![]() |
|
![]() |
![]() |
До згоди та стабільності
Сход жителів Кулевчі став заключним акордом другого, практичного етапу реалізації програми «Народний бюджет» у Саратському районі. Щоб довідатися про реальні перспективи села на найближче майбутнє, на нього прибули 720 чоловік. Така висока активність свідчила про прагнення кулевчан до нових позитивних змін, поліпшення їхнього життя.
Кулевчанський сільський голова Микита Статиров нагадав громаді про пропозиції, що прозвучали на сході в жовтні минулого року. Вони лягли в основу програми дій, наміченої на рік нинішній. Це термінові роботи з водопостачання, ремонту доріг, вуличного освітлення, об'єктів освіти та охорони здоров'я тощо. Багато що вже виконується, а сільська рада коригує плани та дії з урахуванням нових пропозицій, які надходять від людей.
Голова Саратської райради Віктор Чемерис підкреслив у своєму виступі, що думка громади, що прозвучала на жовтневому сході, дозволила розставити акценти у програмі дій по Кулевчі. Близько 5 мільйонів гривень направляється на вирішення насущних проблем за волевиявленням жителів села. Це – кошти бюджетів усіх рівнів, контролювати витрачання яких запропоновано самій громаді. Таким чином, практично реалізується ініціатива Партії регіонів та її обласного лідера – губернатора Одещини Едуарда Матвійчука щодо поновлення живого, плідного діалогу влади з людьми.
Віктор Степанович повідомив присутнім про намічені в районі у межах «Народного бюджету» масштабні роботи та придбання, про їх виконання та перші результати. Вагома частка в цьому напрямі приділена Кулевчі. На кошти державного, обласного, районного (до формування якого цього року підійшли особливо скрупульозно і, скоротивши витрати на «проїдання», зуміли збільшити бюджет розвитку), а також сільського бюджетів будуть капітально відремонтовані комунальні дороги, водопровід, амбулаторія (під пункт «швидкої допомоги»), вікна в дитсадку, спортзала, вікна та двері – у школі, придбають шкільне обладнання (комп'ютери, ксерокси, меблі) та шкільний автобус для сіл Розівка, Констянтинівка, Кулевча. Для належного медичного обслуговування населення будуть придбані медикаменти та медінвентар, устаткування (зокрема апарат штучної вентиляції легенів), санітарний автомобіль. З районного бюджету на школу направлено 220 тис. грн, на створення пункту «швидкої допомоги» – 136 тис. грн, з бюджету сільради на дитсадок – 100 тис. грн. Частину витрат щодо заміни водопроводу взяв на себе депутат обласної ради Антон Кіссе. Сільська рада і депутат, об'єднавши зусилля та кошти, разом практично довели до кінця намічений план щодо відновлення магістральної лінії водопроводу. Передбачено кошти на організоване проведення Дня села та храмового свята, відпочинок та оздоровлення 190 дітей, соціальну допомогу населенню. Сільська рада бере на себе низку об'єктів, крім запланованих у програмі «Народний бюджет». Це мости та пішохідні доріжки, стоянки для транспорту (зокрема великовантажного, який створює проблеми в селі), ремонт ліній вуличного освітлення та окремих ділянок доріг і багато іншого.
У роботах, спрямованих на розвиток інфраструктури та благоустрій села, ініціатором часто є базове фермерське господарство «Кулевча». У серпні минулого року воно почало діяльність у результаті реорганізації та приєднання СВК «Росія». Перетворення у зміні форми власності та методів господарювання, нові вимоги в організації праці для багатьох кулевчан виявилися болісним періодом. Не всі з розумінням поставилися до позиції та стилю нового керівника – Гната Братінова. Досить складним цей період виявився і для нього самого. Паралельно із завзятим подоланням економічних складнощів Гнат Васильович розпочав соціальні перетворення. На сьогодні проведено чудовий внутрішній ремонт у сільському Будинку культури, відновлено Кулевчанський спорткомплекс. У його приміщенні є все необхідне – кабінети, роздягальні, тренажери, туалети, душові. У просторій гарній банкетній залі кулевчани проводять традиційні великі болгарські весілля.
Старання керівника оцінили. Це стало очевидним на сході під час виступів членів громади при обговоренні «Народного бюджету». Люди говорили про проблеми власності на землю, медичного обслуговування в селі, санітарний стан територій сіл Кулевча та Констянтинівка. Дякували за «свіжий струмінь» у житті села і за те, що об'єкти культури та освіти не залишаються без уваги. І виражали щиру надію на добробут та розквіт рідної Кулевчі.
Сход закінчився на високій оптимістичній ноті. Село пережило черговий складний період у своїй історії та зробило крок до згоди та стабільності. А це означає, що мета, спільна для громади і керівництва села, району, області, – добробут сільського жителя – цілком реальна та здійсненна.
Алла Корень, с. Кулевча, Саратський район
Для комфортного життя
Багато ділових пропозицій прозвучало від учасників зборів у селищі Авангард в листопаді минулого року щодо обговорення проекту «Народний бюджет». Тоді на сход прибуло понад 300 чоловік. Їхні пропозиції лягли в основу діяльності селищного голови, депутатів, виконкому селищної ради.
Хоча часу минуло небагато, але на нещодавньому сході другого етапу перед громадою було про що відзвітувати. На цих зборах розглядався хід реалізації програми «Народний бюджет» за переліком включених об'єктів, на яких уже виконано досить солідний обсяг роботи.
Недарма голова Овідіопольської РДА Михайло Жидков підкреслив у вступному слові:
– Тут не треба багато обговорювати, розповідати, переконувати. Тут влада і люди роблять велику і головну справу: створюють умови для нормального сприятливого проживання на території Авангарда. Приємно, що влада, яку ви обрали, не на словах, а на ділі доводить, що вона разом з людьми і ефективно діє в інтересах суспільства.
Те, що дії влади Авангарда справді ефективні, підтверджують цифри. На благоустрій селища освоєно близько 2 мільйонів гривень. Це поточний ремонт систем водопостачання і каналізації житлових будинків № 11, 16, 17, 20, 22 по вулиці Центральній, спорудження мереж водопостачання по вулицях Нижній, Авангардівській, Квітковій, Тихій, спорудження автодороги по вулиці Парковій і провулку Сонячному, облаштування вуличного освітлення, третя черга газопостачання і багато інших важливих для жителів об'єктів.
Складовою частиною програми є соціальний захист населення: надання матеріальної допомоги ветеранам Великої Вітчизняної, воїнамафганцям, багатодітним родинам, інвалідам I групи, довезення дітей до школи, перевезення жителів селища до райцентру. На ці статті вже витрачено майже 230 тисяч гривень.
Як поінформував присутніх селищний голова Сергій Хрустовський, ще більший обсяг робіт передбачається виконати до кінця року. Зокрема, це болючі для багатьох авангардівців проблеми – поточний і капітальний ремонт покрівель, капремонт інженерних комунікацій житлових будівель. Заплановано приступити до робіт і на пріоритетних об'єктах «Народного бюджету» селища – розширення дитячого садка, розвитку водопостачання, будівництва 30квартирного житлового будинку і спортивнооздоровчого комплексу, для яких завершується підготовка необхідної документації.
Керівники району визначили головні питання, поставлені на сходах громад, для яких спрямовуються кошти «Народного бюджету». Це поліпшення забезпечення дитячими садками, водопостачання, дороги, екологія. В Авангарді, як бачимо, людей вони хвилюють. І місцева влада послідовно й наполегливо працює над їхнім вирішенням.
Депутат обласної ради Надія Марчук розповіла про те, як облрада дбає про соціальний розвиток територій, зокрема й Овідіопольського району. Як виконуються основні обласні програми «Освіта Одещини», «Здоров'я Одещини» і багато інших, спрямованих на переоснащення і зміцнення матеріальнотехнічної бази закладів освіти, установ медицини.
Координатор проекту «Народний бюджет» в Овідіопольському районі Михайло Яцков поінформував присутніх про те, яку роботу він провадить для виконання програми, зокрема щодо залучення додаткових коштів на спорудження доріг, організаційні заходи щодо прискорення проходження необхідної документації в обласних інстанціях. Він запросив жителів Авангарда до тісної співпраці, як неодмінної умови успішної реалізації ініціативи губернатора Одеської області Едуарда Матвійчука. Яскраве тому підтвердження – взаєморозуміння між громадою і владою, що панує в Авангарді, обопільне бажання разом створювати власне майбутнє і майбутнє своїх дітей.
Віталій Добровольський, Овідіопольський район
З небайдужістю
У роботі зібрання села Неділкового, що відбулося 15 травня, взяв участь депутат обласної ради Юрій Демент і голова районної ради Микола Бадюл. Сільський голова Наталія Кондратова, зокрема, сказала про те, що жителі Неділкового і Струтинки визнали першочерговим завданням у реалізації проекту «Народний бюджет» відремонтувати Неділківську школу та відкрити у ній дитячий садочок. Ремонтувати почали ще взимку. Неодноразово на цьому об’єкті побував Юрій Демент, цікавлячись темпами і якістю робіт.
Всім було приємно чути, що і нині там активно працюють. Для реалізації цього завдання виділені кошти з державного і обласного бюджетів. У бюджеті сільради передбачені кошти на придбання меблів та інвентарю для дитсадка в сумі 40 тисяч гривень. Депутат Верховної Ради Леонід Клімов, вкладаючи в район 1,5 мільйона гривень, теж не обійшов увагою цей об’єкт. Він виділить кошти на холодильник та посуд для шкільного харчоблоку. Вже надійшла субвенція з районного бюджету в сумі 7200 гривень на ремонт відрізку дороги по вулиці Зарічній. У межах програми «Народний бюджет» додатково до заробітної плати медичним працівникам села доплачується по 200 гривень.
Тож, уже мавши змогу переконатися у дієвості проекту «Народний бюджет», неділківчани та жителі Струтинки активно включилися в роботу сходу. Вони ставили запитання, озвучували нові проблеми, разом шукали шляхи їх розв’язання. Так, наприклад, порушувалися питання про встановлення на території сільської ради другого гучномовця, про ремонт східців біля приміщення місцевого відділення зв’язку, з’ясовувалося питання про можливість утримувати у селі електрика. Микола Бадюл дав вичерпні відповіді та роз’яснення на все, що цікавило громадян.
Про небайдужість людей до виконання проекту «Народний бюджет» свідчить і те, як прискіпливо обирали вони членів групи народного контролю. Вимоги висувалися такі: щоб контролери були порядними, відповідальними, грамотними.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |