», ансамбль танцю «Камчик», оркестр болгарських народних інструментів «Хоро», ансамблі «Українські вечорниці», Русские посиделки», «Любисток», ансамбль пісні й танцю «Мерцишор» і сімейний ансамбль «Сирбу – Плачинта». Гостями творчого форуму стали колективи з Болградского району. За високий рівень організації та проведення фестивалю почесних грамот Одеської обласної ради удостоєно начальника відділу культури і туризму Саратської РДА Антона Сухарського, художній колектив місцевого Будинку культури та його директорку Марію Качанову. Фестиваль завершився традиційним хоро, що зібрало у своє коло болгар, українців, росіян і молдаван.

Татарбунарський район

БРАКОНЬЄРСЬКИЙ УЛОВ

На озері Шагани затримано двох 22-річних жителів села Приморського, які в період весняної заборони займалися ловом риби сіткою, повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Одеській області.

У браконьєрів вилучили риболовецькі сітки, у яких було 743 шт. риби породи камбалових виду глоса. Своїми незаконними діями зловмисники завдали збитків державі на загальну суму майже 25000 гривень. Стосовно затриманих порушено кримінальну справу за статтею, яка передбачає покарання у вигляді штрафу до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження свободи терміном до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Ізмаїл

«ДУНАЙСЬКА ВЕСНА»

ВІДБУЛАСЯ

Наприкінці травня в Ізмаїлі вже традиційно проходить фестиваль мистецтв «Дунайська весна». Цього року заходи тривали два дні.

25 травня в дитячій школі мистецтв відбулася Всеукраїнська виставка­форум «Українська книга на Одещині», де представники видавництв із усієї країни представили найкращі зразки своєї продукції.

А 26 травня ввечері на стадіоні Українського Дунайського пароплавства відбувся гала­концерт за участю ізмаїльських колективів, а також популярної української групи «Друга ріка». Міський голова А.В. Абрамченко та народний депутат України Ю.Б. Крук привітали всіх глядачів зі святом. Андрій В'ячеславович від імені ізмаїльців вручив солістові «Другої ріки» Валерієві Харчишину в подарунок картину. Святковий феєрверк і дискотека завершили фестиваль.

МУЗЕЙНИЙ ЕКСПОНАТ

ІЗ БОЙОВИМИ ПАТРОНАМИ

Рідкісний експонат став знахідкою працівників Ізмаїльського міськрайвідділу міліції, які при проведенні оперативно-розшукових заходів зупинили автомобіль ВАЗ-21010.

Під час огляду машини, за кермом якої був мешканець села Нова Некрасівка, правоохоронці знайшли револьвер системи «наган», заряджений бойовими патронами. Яке ж було їхнє здивування, коли вони побачили рік випуску зброї – 1919. Згідно з поясненнями громадянина Т., револьвер йому дістався в спадщину від померлого діда та зберігався з метою самооборони. Тепер же «музейний експонат» завдасть власникові чимало неприємних турбот: стосовно нього порушено кримінальну справу за незаконне зберігання вогнепальної зброї.

Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, А. ГУБАРЬКОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КОСТЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, О. КОЛЄВ, Х. ВІЄР

Що не злива – в Рені лихо

Рені вкотре наступило на ті самі граблі. Вночі з 28­го на 29 травня після рясної зливи вся вода знову не змогла спливти в озеро Кагул по балці Баланешти, більше того, розмила дамбу та розлилася по житловому мікрорайону порту. Залило каналізаційну станцію, підвали багатоповерхових будинків, двори, стадіон, сквер, городи. Знову геть затопило станцію другого підйому, яка подає воду на місто. Нагадаємо, що зовсім недавно, 19 травня, після зливи з градом її вже заливало: підрозділи МНС трьох районів відкачували воду, комунальні служби демонтували мотори, розбирали їх, просушували та знову встановлювали.

Проблема в тому, що станція другого підйому розташована в найнижчій частині міста, і після серйозних опадів устаткування та трансформаторна підстанція опиняються на дні. Очевидно, давно настав час вирішити питання з перенесенням цього життєво важливого об'єкта до вищої частини міста. Паралельно слід переносити вище й каналізаційну станцію в мікрорайоні порту.

Явно «перезріло» питання і з очищенням балки Баланешти, яка бере свій початок у Республіці Молдова й тягнеться до озера Кагул на території України. За останні десятиліття обміліло й саме озеро. Це питання, як то кажуть, треба було вирішувати ще вчора…

Наразі на допомогу ренійським рятувальникам знову прибули підрозділи МНС із Білгорода­Дністровського та Ізмаїла. До багатоповерхових будинків розвозять воду 9 автоцистерн, 5 із яких прибули із сусідніх районів. Городяни зазнають великих негараздів, до кінця тижня закрито міські дитячі садки.

В мережі інтернет з'явилася інформація про те, що буцімто розмило дунайську дамбу. Це не відповідає дійсності, Гідротехнічні споруди вздовж Дунаю після проведеної реконструкції мають великий запас міцності.

Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей»,м. Рені

P.S. 29 травня ситуацію прокоментував заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Матковський. Він відзначив, що в Рені працює комісія, яка оцінює завданий збиток. Що стосується водопостачання, то, за словами В. Матковського, його цілком буде відновлено протягом трьох діб.

Свято душі та серця

До Дня матері та Міжнародного дня сім’ї, які нерозривно пов'язані та святкувалися в цьому місяці, були присвячені багатолюдні збори в ра­йонному Будинку культури Овідіополя. Ініціатором заходу виступила громадська організація «Жінки Овідіопольщини». На свято запросили керівників жіночих організацій області. Але головними гостями на ньому були багатодітні матері, матері талановитих дітей району, спортсменів, і ті, що віддають тепло своєї душі чужим дітям.

Відкриваючи офіційну частину, голова Овіді­опольської РДА Михайло Жидков підкреслив, що завдання влади – оточити жінок увагою, піклуванням, тим більше що вони гідно несуть звання матері. У короткому виступі керівник району зупинився на основних напрямах гуманітарної політики районної влади, спрямованої на підтримку жінки, родини, дітей.

Низько вклонився всім матерям, виразивши вдячність за їхні ласку та тепло, голова Овідіопольської райради Владислав Плешивцев. Голова жіночих асоціацій Одеської області Світлана Дигуляр розповіла про роботу жіночих об'єднань і програми, спрямовані на підтримку жінки, і вручила диплом переможниці обласного конкурсу в номінації «Золоте серце» голові ГО «Жінки Овідіопольщини» Надії Марчук. Свою вдячність жінці­матері висловили голова Білгород­Дністровської райради Валентина Орлова, помічник куратора «Народного бюджету» в Овідіопольському районі Михайло Яцков, Овідіопольський селищний голова Валентина Гоменюк та інші.

Щирі слова вітань та вдячності звучали зі сцени на адресу багатодітних матерів.

У будинках сімейного типу знайшли притулок і любов діти, яким замінили рідних матерів і взяли на виховання до своїх родин від одного до чотирьох дітей Світлана Карпенко, Любов Литвин, Надія Стрецкул, Олександра Петровська, Алла Майстренко, Лариса Дегтярук­Димова, Ауріка Шелегія, Тетяна Драганська, Тамара Алексєєва.

Автор: Яніна ТОПОЛЬНИЦЬКА, Овідіопольський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту