![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергове виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради відбулося минулої п`ятниці в Ананьєві. Темою наради стало раціональне використання природних ресурсів. Вів засідання перший заступник голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк.
– Всі ресурси є дуже значними, але я почав свою доповідь і обговорення з питань раціонального, хазяйського використання земель, наведення ладу в цій справі, – сказав Микола Андрійович. – Земля є багатством кожного громадянина. І якщо ми говоримо про сільську місцевість, вона має слугувати основою відродження українського села.
За час проведення земельної реформи на території області громадянами отримано 370 тисяч державних актів на право власності на земельну ділянку. Це становить 99,3% від загальної кількості отриманих сертифікатів на земельний пай. Приватизували свої земельні ділянки понад 533 тисячі громадян. Актуальними проблемами лишаються: проведення нормативної грошової оцінки ділянок, інвентаризація земель у межах і за межами населених пунктів, остаточне розмежування земель державної та комунальної власності.
На жаль, робота землевпорядних структур багато в чому залишає бажати кращого. Учасники наради скаржилися на довгі терміни оформлення документів, неможливість отримати інформацію, на якому етапі вирішення перебуває питання. Зрештою Микола Тіндюк погодився з тим, що робота землевпорядних структур потребує вдосконалення, і з цікавістю дослухався до конкретних пропозицій із місць. Зокрема, з досить оригінальною ідеєю виступив мер Теплодара Леонід Печерський. Відомо, що для уточнення генпланів міст і схем розвитку територій потрібні такі матеріали, як аерофотозйомка. Задоволення, скажемо щиро, не з дешевих. На думку Леоніда Мойсейовича, якщо робити аерофотозйомку «оптом» для всієї області, а потім розбити отриманий матеріал на ділянки, це вийде швидше і в кінцевому підсумку – дешевше.
Слідом за земельними питаннями обговорювалися проблеми у сфері використання водних об`єктів, надр, лісового господарства тощо. Наш наступний співрозмовник – Олександр Рожко, заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства.
– В Одеській області всі ліси є рукотворними, тобто багато сотень років люди саджали ці ліси вручну, – розповідає Олександр Петрович. Сьогодні на Одещині покриття лісовими насадженнями становить приблизно 6%. Необхідно довести до європейських стандартів – 9%. У 2010 році обласною радою було ухвалено програму «Ліси Одещини» (на період з 2011го по 2015 рік), де йдеться саме про цей показник.
Тут варто зазначити, що обласна рада не лише ухвалює відповідні програмні документи. Маленький штрих: лише весною цього року працівниками облради було посаджено близько 600 дерев. Як далі розповів Олександр Рожко, в кожному лісництві створено бригаду пожежників. На вежах мобільного зв’язку планують встановити камери відеоспостереження, які передаватимуть інформацію на віддалені комп’ютери. Передусім це стосуватиметься хвойних насаджень.
Повертаючись до теми використання природних ресурсів загалом, зауважимо таке. Обласна Координаційна рада з питань місцевого самоврядування є дорадчим органом, рішення її носять рекомендаційний характер. Тому чимало учасників наради говорили про необхідність винесення подібних тем і на інші рівні.
– Можливо, є сенс розглянути це питання на колегіях відповідних адміністрацій (зокрема облдержадміністрації) та на сесії обласної ради, – коментує Микола Тіндюк. – Але це окрема розмова. Ми повинні поспілкуватися з фахівцями. Якщо це питання виносити на розгляд таких солідних органів, то звичайно і рішення мусять бути солідними, виваженими, комплексними, а головне – реальними щодо реалізації.
Того ж дня, по завершенні наради, її учасники взяли участь у невеличкій екскурсії Ананьєвом. Зокрема, вони відвідали місцеву районну лікарню та Ананьївський історикокраєзнавчий музей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |