![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ФЕСТИВАЛЬ РОСІЙСЬКОЇ
СЛОВЕСНОСТІ
У Південній Пальмірі відбудеться міжнародний фестиваль «Великое русское слово». Форум, який перед цим шість років поспіль провадився у Криму, поширює свою географію.
Фестиваль відбудеться з 4 по 9 червня в межах реалізації програми «Збереження та розвиток російської мови в Одесі». Організатори запланували кілька десятків заходів, зокрема форум молодих дослідниківрусистів і круглий стіл на тему «Проблеми та перспективи російської мови». В обласному центрі зберуться близько ста літераторів, філологів, діячів літератури та мистецтва. Серед них – члени змішаної україноросійської «Літературної експедиції», які пройшли на теплоході по Дніпру та прибули до Одеси. Більшість учасників фестивалю представляють Україну та Росію, однак будуть також гості з Ірану та Китаю. Головна мета міжнародного форуму – формування єдиного інтелектуального та культурного простору, знайомство із сучасними напрямами в російській, українській і світовій науці та культурі. Докладніше із програмою фестивалю можна ознайомитися на офіційному сайті Одеси.
ПІД ЩАСЛИВОЮ ЗОРЕЮ ПАУСТОВСЬКОГО
В Одесі завершився ХІІ муніципальний літературний конкурс ім. Костянтина Паустовського, в якому брали участь книжки 30 авторів.
У номінації «Поезія» переможцем конкурсу визнано книжку «Вічні сни» Іллі Рейдермана, у номінації «Проза» – книжку «І «зірка» з «зіркою» говорить» Олександра Галяса. Інших сімох номінантів удостоєно дипломів конкурсу. Серед них поети Владислав Кітік, Євгенія Красноярова, Альона Щербакова та прозаїки Наїль Муратов, Олександр Лінкевич, Роман Кракалія і Аркадій Ромм. Інших учасників конкурсу удостоєно грамот «За творчу участь». Нагородження відбулося 31 травня, у 120ту річницю від дня народження Костянтина Георгійовича Паустовського, у Золотій залі Одеського літературного музею.
У ЛАБОРАТОРІЯХ УЧЕНИХ
Ліки нового покоління розробляють учені біологічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова на чолі із професором Володимиром Іваницею, повідомляє прес-служба вузу.
Йдеться про препарати, які виконують те ж завдання, що антибіотики, але без властивих їм побічних ефектів. В основі розробок – бактеріофаги (віруси, що вбивають бактерії) і бактеріоцини (білки, що виробляються деякими бактеріями та пригнічують життєдіяльність клітин інших штамів того ж виду або споріднених видів бактерій). За словами професора, дослідження провадяться в декількох напрямах. Ліки на основі бактеріофагів можуть бути корисні для лікування людей і тварин, а також для захисту культурних рослин. Крім того, вчені мають намір відродити в Одесі виробництво імунобіологічних препаратів.
РОЗМОВА
ПРО ПРОБЛЕМИ РОМІВ
В Одесі пройшла науково-практична конференція «Страсбурзька декларація стосовно ромів: імплементація в контексті демократичних реформ в Україні».
Її організаторами виступили Інститут законодавства Верховної Ради, Міністерство культури та Міжнародна благодійна організація «Ромський жіночий фонд «Чириклі».
У межах конференції було обговорено широке коло питань, пов’язаних із упровадженням міжнародних правових норм у вітчизняне законодавство з метою сприяння інтеграції ромів в усі сфери громадського життя.
Докладніше про конференцію читайте в одному з наступних номерів газети.
Балтський район
ПЕРШІ ПІДСУМКИ
БЛАГОДІЙНИКІВ
Благодійний фонд «Благо-Даріння» відсвяткував свою першу річницю.
За святковим столом благодійників і меценатів зібралися представники владних структур і громадськості, члени фонду та ті, кому була надана фінансова підтримка. Під час урочистостей було зроблено невеличкий екскурс сторінками історії благодійництва на теренах району, підбито перші підсумки. Серед тих, хто взяв участь у святкуванні, – Олена Чудна з Оленівки, сім’я Ткаченків із Балти, які свого часу отримали фінансову допомогу фонду на лікування. Вони щиро дякували за підтримку та бажали розквіту цій благородній справі.
Ананьївський район
…І В ХОРОШОМУ
САНІТАРНОМУ СТАНІ
24 пришкільні оздоровчі табори були вчасно підготовлені до початку сезону.
На виконання Державної програми відпочинку та оздоровлення дітей влітку планується оздоровити 1300 учнів 14 класів та пільгового контингенту. З районного бюджету виділяється 94 тис. грн і залучаються батьківські та спонсорські кошти. Вартість дворазового харчування на одну дитину складе близько 10 грн. Напередодні відкриття пришкільних таборів було здійснено їх ретельну перевірку щодо санітарногігієнічних і бактеріологічних вимог.
Білгород-Дністровський
ІЗ ПЕРСПЕКТИВОЮ
НА ТРИ РОКИ
Комісія представників місцевої громади на чолі з міським головою Ігорем Нановським перевірила темпи та якість виконуваних робіт на об’єктах соціальної інфраструктури, які фінансуються з міського бюджету розвитку в межах програми «Народний бюджет».
Члени комісії також ознайомилися з плином газифікації міста по вулицях Південній, Парковій та Перемоги. Усі заплановані роботи виконуються відповідно до графіка, відзначили представники громади. А в другій половині поточного року почнеться процес програмноцільового формування бюджету розвитку БілгородаДністровського на наступні три роки з урахуванням побажань городян. Громадське обговорення цих проектів заплановано на осінь – перед затвердженням міського бюджету на 2013 рік.
Овідіопольський район
ВОЛОНТЕРІВ
ВІДЗНАЧЕНО ПОДЯКОЮ
У районі завершилася сьома Всеукраїнська благодійна акція «Від серця до серця – почуйте всі». Її мета – збирання коштів для закупівлі медичного устаткування для дітей, хворих на цукровий діабет.
У ній взяли участь 37 волонтерів – учнів 911 класів шкіл району. Урочисте підбиття підсумків акції та підрахунок коштів відбулися в залі засідань райдержадміністрації. Загальна сума зібраних коштів склала 4 тисячі 820 гривень 50 копійок. Найактивнішими волонтерами виявилися Олена Руда, учениця 11 класу Овідіопольської школи № 2, яка зібрала 537,20 грн, Наталя Махно, учениця Таїровської школи (349,45 грн), Вікторія Пішка з Овідіопольської школи № 2 (339, 40 грн). Усі зібрані гроші перераховано на рахунок Всеукраїнського благодійного фонду. За активну участь у волонтерському русі та з нагоди завершення сьомої Всеукраїнської благодійної акції її учасників відзначено подяками служби у справах дітей Овідіопольської РДА.
Саратський район
ДВА МІЛЬЙОНИ НА ОСВІТУ
Сход представників громади району за підсумками реалізації проекту «Народний бюджет» відбувся в місцевому Будинку культури.
У ньому взяли участь голова Саратської райдержадміністрації Анатолій Коритний і голова райради Віктор Чемерис. Як підкреслив А. Коритний, частка Саратської селищної ради в загальному обсязі фінансування об’єктів за програмою «Народний бюджет» – а це 102 мільйони 444 тисячі гривень – складе понад 15 мільйонів. Із них близько 2 млн грн будуть спрямовані на потреби системи освіти, зокрема на оздоровлення дітей.
А наприкінці сходу за традицією була представлена насичена культурна програма колективів художньої самодіяльності.
Іванівський район
ВОДОГОНИ, СВІТЛО, ДАХИ
Триває реформування житлово-комунального господарства району.
Як повідомив виконувач обов’язків начальника відділу містобудування, архітектури та житловокомунального господарства райдержадміністрації Євген Баланко, тільки в минулому році капітально відремонтовано понад 21 км водогонів на загальну суму 1350,7 тисячі гривень. Зокрема за рахунок коштів Державного бюджету в селах Сухомлинове та Шерове пробурено дві артсвердловини. Крім того, в низці населених пунктів встановлено вуличне освітлення, а в багатоквартирних житлових будинках № 15 і 17 по вулиці Лядова в смт Петрівці капітально відремонтовано покрівлі. Значний обсяг робіт виконано також у закладах освіти – на загальну суму понад 1 мільйон 184 тисячі гривень (934,6 тис. грн – кошти районного, решта – обласного бюджету). Робота в цьому напрямі триває в межах виконання програми «Народний бюджет».
Котовськ
ГОТУВАЛИСЯ З ЗИМИ
Оздоровча кампанія у місті Котовську фактично стартувала ще наприкінці лютого, коли розпочалася підготовка до літнього відпочинку дітей. А 28 травня свої двері відчинили всі 23 заклади цього профілю.
Цього літа пощастить відпочити і скористатися оздоровчими послугами 2376 дітям, або 64,9 відсоткам від їх загальної кількості. А серед соціально незахищених категорій планується охопити відпочинком та оздоровленням сто відсотків дітейсиріт, 93% дітейінвалідів, 70% дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, а також дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 91% дітейчорнобильців, 83 відсотки обдарованих дітей. На проведення оздоровчої кампанії виділено майже
1,7 мільйона гривень, із яких
760 тисяч – кошти профспілок, соцстраху та батьків.
Інформаційну добірку підготували: А. МИХАЙЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, С. КОМІСАРЕНКО
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди
Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів
народного мистецтва
За вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, багаторічну творчу діяльність, високу професійну майстерність постановляю:
нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня
ТОПУЗОВА Юрія Борисовича – головного хормейстера Одеського академічного театру музичної комедії імені М. Водяного;
присвоїти почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»
КАРІ Олександру Дмитровичу – старшому викладачеві Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Одеська область.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 19 травня 2012 року № 337/2012
Нове призначення
З 24 травня 2012 року наказом Національного банку України начальником управління НБУ в Одеській області призначений Олег Ігорович Бурдейний.
О.І. Бурдейний народився 20.07.1980 р. в м. Одесі. Закінчив Одеську державну морську академію, Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Працював головним спеціалістом юридичного відділу апарату Одеської облдержадміністрації; начальником відділу правового забезпечення Головного управління зовнішньоекономічної діяльності, європейської інтеграції та туризму ОДА; начальником відділу безпеки та моніторингу Другої Одеської філії ВАТ АБ «Укргазбанк». З серпня 2008 року – заступник начальника Головного управління Державного казначейства України в Одеській області; з вересня 2008 року – в.о. начальника, з січня 2009 року по квітень 2011 року – начальник ГУДКУ в Одеській області.
управління НБУ в Одеській області
Вклонилися Божим угодницям
У Фрунзівському районі побували ікона з часточкою гробу Ксенії Петербурзької та ікона з часточкою святих мощей блаженної Матрони Московської. Це відбулося з благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела і за сприяння депутата Одеської обласної ради О. Пресмана.
Віруючі благоговійно приклалися до святині, із радістю брали освячені на ній маленькі образки, молилися за здоров’я своїх дітей, рідних.
Благочинний Ширяївського округу протоієрей Анатолій Шаповал і настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці Іоанн (Гуменяк) відправили перед образами молебень із читанням акафісту.
Звертаючись до людей, отець Анатолій сказав:
– Присутність цих ікон у нашому храмі – воістину Божа благодать, велика милість Божа. Багато хто хоче побачити їх, але далеко не в усіх це виходить... Хай милосердний Господь сторицею віддасть вам, дорогі браття та сестри, за ваші жертви в ім’я Господнє. А тим, хто трудиться на будівництві храму, хай Господь дарує духовні й тілесні сили для цієї почесної праці.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |