ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Хто перешкоджає роботі журналістів
07.06.2012 / Газета: Пресс курьер / № 23(963) / Тираж: 60000

У переддень професійного свята — Дня журналіста, яке відзначається б червня — Національна спілка журналістів України вп'яте оприлюднила список посадовців, які своїми діями перешкоджають роботі журналістів. Таким чином НСЖУ привертає увагу високопосадовців держави, правоохоронних органів, кваліфікаційних комісій суддів до кричущих фактів порушень Конституції і Законів України, міжнародних зобов'язань, взятих Україною. Вказані порушення є показовими і системними, тому потребують змін законодавства та значних зусиль влади.

Цього року у списку вісім «номінантів». Під номером один значаться керівники проурядових фракцій: голова депутатської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков, голова депутатської фракції Народної партії Ігор Шаров і голова депутатської фракції КПУ Петро Симоненко, які вимагали заборонити допуск журналістів до балконів сесійної зали парламенту у дні, коли проводиться блокування трибуни парламенту.

Другим у списку є Андрєєв Петро Петрович — голова Державної фінансової інспекції України, який, ігноруючи доручення прем'єр-міністра України Миколи Азарова щороку до 15 січня забезпечити оприлюднення та доведення до відома Національної спілки журналістів графіків проведення планових перевірок редакцій засобів масової інформації, досі цього так і не забезпечив.

Натомість Державна фінін-спекція перетворює державний фінансовий контроль в інструмент репресій редакторів у разі виникнення конфлікту між владою та засобом масової інформації.

Як і в минулі роки, є у списку ворогів преси і посадовці з Одеси. Так, під номером шість названо Єремицю Олексія Миколайовича — начальника управ-

ління Одеської обласної ради з майнових відносин, який є ініціатором судових процесів щодо виселення з видавництва «Чорномор'я» трьох редакцій — «Вечерней Одессы», «Чорноморських новин» та «Юга».

З вини попереднього керівника видавництва Володимира Носача редакції всю зиму лишалися без опалення.

Для виселення редакцій з приміщень, що комусь «впали в око», залучають і правоохоронні органи. До речі, «Чорноморським новинам» цього року виповниться 95 років, «Югу» — 74.

Спілка журналістів наголошує, що відсутність належного реагування влади на оприлюднені факти сприяє погіршенню ситуації зі свободою слова і є показником справжніх, а не декларативних намірів щодо гарантування прав людини і основних свобод. Адже «державна влада має зробити все необхідне для того, щоб боротися з безкарністю і забезпечити безпеку журналістів» (зі спільного послання Генерального секретаря ООН, Верховного комісара ООН з прав людини та Генерального директора ЮНЕСКО).

Як і попередні, цей список оприлюднюється не лише в Україні, а й передається до Міжнародної федерації журналістів, Ради Європи, Європарламенту й інших структур.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту