![]() |
|
![]() |
![]() |
Розвиток української держави неможливий без розвитку національного книговидання. XIII Всеукраїнська виставкафорум «Українська книга на Одещині», яка проходила 24 – 26 травня в ОННБ ім. М. Горького, показала й успіхи, і проблеми видавничої справи та книгопоширення.
Генеральний директор ОННБ ім.
М. Горького Ольга Федорівна Ботушанська відзначила, що виставкафорум покликана розбудовувати систему доставляння книжок до сільських і районних бібліотек, сприяти розвиткові бібліотечної системи.
У межах виставкифоруму відбувся виїзний захід «Свято української книги» у м. Ізмаїлі, під час якого було здійснено благодійну акцію – безкоштовне передання нових книжок вітчизняних видавництв до бібліотечної мережі міста і району.
– Попри те, що країна стрімко втрачає рівень культури, рівень освіченості, книжка залишається головним елементом формування людської особистості, – переконаний президент Української асоціації видавців і книгопоширювачів, заслужений працівник культури України Олександр Афонін.
Він також відзначив, що сектор книжкового бізнесу – «найбідніший» в Україні. Середньостатистичний українець, за словами Олександра Васильовича, торік купив книжок на 2,5 долара, разом із російськими виданнями – 89 доларів. Росіянин же придбав книжок на 19 доларів. Для порівняння: поляк у середньому купує книжок на суму 45, француз на 65, німець на 150 доларів. За роки незалежності в Україні не друкувалося більше 1,5 книжки на душу населення.
Одним із важливих заходів виставкифоруму став круглий стіл «Українське видавництво2012», у якому взяли участь начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Л. Никифоренко, начальник відділу виставкової діяльності та книгопоширення управління видавничої справи Держкомтелерадіо України Т. Демченко, президент Української асоціації видавців і книгопоширювачів О. Афонін, а також директори видавництв і бібліотек. У плині заходу обговорювалися проблеми українського видавництва та книгопоширення, вивчення читацького попиту на українську книжку, шляхи її популяризації в бібліотеках.
У ті ж дні в ОННБ відбулися презентації нових книжок найпередовіших видавництв України, творчі зустрічі з письменниками. Тільки книжок ми купуємо все менше та менше.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |