![]() |
|
![]() |
![]() |
Балтське швейне виробництво «Аккордо» у легкій промисловості перший рік. Але вже має свою нішу на ринку збуту. Жіночий та дитячий верхній одяг знаходить своїх покупців у магазинах Одеси, Києва, Хмельницького, Харкова.
Пам’ятаю, як під час відкриття генеральний директор товариства «Аккордо» Володимир Крючков пишався тим, що вклав у швейне виробництво, а отже і в економіку Балти, понад 10 мільйонів гривень.
Сьогодні на фабриці 250 працівників. У планах – відкриття ще понад 300 робочих місць.
Мода – вередлива пані. Але йти на крок попереду неї – справа честі для швейників. Тож безнастанно опановують нові моделі. Ці зусилля виправдовуються економічним ефектом. Модна і добротно зшита річ у магазині не залежується. Ну, а вимоги до якості на виробництві дуже високі. І той, хто не витримує перевірки на майстерність, полишає колектив. Таких – 10%.
Виконувач обов’язків директора Костянтин Пурчел звертає увагу на те, що в умовах засилля імпорту, низької купівельної спроможності населення, зростання вартості енергоресурсів підприємствам легкої промисловості складно звести матеріальнофінансові баланси, виконувати умови контрактів.
Але працівники Балтської швейної фабрики сьогодні почуваються соціально захищеними. Для них покращуються умови роботи та відпочинку. На підприємстві є душові, внутрішні туалети, кімната відпочинку. Добре організована охорона праці, на яку витрачено чимало коштів. Середньомісячна зарплата складає 1300 гривень.
У чотирьох бригадах, які очолює головний технолог Альона Зелінська, здебільшого матеріодиначки та багатодітні. Тому робочий день продуманий спеціально для них – від 8.30 до 16.30, щоб було зручно відводити дітей у дитсадок і вчасно забирати. Дбають і про кадровий потенціал: 35 випускників Балтського швейного училища проходять тут практичне навчання.
– Фабрика охоче приймає тих, у кого чарівні руки, зпід яких виникають чудовитвори, – говорить начальник відділу кадрів Інна Желіховська.
Костянтин Пурчел вважає, що економіка будьякого підприємства залежить від рівня життя людей. А він сьогодні низький. Тож і купівельна спроможність людей невисока. Однак уряд потенційно здатен забезпечити промислове зростання. Головне, щоб його діяльність не зводилася до надання преференцій «обраним». Для 10 тисяч підприємств української легкої промисловості держава має забезпечити рівні умови та рівні можливості. А про розвиток, конкурентоспроможність, високі технології вони вже подбають самі.
У найближчих планах балтян – термінове підключення вентиляційної системи, адже робота з тканиною потребує особливого провітрювання приміщення. Незабаром буде дообладнано їдальню на 250 місць. Прагнуть також відкрити в місті фірмовий магазин, де городяни зможуть купити модне та якісне вбрання, виготовлене на 75% з натуральної тканини. У подальших планах – і нарощування виробничих потужностей, і збільшення кількості працівників.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |