ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Актуально
07.06.2012 / Газета: Одесские известия / № 59(4333) / Тираж: 18937

Дитинство святкувало, співало, танцювало

Першого червня, у Між­народний день захисту дітей, у Балтському парку культури і відпочинку, після тривалого затишшя знову стало гамірно, весело і людно. Тут не тільки стартувало літо, а й відкрилась нова сторінка в історії парку.

Ця подія стала головним святковим заходом міста і привернула увагу балтян та гостей. І, як зазначали промовці, цього свята могло б і не бути, якби за добру справу – відродження парку – не взялися всі разом. А тому під час урочистостей з уст голови райдержадміністрації Василя Бабанського, голови райради Валерія Желіховського, міського голови Сергія Мазура лунали слова подяки депутатам усіх рівнів, підприємцям, колективам працівників освіти, представникам молодіжних організацій, комунальних підприємств, району електричних мереж, приватного підприємства «Ринок», активістам, словом, всім, хто не залишився байдужим до долі цього затишного куточка міста.

Перший заступник голови обласної ради Микола Андрійович Тіндюк, котрий взяв участь у святкуванні, наголосив на великій ролі громадян, які доклали зусиль для відновлення роботи парку. Подарунком від Миколи Андрійовича стала дитяча залізниця, вона дуже сподобалася малечі.

Депутати обласної та районної рад, керівництво району і міста, гості і господарі взяли участь у святі, відвідавши ігрові майданчики, конкурс малюнків на асфальті, концертну програму дитячих колективів. Чимало відпочивальників зібралося і навколо фонтана, який створює особливий затишок у цьо­му мальовничому куточку.

Як зазначив Сергій Мазур, це тільки перші кроки на шляху розвитку зони відпочинку. Попереду ще багато планів, багато ідей, які міський голова Сергій Мазур по­обіцяв втілити у життя разом з керівництвом району та громадськістю вже наступного року.

Швидко промайнуло свято, проте в пам'яті дітей залишилися приємні спогади про тих, хто турбується про їхнє щасливе дитинство.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»

Методику оцінки регіону потрібно доопрацювати

Як уже повідомляли «Одеські вісті», 31 травня в межах чергового засідання Регіонального комітету реформ відбувся круглий стіл, на якому його учасники заслухали і обговорили Звіт про конкурентоспроможність регіонів України та Одеської області за 2011 рік, підготовлений фахівцями фонду «Регіональна конкурентоспро­можність».

Оцінки відповідних показників Одеського регіону, що посів у підсумку восьме місце по Україні, досить неоднорідні. За одними позиціями він входить у п’ятірку лідерів, а за іншими – замикає рейтинг. У Одещини практично немає середніх оцінок, підкреслила аналітик фонду Ганна Чухай. Так, за базовими показниками – гнучкістю у визначенні заробітної плати, практикою наймання та звільнення персоналу, розвитком інфраструктури, технологічною готовністю, якістю освіти та професійної підготовки, охорони здоров’я – регіон посідає 2­5 місця, а за рівнем розвитку фінансового ринку, ринку праці, макроекономічного середовища, якістю інституцій – 24­27 місця.

Саме ця розбіжність параметрів і стала предметом дискусії. Оцінивши роботу аналітиків назагал позитивно, перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк звернув увагу на деякі невідповідності в запропонованому звіті:

– У документі мовиться, що Одеська область відносно успішно конкурує за рівнем вищої освіти та професійної підготовки, посівши за цим показником п’яте місце. Водночас за якістю вищої освіти у нас дев’ятнадцяте місце. І не зрозуміло, як це може кореспондуватися між собою.

Крім того, М. Тіндюк не згоден із тим, що регіон за ефективністю ринку праці посідає 25­те місце. Скоріш за все, дослідники не врахували того факту, що Одещина за зайнятістю населення друга в Україні та поступається тільки Севастополю.

Що ж до продуктивності, то цей показник багато в чому залежить від структури виробництва, підкреслив Микола Андрійович. Тому не можна в цьому разі порівнювати Одеську область, скажімо, із Закарпатською або Донецькою.

І сам звіт побудований здебільшого на опитуванні керівників підприємницьких структур. Але якщо серед них є бізнесмен, який порушує закон, то він ніколи не буде об’єктивний в оцінці влади, додав перший заступник голови облради.

У дискусії також взяли участь депутат обласної ради, академік Академії економічних наук України, заслужений економіст України Олександр Кравець, завідувач відділу соціально­економічного розвитку приморських регіонів Інституту проблем ринку та економіко­екологічних досліджень НАН України Володимир Осипов, депутат обласної ради, доктор економічних наук, професор Микола Шутов.

Підсумки обговорення підбив модератор круглого столу, заступник голови облдержадміністрації Олександр Малін:

– У нас недостатньо компетентної кваліфікації, щоб піддавати сумніву та критиці методику, яка зарекомендувала себе за кілька десятків років, – заявив він. – Але ми наполягатимемо на тому, що в окремих сегментах вона була помилковою.

По­перше, перед застосуванням даної методики не було проведено глибокого макроекономічного аналізу регіону, зокрема щодо структури підприємств. Адже у нас домінуючу роль відіграє державний сектор економіки. По­друге, дослідники не врахували того факту, що Одеська область є прикордонним регіоном, де геополітичні чинники відіграють колосальну роль.

Водночас Олександр Малін подякував представникам фонду за виконану роботу та запропонував продовжити дискусію, але вже в межах робочого процесу.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту